17.09.2016, 11:40 | czytano: 3965

Tatrzańska Izba Gospodarcza dofinansowała kolonie dla 400 dzieci z Podhala

- Wizerunek lokalnych przedsiębiorstw często oparty jest o wykreowaną postać górala , który tylko patrzy jak „złupić” i oszukać. Jak mylna jest ta opinia udowadnia nam od kilku lat działająca na Podhalu Tatrzańska Izba Gospodarcza - przekonuje prezes izby Agata Wojtowicz.
- Biznesmen to często w naszych oczach osoba dążąca tylko do osobistych korzyści, zajmująca się własnym biznesem i obojętna na sprawy społeczne. Negatywne opinie dotyczą właścicieli i szefów dużych i małych firm, nie omijając także dużych korporacji. Wizerunek lokalnych przedsiębiorstw często oparty jest o wykreowaną postać górala , który tylko patrzy jak „złupić” i oszukać. - przekonuje prezes TIG.
Jak dodaje, jak mylna jest ta opinia udowadnia nam od kilku lat działająca na Podhalu Tatrzańska Izba Gospodarcza. Dzięki dofinansowaniu z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej i Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników zorganizowano po raz 12 letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży, w tym roku dla 400 dzieci z Podhala.

Ten rok jest rekordowy pod względem ilości dzieci korzystających ze zorganizowanego przez TIG wypoczynku. Zimą dzieci skorzystały z 10 dniowego obozu w Beskidzie Śląskim i półzimowiska w Zakopanem, a tego lata przyszedł czas na morze i jeziora. W tym roku zorganizowano pięć turnusów 15 dniowych w Jastrzębiej Górze, Władysławowie i Człuchowie w Borach Tucholskich. Podczas pobytów kolonijnych dzieciom zapewniono profesjonalną opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej i medycznej, wyżywienie, ubezpieczenie, transport i bogaty program turystyczno-kulturalny obejmujący: wycieczki piesze i autokarowe, warsztaty taneczne, plastyczne, zajęcia na basenie, zajęcia profilaktyczne, wychowawcze, rekreacyjne, sportowe i krajoznawcze.

Nie mniej atrakcji było podczas półkolonii zorganizowanych w lipcu wspólnie z Gminą Poronin i dofinansowanych dodatkowo przez gminę. Skorzystało z nich ponad 100 dzieci. W 2 tygodniowym programie znalazły się między innymi wycieczki w góry z przewodnikiem tatrzańskim, do Rabkolandu w Rabce Zdroju, warsztaty taneczne z hip hopu, zajęcia gimnastyczne z trenerami, zajęcia edukacyjne w Willi Oksza i Galerii W. Hasiora, kąpiele w Aqua Parku Zakopane, seans w kinie Sokół. Podczas półkolonii dzieci miały zapewnioną opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej, drugie śniadania i obiady, ubezpieczenie i transport.

Źródło: Tatrzańska Izba Gospodarcza, oprac. r/
zobacz także
komentarze
Mama18.09.2016, 12:33
My tez dziekujemy a w szczególnosci wychowawcom ktorzy tak wspaniale opiekowali sie naszymi dziecmi:):)
mama SW18.09.2016, 00:11
Ja dowiedzislam się dopiero tego roku o takich koloniach.Moje dzieci były i so zadowolone!:)Dziękujemy:)
Zobacz pełną wersję podhale24.pl