21.09.2016, 13:31 | czytano: 4994

Okradziono bazę Wodnego Pogotowia Ratunkowego na Jeziorze Czorsztyńskim. Nagroda za pomoc w znalezieniu złodziei

Fot. WPR
Najprawdopodobniej w nocy z niedzieli na poniedziałek złodzieje włamali się do bazy ratowniczej R2 Wodnego Pogotowia Ratunkowego w Mizernej nad Jeziorem Czorsztyńskim. Złodzieje ukradli wyposażenie bazy ratowniczej, w tym sprzęt ratowniczy, wszystko o wartości około 20 tys. zł.
- W chwili obecnej będziemy musieli wyłączyć bazę z użytkowania, włamywacze ukradli nam sprzęt ratowniczy na którym pracowaliśmy. Skradziony został m.in. plecak ratowniczy R1 z kompletnym wyposażeniem. To sprzęt który służył ratowaniu ludzkiego życia. Zginęły ubrania ratownicze: podstawowe zabezpieczenie naszych ratowników. Złodzieje zabrali również elektronarzędzia, przy pomocy których nasi ratownicy prowadzili prace wykończeniowe bazy - wylicza Marek Jasiński, prezes Wodnego Pogotowia Ratunkowego w Nowym Targu.
- Osoby, które dokonały włamania, doskonale zdawały sobie sprawę, do jakiego obiektu się włamują i jakie on ma przeznaczenie. Pozbawiając ratowników sprzętu, naraziły wiele osób na niebezpieczeństwo - dodaje prezes WPR-u. - Nie stać nas na zakup nowego wyposażenia z własnych środków. Być może znajdzie się jakiś sponsor, który pomoże nam odbudować zaplecze sprzętowe. Nasi ratownicy dyżury pełnią całorocznie. Nie wyobrażam sobie sytuacji, żeby robili to bez odpowiedniego sprzętu. Policjanci na miejscu zabezpieczyli wiele śladów. Mam nadzieję, że policja zatrzyma sprawców, a sąd w odpowiedni sposób ich rozliczy - mówi Marek Jasiński.

Wodne Pogotowie Ratunkowe apeluje do osób posiadających informacje, które mogą pomóc zatrzymaniu złodziei, o kontakt z WPR (tel. 507-507-924, e-mail) biuro@agencjabezpieczenstwa.eu, www.facebook.pl/ktozdradza oraz na policję. - Dla osób, które przyczynią się do zatrzymania sprawców przewidujemy nagrodę - dodaje prezes Jasiński.

oprac. r/ źródło: WPR Nowy Targ
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
zrozpaczony23.09.2016, 08:36
Hary
To nie jest jad, to jest ból który już przelał szalę goryczy, którą wiadoma osoba ze swoimi giermkami systematycznie uzupełnia.
I nie pajace, tylko ludzie którzy w tym bagnie uczestniczą i mają dość niektórych rzeczy.
Natomiast ratownicy są potrzebni ale nie w takim wydaniu, nie tego sortu.
Mało informacji dociera do opini publicznej.
grz3siu22.09.2016, 15:51
do hary: tu nie chodzi o jad lecz o odpowiedzialne podejście do swojej funkcji. Czy chciałbyś by ratował ci życie lekarz po całonocnych baletach? Nie zabraniam nikomu się dobrze bawić ale z odpowiedzialnością.
Pablo21.09.2016, 22:52
widzę że do akcji włączyła się Agencja Detektywistyczna /.../ Jasiński chyba tak łatwo nie odpuści.
hary21.09.2016, 20:12
Oż k...a ile jadu w tych komentarzach . Może jeszcze niech jakiś pajac napisze że jest potrzeba wynagrodzić złodziei . Ratownicy są i będą potrzebni a tu ktoś ich okradł i w sumie z komentarzy można wnioskować że ratowników wina , i niech sobie sprzęt ze swoich kupią .
nie stać mnie21.09.2016, 15:19
oj tam, Mareczku, sprzedasz jeden z samochodów, które blokują parkingi pod blokiem, może Jurek coś dorzuci, i dalej będziesz mógł pilnować porządku...
Julek21.09.2016, 14:19
Twardy !
Claus Barbie21.09.2016, 14:19
Dobra passa Sie od Jasińskiego odwraca....Łapczywy dwa razy traci.Wtajemniczeni wiedzą o co chodzi.
grz3siu21.09.2016, 13:53
"Nasi ratownicy dyżury pełnią całorocznie." no to jak was okradli? wiele razy widywałem jak te dyżury wyglądają... impreza *** za każdym razem z kilkoma osobami postronnymi i to ich właśnie bym podejrzewał. Wiedzieli co się tam znajduje. Wogóle niepoważne osoby na poważnym stanowisku!
mirek21.09.2016, 13:38
czyzby odwet?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl