22.09.2016, 14:08 | czytano: 13834

Czy dojdzie do zwolnień grupowych w Almie w Nowym Targu lub likwidacji sklepu? Urząd pracy czeka na informacje

fot. Michał Adamowski
Pytania te zadają coraz częściej nasi czytelnicy, klienci i pracownicy sklepu przy ul. Szaflarskiej. Od dłuższego czasu półki w Almie święcą pustkami, brakuje nowego towaru, a teraz zarząd spółki opublikował komunikat, w którym informuje o ograniczeniu zatrudnienia i likwidacji nierentownych sklepów na terenie kraju.
"W związku z redukcją nierentownych placówek i ograniczeniem skali działalności konieczne jest zmniejszenie stanu zatrudnienia. Podjęto decyzję o rozpoczęciu procedury zwolnień grupowych, która zostanie przeprowadzona na zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników. Zwolnienia mogą objąć do 1321 osób. O podjętej decyzji został zawiadomiony właściwy urząd pracy" - czytamy w komunikacie zarządu przesłanym do naszej redakcji przez Monikę Moskwę z Alma Market SA.
W nowotarskiej placówce nie uzyskaliśmy odpowiedzi na pytania, czy sklep zostanie zlikwidowany i czy dojdzie do zwolnień grupowych. Na sklepowych półkach delikatesów przy ulicy Szaflarskiej ubywa towaru. Niektóre regały świecą pustkami. Wygląda na to, że sklep nie zamawia nowego towaru, a jedynie pozbywa się tego, który jeszcze posiada.

Pracownicy, pytani anonimowo o sytuację odpowiadają, że żyją w niepewności i nie docierają do nich żadne konkretne informacje.

- My również nie mamy żadnych konkretów - mówi Maria Sendrowicz, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Nowym Targu. - Nie wpłynęła do nas, jak na razie, żadna informacja o planowanych zwolnieniach grupowych - dodaje.

Delikatesy Alma w Nowym Targu były do tej pory lubiane przez klientów, którzy cenią sobie dobre marki i ekskluzywny towar. To jeden z niewielu sklepów, w którym można było kupić np. włoski ser parmezan, szynkę parmeńską, rzadkie owoce i warzywa, gatunkowe alkohole czy ryby. Ceniono również wygodę zakupów - duży parking i przestronną powierzchnię sklepu.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Barbórka25.09.2016, 14:02
To kara ,za to że glosowaliśmy na Dudę i Pis .Przeczytajcie sobie co mówił na ten temat prezes Mazgaj.
s30krzys25.09.2016, 02:30
Nie pasowala polska siec bez kosciola- to bedzie pasowala portugalska albo niemiecka z kosciolem...
Yes24.09.2016, 15:18
Wiele osób tu pisze o złym zarządzaniu. I ci mają rację. Gdy w Nowym Targu w Almie likwidowano "ciuchy", z miejsca mówiłem, że ukręcili dla siebie bat. Wiem jak "ciuszki" schodzą, wiem, że ludzie, zwłaszcza niektórzy jak bardzo rozglądają się za ciekawymi "fatałaszkami". One zawsze wzbudzają wielkie zainteresowanie.
Ula24.09.2016, 14:31
Czy to coś złego napisać, że Załoga jest OK. Czy muszę być zaprzyjaźniona z pracownikami Almy. Nie znam ani jednej osoby po nazwisku, chętnie robiłam tam zakupy i tyle. Ludzie to mają tyle w sobie jadu, że niektórych komentarzy nie można czytać. Nadal mi szkoda, że Alma upada. Dziękuje osobie która odpowiedziała na mój komentarz słowami : Uluniu - tylko najbliższa osoba do mnie tak mówi i to nie z ironią.
Hu hu sowa24.09.2016, 14:15
Może jakiemu księdzu dać na mszę"za pomyślność"
bari-bal24.09.2016, 09:30
Bankructwo jest zabiegiem księgowym. Jeżeli to zrobia to mamy jasność. Chodzi o umorzenie długów ,niepłaconych podatków,watów i innych należności wynikających z prowadzenia działalności. Alma nowotarska mogła zmniejszyć powierzchnię i podnająć część sklepu. Ale nie o to tu chodzi. Sklepu na pewno nie zamkną ,bo niby co tam zrobią? Magazyn? Zmieni się najemca i postawi swoich pracowników,swoje warunki i będzie jakoś działało. Oby to nie była kolejna biedronka,albo Lidl. No jest jeszcze obcja hali handlowej. Całość wynajęta pod maleńkie stoiska .Taki jarmarczny show. Ponoć doskonale się sprawdza tego typu podnajem ,bo klient ma urozmajcenie.
JANOSIK24.09.2016, 08:35
Ludziska jak czytam wszystko co tutaj wypisujecie to stwierdze tylko jedno na Was wojny i niemca trzeba bo się wam w *** poprzewracało.
oli23.09.2016, 23:32
Ogłoszą bankructwo i mają z głowy długi.Nowy sklep otworzą pod innym szyldem i z innymi właścicielami.Miliarder Trump bankrutował 4 razy po to tylko aby zostać miliarderem.
Kuba z Boru23.09.2016, 20:01
Nie dla LiDla zarezerwowana, bo kupił Żarnecki i będzie dziadostwo.
bali-mag23.09.2016, 17:09
Co będzie z panią dyrektor i panią wice? Bo po transformacji co najwyżej zostanie kierownik sklepu . I to z opcja siedzenia na kasach w wolnej chwili . Dobre zmiany. Baaaardzo dobre.
Barbara23.09.2016, 14:08
Dokładnie ten sam jogurt z Piątnicy w Almie 1,10 a na Składowej 90 groszy.
baciok@23.09.2016, 14:03
Alma wcale nie była drogim sklepem. Miała szeroki wybór towaru w różnych cenach, Były produkty których nie ma w innych sklepach. Pijemy w domu herbatę Dilmah. Była tylko w Almie. Szeroki wybór dobrego piwa jak już jeden z przedmówców zauważył. Dobrej jakości żywność. Każdy mógł coś wybrać na swoją kieszeń. Nie neguję innych sklepów, ale Leclerc to dla mnie syf, u Steskala nie lubię robić zakupów,do Biedronk wejdę od czasu do czasu ale jedynie po owoce i nabiał. Dobry sklep to Rajski-dobre ceny, miła obsługa, no i pracownicy w rozmowach chwalą pracodawcę. Mnie osobiście szkoda ALMY.
tadeusz23.09.2016, 12:46
Trzeba było nie ruszać ciuchów w Almie. Fajne przeceny i dobry jakościowo towar i miał stałych klientów. Do Almy przychodzi klient wyłącznie do totolotka i polsatu. No może jeszcze do kantoru.Reszte czeka taka sama agonia jak spożywkę. I nie piszcie tu o drogim serze,szynce parmeńskiej itp.Te towary miały swoich klientów .Alme zabiło złe zarządzanie i fatalny dobór podnajemców na pasażu handlowym.
do ula23.09.2016, 12:44
tak Uluniu byłaś zaprzyjaźniona z załogą???
Kierownik Almy23.09.2016, 12:21
Hehe, polska sieć, a ceny jak na "zachodzie". Te same produkty, które w innych sklepach kosztują grosze lub są sprzedawane w normalnych cenach, w Almie kosztują 10%-20% drożej, z jakąś bezsensowną otoczką ekskluzywności tego sklepu. Jakby w innym sklepie lub lokalnych marketach kupowanie było obciachem, a w Almie czymś wyjątkowym i ekskluzywnym.
peptydzik23.09.2016, 12:18
@Monia, po pierwsze nie pisałem o rybach z chłodni, ale o tych ŚWIEŻYCH w wyborze którego gdzie indziej nie ma. Gdzie niby kupię tuńczyka albo ostrygi? Nie myślę że dostarczali codziennie, ale wiem że co środę - i tak, świeże! Ja też nie jestem smakoszem serów, ale lubię prawdziwy dojrzewający/dojrzały ser, a nie utwardzany tłuszcz z żółtym barwnikiem wyprodukowanym z robactwa. No i właśnie kolejny powód, że będę tęsknił za Almą - jacy producenci lokalni, jaki Kraków? Wszystko miałem na miejscu, a nawet z dostawą ze sklepu internetowego pod drzwi. Myślę, że to nie z Almą jest coś nie tak, ale raczej z ludźmi w tym kraju, skoro wolą jeździć po lokalnych producentach i do Krakowa (koszt paliwa?), żeby kupić jedzonko z pełną tablicą Mendelejewa, zamiast zapłacić za doskonały produkt nawet parę złotych więcej. Poza tym z tego co wiemy, upadłość Almy to kwestia złego zarządzania raczej niż produktów. Plebs jest wszędzie, nie byłbym tak szybki w kategoryzowaniu ludzi, ani to miłe, ani kulturalne, a napewno znadzie się ktoś, dla kogo to ty jesteś plebsem.
buba23.09.2016, 11:28
mamy Lewiatana to po co nam droga Alma !!! Lewiatan czyli NASZ przedsiebiorca , do tego mila obsluga , tutaj uśmiech w strone pan na ul. Mickiewicza ze stoiska mieso-wedliny , ceny ok. obsluga ok. czy trzeba nam czegos innego ???
Pietrek23.09.2016, 11:28
Dużo ,,Biedronek,,(i tym podobnego dziadostwa zagranicznego) w N.Targu a ja mam dalej mszyce na różach.
szkoda23.09.2016, 11:13
Śmietana w Almie(hej) przykładowo 3 zeta ta sama wizualnie w zagranicznych marketach(biedronka,lidl) 2.70.Przypatrzcie się na tą tańszą.370 ml a nie 500 ml jak w Almie. Drogo w Almie? Bzdura! Lewiatan,też obcy,stoisko z wędlinami,nic nowego jak w każdym sklepie, tylko trzeba se urlop w pracy wziąć zanim zostaniesz obsłużony.
szkoda23.09.2016, 11:03
Śmietana w Almie(hej) przykładowo 3 zeta ta sama wizualnie w zagranicznych marketach(biedronka,lidl) 2.70.Przypatrzcie się na tą tańszą.370 ml a nie 500 ml jak w Almie. Drogo w Almie? Bzdura! Lewiatan,też obcy,stoisko z wędlinami,nic nowego jak w każdym sklepie, tylko trzeba se urlop w pracy wziąć zanim zostaniesz obsłużony.
były..23.09.2016, 10:49
Wielki błąd w centralnym zarządzaniu - ryba się zepsuła od głowy. Gdzie było szefostwo ALMY jak wchodzili w pierwsze miliony długu. Ciuszki itp schodziły z sklepu, były dobre tak uważali klijenci i tak trzeba było trzymać. Pleśniawki - sery itp to za mało jak na takkiej wielkości obiekty aby się utrzymać a konkurencja spora.....
stały klient23.09.2016, 09:14
Świetny sklep ,bardzo kulturalna obsługa,bardzo dobry towar
Monia22.09.2016, 23:35
Monia
Rosja ma gaz - dlatego w Rosji gaz jest tani.
Arabia ma rope= dlatego w Arabii jest tania ropa
W Polsce jest wegiel = dlatego w Polsce wegiel jest drogi.

To samo z Alma. Niby polska siec, niby powinnismy wspierac polskich przedsiebiorcow, ale drogo jak fix. Maja dlug za ponad 160 milionow(??). Znikad sie to nie wzielo moi drodzy. Zaloze sie, ze wiekszosc produktow jest dostepna w kazdym innym sklepie, a cena za ten sam produkt co w Almie jest tansza. Dziwicie sie dlaczego ludzie nie chodza do Almy a wybieraja Lidl, Steskal czy Biedronke? Bo wiekszosc produktow jest tam dostepnych co w Almie za polowe ceny. Nie mowie tu o wedlinach/pieczywie bo to wedlug mnie powinno sie kupowac bezposrednio w piekarni/masarni, a owoce i warzywa na stoiskach i warzywniakach. Ale mowie o prostych przykladach jak: makaron, ketchup, tunczyk, ser salami, zwykle soki do picia, chemia do domu i rzeczy ogolnej higieny. Produkty EKO czy TZW zdrowa zywnosc - wole kupowac przez internet z firmy jak targroch itp, gdzie specjalizuja sie w tym zakresie. Gdyby Alma miala ceny zwyklych rzeczy jak w reszcie sklepow, a dopiero jakies wybrane SUPER produkty byly drozsze, poniewaz tylko oni to maja, to jak najbardziej rozumiem. Ale to taka wieksza zabka i to przereklamowana. Ale ani slowa nie powiem o obsludze w Almie - mila, uprzejma, kulturalna. Taka powinna byc w kazdym sklepie ehhh..
Monia22.09.2016, 23:22
peptydzik
Juz nie raz sie nacielam na te ich 'swieze' mieso/ryby:D Wszystko dostaniesz jesli poszukasz. Myslisz, ze to co tam siedzi w chlodni jest swieze i niby codziennie je dostarczaja? Prosze Cie:) nie jestem smakoszem plesniowych serow, a szynki bez konserwantow kupuje bezposrednio u regionalnych producentow (nie bede wymieniac nazw), ktore nie swieca sie i pachna prawdziwym miesem. A wracajac do serow - jesli potrzebuje jakis 'inny' to kupie przy okazji bedac w Krakowie. Reszta produktow rozni sie tylko firma i za te firmy trzeba placic. Prosty przyklad - woda aloesowa w Steskalu kosztuje 4,70 - w Almie 6,30. Ta sama firma, ten sam sklad. Zreszta skoro Alma bankrutuje i w calej Polsce zamykaja sklepy, to chyba z nimi jest cos nie tak, nie sadzisz? Czy Warszwiakow tez nie stac na Alme i po prostu wiekszosc z nich to plebs?
Gocha22.09.2016, 21:53
A ja Chodzę do lewiatana p. Rajskich i uwielbiam tam robić zakupy. Zawsze uśmiechy na buziach ekspedientek... często pytam o pierdoły i zawsze ktoś mi pomoże. Polecam Lewiatana zamiast Almy
ed22.09.2016, 20:48
Po co chodzimy do niemieckich sieci !!! Dbajmy o swoje NASZE POLSKIE firmy.
Okolica22.09.2016, 20:33
I mnie bardzo żal tego sklepu. Ktoś niżej dobrze napisał- do Almy przylgnęła łatka drożyzna, a jeśli ktoś miał ochotę kupić produkt tańszy, to i taki w tych delikatesach był dostępny. W jakim dużym sklepie na terenie N.Targu nie obijamy się wózkiem o wózek innego klienta, w jakim innym sklepie nie wita nas dziwny zapach, np. psujących się warzyw, wypiekanych na miejscu pseudociastek mieszających się ze spalinami z parkingu? Powiem szczerze- od kilku tygodni głowię się, gdzie robić teraz większe cotygodniowe zakupy. Po prostu nie wiem. Przykre, że polskie delikatesy odchodzą w zapomnienie. Naprawdę żal.
Obserwator22.09.2016, 20:13
Alma w Nowym Targu zaistniała wcześniej niż te biedronko-lidle. To jest polska marka i firma. Widać Polacy kochają innych niż swoje. Byłem stałym klientem Almy i nigdzie nie było takich markowych towarów jak tam i niestety nie ma. Plusem był tez dowóz towaru do klienta. szkoda,wielka szkoda. To jedyna Alma na Podhalu
Polak22.09.2016, 20:13
Alma to bankruuuuttttt i tutaj nie chodzi o NT ....Hala zarezerwowana dla LIDLA ... Niemcy zaczynają walczyć o południe POLSKI ..
Nowotarżanin z wyboru22.09.2016, 19:58
Cóż, pozostanie jeszcze Lewiatan pana Rajskiego w takim razie. W Leclercu nigdy moja noga nie postanie.
Monia22.09.2016, 19:53
Weź ciupagę załóż klapki
A co to ma do rzeczy czy ktos idzie do sklepu w gumiakach czy w garniturze? Placi jeden tak samo jak i drugi. Nie żebrze ani nie kradnie. Beznadziejne porownanie. "klienteli". Jak ktos idzie zaraz po pracy/na przerwie to ma sie specjalnie przebierac albo w ogole nie isc do sklepu? Te czasy, gdzie patrzylo sie jak ktos jest ubrany powoli mijaja. Nawet w Warszawie ludzie jak np murarze ida do normalnego sklepu (TEZ ALMA) i kazdy ma to gdzies.
We Francji np duzo ludzi i to ladnie ubranych chodzi do carrefour'a, gdzie w PL kojarzy sie to ze wzykla masowka dla ludzi "w gumiakach". I co?
To ludzie na sile chcieli zrobic sztuczny trend na "Alme" i probowac sie wywyzszac, a prawda jest taka, ze wiekszosc z nich owoce tak czy siak kupuje w biedronce:) ohjej
peptydzik22.09.2016, 19:27
@Monia co ty? Chyba nigdy nie byłaś w Almie. Gdzie niby masz np. taki wybór prawdziwych serów - nie tego kolorowanego utwardzanego tłuszczu który sprzedają Lidle i Biedry? A wędliny, eko, bez konserwantów, także niemieckie, włoskie itp - gdzie? A ryby - kup świeżego tuńczyka, ostrygi, czy mule... Gdzie niby? Tylko mrożonki, albo w worach kto wie jak długo i na jakiej chemii przechowywane. Od otwarcia Almy robiłem zakupy wyłącznie tam. Teraz zwiedziłem już wszystkie markety, jak Biedronka, Lidl, Tesco i nigdzie nie ma towarów ani takiej jakości ani tak dużego wyboru. Nie wspomnę już o wyglądzie tych sklepów z tymi stosami jakichś betów które ludzie przegrzebują, jak w lumpeksie jakimś. Szkoda Almy!
andrzej22.09.2016, 19:17
stare zdjęcie. nie ma już Mixelektronik a jest mediaexpert
e222.09.2016, 18:02
Likwidacja ciuchów i butów to był ogromny błąd i początek końca Almy. A szkoda bo towar był świetny, ceny tez w miarę i można było poczekać na przeceny. Nie chce mi się wierzyć, że Alma na Podhalu była nierentowna???
abc22.09.2016, 17:58
"...My również nie mamy żadnych konkretów - mówi Maria Sendrowicz, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Nowym Targu. - Nie wpłynęła do nas, jak na razie, żadna informacja o planowanych zwolnieniach grupowych - dodaje...."
a nawet jeśli będziecie wiedzieć - to CO?
UP i tak zrobi to co zawsze.
Wszyscy wiedzą CO.
ola22.09.2016, 17:54
Alma była super. No może z wyjątkiem bezpłciowego nieciekawego pasażu. Tam nie ma żadnego ciekawego stoiska!!! Jak można było dopuścić do takiej pasażowej dedrengolady? A można było zrobić małe boxy na podnajem i byłoby dla klientów ciekawie ,kolorowo i przyjemnie.
hanka22.09.2016, 17:43
Ja też 100 razy wolałam jechać do "drogiej" ALMY , niż do brudnego leclerka czukra... dobrze ,że jeszcze Rajski zostaje i będzie gdzie zakupy zrobić w mieście
Wsiok22.09.2016, 17:00
Jeden z niewielu w NT gdzie kasjerki pierwsze mówiły do klienta "dzień dobry" I to pomimo wsiańskiego wyglądu człowiek był traktowany z szacunkiem.
Zofia22.09.2016, 16:50
Do Oskar - mam 67lat, po zlamanym biodrze i ten sklep byl jedynym z dowozem do klienta. Szynke mozna bylo kupic ze ale kilogram!Tego nikt nie przeje! Dla osoby starszej sklep jest super. Nie widze, zebym mogla dzwigac butelki i warzywa po urazie, a dowoz do klienta byl znaczna ulga.
Weź ciupagę załóż klapki22.09.2016, 16:17
Tylko tam można było kupić porządne piwa a nie żywce, tyskie i inne siki. Szkoda... A ceny wcale złe nie były tylko inny target klienta i łatka drożyzny. Przykładem tego jest Leclerc gdzie zakupy lubią tam robić i ludzie w gumiakach tak np. w Steskalu jest całkiem inna klientela. Wystarczy porównać obsługę tych sklepów, klientelę. Najniżej Leclerc, wysoko Steskal czy Lewiatan a na górze Alma
Ula22.09.2016, 15:54
Szkoda, lubię Almę. Znakomite towary i wspaniała Załoga.
Franek Siajba22.09.2016, 15:49
Alma złożyła wniosek o upadłość nie wiecie o tym !Wcale się nie dziwie,że złożyli wniosek o upadłość Polska sieć, a ceny jak na "zachodzie". Te same produkty, które w innych sklepach kosztują grosze lub są sprzedawane w normalnych cenach, w Almie kosztują 10%-20% drożej, z jakąś bezsensowną otoczką ekskluzywności tego sklepu. Jakby w innym sklepie lub lokalnych marketach kupowanie było obciachem.
Monia22.09.2016, 15:39
Kiedys 'ALMA' to bylo WOW! Ohh jedziemy do Almy, ohh oni byli w Almie. Ceny za wiekszosc rzeczy jak z kosmosu. Co prawda wczesniej niektore rzeczy byly dostepne tylko w Almie, a teraz jest tego duzo i wszedzie w dodatku za mniejsze pieniadze. Jestem zdziwiona w ogole, ze ktos tam jezdzi jesli w chociazby w Steskalu/Lecrercu jest to samo. A mieso tak czy siak wole kupowac bezposrednio u regionalnego producenta.
oskar5122.09.2016, 15:26
Już widzę jak starsi i schorowani kupowali w Almie szynkę parmeńską i sery po 100 za kg !!!!!
z góry z góry nie z wysoka22.09.2016, 15:17
No i zdrowe jadło poszło w ..., szkoda, zostanie chemia z lidla i biedronki.
edek22.09.2016, 15:14
To jedyny sklep delikatesowy na Podhalu. Owszem jest drożej ale bez przesady. Za to było czysto i bez tłoku. Ja tam wolę zapłacić drożej niż robić zakupy w Biedronce. Szkoda sklepu. Duży wybór serów włoskich makaronów i wędlin. Błędem było usunięcie stoiska z ciuchami i butami.Trzeba było przesunąć ten asortyment na pasaż handlowy i urozmaicić maleńkimi butikami asortyment. A teraz mamy jakiś sklep z włoskim towarem i kosmicznymi cenami.Ekspozycje szyb.I biuro obsługi ,bez obsługi. Jedną pracującą kasę i pracowników zbitych w grupki pochowanych za pustymi regałami. Dobrze że jest totolotek i polsat i kwiaciarnia.Dają złudzenie normalności.
Kirdas22.09.2016, 15:07
...przecież właściciel tej sieci powiedział w kampanii wyborczej ze jak wygra PIS to wyjeżdza z kraju...
Bubuuu22.09.2016, 15:01
Mój ulubiony market.Dziś czytam na innym portalu,że " dotarły wieści o złożeniu przez jednego z wierzycieli do sądu wniosku o upadłość likwidacyjną spółki."
To koniec ale tak to jest jak się chce nachapać w przeciągu jednej dekady.Małą łyżeczką
...
Zofia22.09.2016, 14:38
Najlepszy sklep z dowozem gratis do domu i sklepem internetowym. Bardzo dobre towary i jakosc uslug i to nie prawda, ze jest drogi! Dla starszych i schorowanych niezastapiony! Mam nadzieje, ze go nie zlikwiduja!
endru22.09.2016, 14:35
Alma nigdy nie konkurowała z Leclerkami, Lidlami, Biedronkami czy innymi "tańszymi" sklepami. Jest nastawiona na całkiem innych klientów, ale tych widac na Podhalu było za mało...
eh22.09.2016, 14:33
dojdzie kolejna morda do wykarmienia
chyba koreczki22.09.2016, 14:32
Korki - bzdura. Alma miała stałych klientów od lat i "biedronki" tego nie zmieniły. Winne tego stanu rzeczy jest tylko i wyłącznie złe zarządzanie finansami firmy.
Korki22.09.2016, 14:18
To jest za drogi sklep a tych klientów ceniących sobie dobre marki była garstka stąd słaby zarobek, do okoła jest pełno tańszych sklepów .
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl