30.09.2016, 18:39 | czytano: 5214

SKO zdecydowało, że słynne schody na Krupówkach są nielegalne

ZAKOPANE. Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Nowym Sączu zdecydowało, że sprzed sklepu „H&M” na Krupówkach muszą zniknąć schody i podjazd dla niepełnosprawnych. SKO uchyliło decyzję o zajęciu pasa ruchu pod tę nielegalną budowlę.
O decyzji SKO poinformował radny Józef Figiel podczas ostatniej sesji rady miasta. Jednocześnie przekazał burmistrzowi wydaną 12 września decyzję.
- Klub im. Zamoyskiego otrzymał pismo z SKO – poinformował radny Figiel. - Wynika z niego, że kolegium uchyla pozwolenie na zajęcie pasa drogowego przez schody i pochylnię dla niepełnosprawnych. Tym samym trzeba będzie je zlikwidować.

Leszek Dorula przypominał, że Urząd Miasta w Zakopanem został wyłączony z prowadzenia postępowania administracyjnego ze względu na to, że stroną w sprawie był syn poprzedniego burmistrza Janusza Majchra. Procedowanie przekazano burmistrzowi Nowego Targu, który w 2013 roku zdecydował, że inwestor będzie musiał zapłacić za zajęcie pasa ruchu drogowego, bowiem schody postawione zostały na gminnej działce.

Decyzja ta jest ostateczna i można ją jedynie zaskarżyć w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym.

js/
zobacz także
komentarze
wuwu01.10.2016, 09:02
a nie zapomnijcie kazać rozebrać te duże szklane gabloty, z którymi bezczelny synuś M*** wjechał sobie w pas gminny i w których ma ekspozycje. niechby kto inny coś takiego zrobił - wiezienie pewne.
Obserwator01.10.2016, 07:40
na szczęście dla NT pan MF nie jest już burmistrzem. Przegrał wybory na własne życzenie
Do Warszawianka01.10.2016, 01:43
prawo dla wszystkich ma być jednakowe a nie żeby sobie można było prawo kupować szanowna pani Warszawianko . niech pani coś zrobi bez pozwolenia to zobaczymy czy będzie pani taka mądra . to nie zawiść góralska tylko porządek którego byli włodarze nie umieli zachować bo myśleli że wszystko im wolno że są nietykalni i ręka rękę myła - do czasu
patt30.09.2016, 23:20
te schody to nic, podjazd ma na środku dziurę zupełnie niewidoczna i oczywiście nie zabezpieczona, zakrywa ja wykładzina.. zdarzyło mi się zapaść w nią wózkiem, myślę, ze stan przedzawalowy miałam przez ten moment widząc oczami wyobraźni jak owy wózek spada niżej..
czacza30.09.2016, 21:27
ło jejciu, nielegalne? a to mi nowina!!!!!!!na prrawdę, bo nie wierzę! schody burmistrza nielegalne? co to sie w Polsce stało? schody burmistrza na gminnym gruncie nielegalne? nie uwierzę dopuki ich nie rozbiorą hahaha " państwo prawa" tak wszedzie pisza----hahaha. Ziomy - żyjemy w " PAŃSTWIE PRAWA" hhahahahhhahahahahahahahahahahahahahhaahha
tom30.09.2016, 20:27
sadzac po wygladzie tych schodow pewnie spodziewali sie ze moga isc do rozbiorki :P
Warszawianka30.09.2016, 19:42
Po Schodach lepiej sie wchodzi do sklepu niż po drabinie ale Górole zawsze mądrzejsi zawistne ludziska byle tylko drugiemu na zlosc zrobic wtedy sie cieso ehhh :( szkoda gadać
Zobacz pełną wersję podhale24.pl