02.10.2016, 10:40 | czytano: 3493

Rezolucja ws. kontraktu dla nowotarskiego szpitala

Fot. Robert Miśkowiec
NOWY TARG. Rada Powiatu Nowotarskiego podjęła rezolucję ws. przyznania nowotarskiemu szpitalowi kontraktu przez Narodowy Fundusz Zdrowia na prowadzenie poradni gastroenterologicznej.
Rada podjęła rezolucję na prośbę dyrektora Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu Marka Wierzby, który poprosił radnych o wsparcie go w staraniach o kontrakt. Radny powiatowy i lekarz Marian Leszczyński przekonywał zebranych, że jest to bardzo pilna potrzeba, bo rak jelita staje się jedną z najczęściej występujących odmian tej śmiertelnej choroby.
Autorzy rezolucji podkreślają też, że nastąpił wzrost chorób układu pokarmowego, tymczasem szpital w Nowym Targu ma odpowiednie warunki lokalowe, sprzętowe i odpowiednią kadrę, by stworzyć kompleksowy system opieki nad pacjentem z tego typu chorobami. Brakuje tylko kontraktu z NFZ, który pozwoliłby sfinansować leczenie.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
znp02.10.2016, 22:54
zzz gdzie Ty w szpitalu prywatnie zapisujesz się do specjalisty? A dlaczego nikt nie mówi o nie odwołanych wizytach, na to miejsce ktoś by skorzystał, ale po co lepiej narzekać, że straszne kolejki.
zzz02.10.2016, 19:27
czyli ma zapłacic 2 razy za badanie w podatkach i prywatnie? kolejki sa takie ponieważ zapisujac sie prywatnie masz pierwszeństwo i im wiecej prywatnych zapisow tym kolejka dłuzsza , wybierajac opcje zaplac wszystko staje sie nagle dostepne i w miłej atmosferze wybierasz sobie dzien i godzine jaka ci pasuje nie ma zadnych problemow a reszta niech stoi i czeka czysta hipokryzja w panstwowych szpitalach
po tą są prywatne02.10.2016, 16:57
Marek i dlatego prywatnie zapisz się i zawracaj głowy
Marek02.10.2016, 12:05
chamstwo jedno w tym szpitalu. Żeby dostać się do poradni to we wrześniu nie można było zapisać się nigdzie, bo dopiero w pazdzierniku przyjmują zapisy na nowy rok. Pilne skierowania na badanie dopiero na marzec. Za co my płacimy i za co ten NFZ płaci??? Prywatnie na każdy termin sie zapiszecie. Jest to niezgodne z prawem. Dlaczego mamy czekać pół roku na wizyte u specjalisty!!!
kuba02.10.2016, 11:07
bardzo podobają mi się te nowoczesne lampy
jak na zdjęciu; sufit oświetlony a na sali półmrok.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl