08.10.2016, 10:39 | czytano: 9978

Jest korzystna decyzja ws. budowy ronda na zakopiance, ale nie ostateczna

Fot. Michał Adamowski
NOWY TARG. Utrzymanie przez Wojewodę Małopolskiego w mocy rygoru natychmiastowej wykonalności dla budowy ronda na zakopiance, z którego będzie prowadził dojazd do galerii Color Park, pozwala myśleć nowotarskim urzędnikom o wyznaczeniu kolejnego terminu odebrania działki właścicielom powiązanym z biznesmenem Tomaszem Żarneckim, który skutecznie blokuje inwestycję.
Jest to rozstrzygnięcie korzystne, ale nie ostatnie w tej sprawie. Nadal nie zostało bowiem rozpatrzone przez Wojewodę Małopolskiego odwołanie od decyzji o pozwoleniu na budowę ronda w trybie specustawy. Urzędnicy mają nadzieję, że skoro decyzja ws. rygoru natychmiastowej wykonalności została utrzymania, to z decyzją o pozwoleniu na budowę będzie tak samo. Tym bardziej, że są ze sobą ściśle powiązane. Utrzymanie rygoru pozwala jednak na kontynuowanie czynności egzekucyjnych.
Prowadzone od dłuższego czasu roboty drogowe stanęły z powodu licznych zażaleń i odmowy wydania jednej z kluczowych działek przez jej właścicieli i dzierżawcę nieruchomości (biznesmena Tomasza Żarneckiego). Inwestycja miała zakończyć się z końcem sierpnia. Teraz są wątpliwości czy w ogóle uda się ją zakończyć w tym roku.

Sprawa jest skomplikowana. Przeciwnicy budowy ronda oraz nowej galerii wykorzystują wszelkie możliwe sposoby dopuszczone prawem, by opóźnić zakończenie inwestycji. Przypomnijmy, iż inwestorem jest miasto Nowy Targ, ale budowę finansuje spółka, która na granicy Nowego Targu i Szaflar chce zbudować największą na Podhalu galerię handlową.

Miasto zaangażowało się w inwestycję, która de facto służy prywatnemu biznesowi, bo w przeprowadzonych w ub. r. konsultacjach społecznych aż 68% nowotarżan opowiedziało się za budową ronda. Obowiązek poprawy systemu komunikacyjnego w przypadku budowy centru handlowego wynika też z zapisów planu zagospodarowania przestrzennego.

r/
zobacz także
komentarze
nowotarżan09.10.2016, 19:58
No nie wiem w czym problem przyjeżdżają w nocy kiedy mały ruch i wywożą budę klapka .
Maja nakaz na co czekają.
A klapek niech płaci odszkodowanie za bezprawne zajęcie.
Ta sytuacja świadczy o słabości władz miasta NT .
To samo z nowym jarmarkiem .
Zakręcony09.10.2016, 18:06
@ czytelnik,z jakiego miasta.Przy skrzyżowaniu Szaflarska,Zakopianka koło Mc.kaczce jest od kilku lat potężny bilbord ,,TU ! powstanie największa galeria na Podhalu,, a nie kilometr dalej.Kto tu 68% ludzi ogłupił w sprawie ronda?.Czy wszyscy mają czas na siedzeniu non stop i czytaniu byle czego w internecie?
buga09.10.2016, 10:18
Tomek wybuduj na prędkości pomnik Papierza w tym miejscu tak jak to zrobił św. pamięci Worwa który też nie chciał ronda koło swojej stacji diagnostycznej. Po świeceniu już nikt nie warzył się tknąć tego miejsca.
Podhale to kraina dewotów i porządnisiów i zaraz staną za tobą murem włącznie ze Świtoniem
Konsument09.10.2016, 00:29
Ale ta działka nie należy do tego ***. Ma ochote sie popisywać to niech idzie do Mam Talent. Porażka dla wykonawcy budowy ale także Burmistrza i jego podwładnych. Jeden człowiek gra im na nosie ale sami sobie winni bo dają szansę na biznes tylko Panu "S" oraz Panu "Ż" Wszystko co da się odkupić i wynająć to tamci pierwsi do koryta.Dajcie szansę innym też zarobić, zróbcie wcześniej ogłaszane przetargi na nieruchomości. Ps. w jednym z supermarketów została zagospodarowana góra i myślę że coś jest nie bardzo z tą konstrukcją bo jak idę to podłoga się rusza i trzęsie szybami w butikach i znowu będzie tragedia. (moja waga 80 kg)
przyszły burmistrz08.10.2016, 22:46
Najpierw rondo na szaflarskiej proponuje,bo tam problem jest oczywisty a najważniejsze że już JEST! co chwile ktoś ginie i wypadki a później przy BP naprzeciwko z Orlenem bo problem też JEST! ludzie zawracają gdzie popadnie żeby zatankować 2gr taniej konkurencja sie wyrówna a póżniej dopiero jak będą problemy z wjazdem których teraz NIEMA! do color parku, bo go jeszcze nie widać, to wtedy proponuje zrobić tam rondo mam racje?
zmora08.10.2016, 22:02
@ "czytelnik"
Brak Ci 5-tej klapki?!
jjhjh08.10.2016, 21:59
w końcu uwalą pseudo biznesmena i pseudo pracodawcę
Wiarus08.10.2016, 20:23
G.... wiecie ... g....... bedziecie wiedziec ..... i g ..
..... wiedzieliscie tyle i na temat . Galeria up...... handel w Nowym Targu zarobia wlasciciele Galeri i FRANCZYZOBIORCY Z NACISKIEM NA BIORCY. Ci co beda handlowac czyli pseudo wlasciciele sklepow dzierrzawiacy powierzchni w galeriach placa jak za woly czynsz i podatek od obrotow dla nich zostaje ochlap.
Ten biznes jest tak skonstruawany ze Wam sie nie sni
Znane marki w galeriach czynsz placa znikomy bo przyciagaja Was kupujacych . A kowalski utrzymuje wszystko i zostaje mu gow..... i jeszcze sie zapozycza. A inni robia kase nie nowotarzanie. Amen
czytelnik08.10.2016, 18:25
@zmora

Pytanie było jasno napisane:

"Czy jest Pan/Pani za wybudowaniem ronda na "Zakopiance" na koszt prywatnego inwestora umożliwiającego realizację nowego centrum handlowego przy granicy Miasta Nowy Targ z Gminą Szaflary?"

Jeżeli ktoś nie potrafi czytać ze zrozumieniem to nawet nie powinien tego wywlekać na forum publiczne (nawet anonimowo) bo to raczej powód do wstydu
z jakieg miasta08.10.2016, 18:08
Ty z miasta , nie rób z 68 procent mieszkańców głuptakow co nie umie nikt czytac poszukaj w internecie pytania z referendum i dobrze przeczytaj
aloalo08.10.2016, 17:42
@janek
Z tej miny nie zobaczyłbyś nic. Przecież nie chodziło mu o zablokowanie całej inwestycji, bo jest to na tym etapie nierealne. Miał prawo się odwołać i to zrobił. I miał prawo zaś się odwołać i drugi raz to zrobił. Niczego nie wygra, ale zyskuje czas. Im później ta galeria powstanie, tym później jego leclerkowi zmniejszy się sprzedaż.
Hej08.10.2016, 17:15
klapek, jesteś jaki jesteś ale tym razem ludzie mający conajmniej 4 klepki pod włosami wiedzą ze masz racje. Ze poprzednia władza z MF i Tarnowskim odpowiedzialna jest za ten przewał.
Nawrzyli piwa a wypic nie chcą.

"która de facto służy prywatnemu biznesowi" - najważniejsze zdanie całego art.
Nie nam nowotarżanom, nie turystom jadącym zakopianką, nie bacom na halach jeno tym właśnie to obcym inwestorom co dutki z NT taczkami wywozić będą.
bibi08.10.2016, 16:36
czarna magia, jedna osoba a rządzi całym nowym targiem i wodzi wszystkich za nos!!
Mikołaj, z sankami08.10.2016, 15:44
Nigdy nie myślałem że głosuję na rondo zakopianka szaflarska, bo wiem że tam ma być węzeł komunikacyjny. Rondo koło Mercura miało być ale Biznesmenowi nie podoba się konkurencyjne centrum handlowe. Mnie się nie podoba to że wodzi za nos całą ekipę dobrej zmiany, a Colorparku jak nie było tak nie ma, a ja miałem tam po prezenty jechać.
z miasta08.10.2016, 14:39
"bo w przeprowadzonych w ub. r. konsultacjach społecznych aż 68% nowotarżan opowiedziało się za budową ronda"-ale nie w tym miejscu,tylko przy wyjeździe z ulicy Szaflarskiej(sic)!
janek08.10.2016, 14:15
chciałbym zobaczyć minę klapka :) czyli galeria bedzie późno bo późno ale bedzie .
zmora08.10.2016, 14:03
"...Miasto zaangażowało się w inwestycję, która de facto służy prywatnemu biznesowi, bo w przeprowadzonych w ub. r. konsultacjach społecznych aż 68% nowotarżan opowiedziało się za budową ronda..."
Którzy myśleli że głosują na rondo przy wyjeździe z Szaflarskiej... :)
ot co08.10.2016, 13:50
Klapkowi spadną klapki
ToJa08.10.2016, 13:44
Niezbędne jest rondo przy wylocie Szaflarskiej na zakopiankę!!!!!!!!
A co z korkami na jedynej ulicy Wielkiego Miasta Nowego Targu tj Al. Tysiąclecia ?????????
BARTUŚ08.10.2016, 13:03
Czyli, co ?!! Czyli, dalej nic !!!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl