23.10.2016, 08:30 | czytano: 2400

Z glukometrami do szkół. Niepokojąca otyłość wśród zakopiańskich uczniów

Fot. Józef Słowik
Sześć tysięcy złotych kosztować będą badania poziomu cukru u uczniów zakopiańskich szkół podstawowych. W badaniach wezmą udział klasy od 4-do 6. Zostaną wykonane w każdej z siedmiu zakopiańskich szkół.
Magistrat zdecydował się na badania cukrzycowe po tym, jak stan zdrowia młodych zakopiańczyków, sprawdzali wykładowcy z Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Okazało się, że dużo dzieci jest otyłych, jak na swój wiek.
- Pomiary będą prowadzone z samego rana. Wykonane zostaną przez pielęgniarkę. Oczywiście dodatkowo będzie w nich uczestniczył lekarz - mówi Zofia Kiełpińska, naczelnik wydziału oświaty Urzędu Miasta w Zakopanem (na zdjęciu). Każdy uczeń na badaniu będzie musiał się pojawić się z rodzicem. Jeżeli się okaże, że wymaga dalszych badań wówczas rodzic otrzyma skierowanie do lekarza pierwszego kontaktu.

js/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
kris23.10.2016, 21:47
dzieci są grubsze bo mają mało ruchu, mało zajęć w szkole , drogie zajęcia prywatne , obozy zimowe i letniskowe darmowe tylko dla wybranych .cyrkiem na sali jest likwidacka sklepików szkolnych sprzedających batony czy drożdżówki , automaty z colą liptonem to nie problem przecież herbata cytrynowa to samo zdrowie cukier pare E ....
baciok@23.10.2016, 18:34
Problemem jest wszechobecny cukier we wszystkich produktach plus brak ruchu.
obserwator23.10.2016, 13:38
Tu Mc Donald do tego nic nie ma. Mój syn lubi czasem coś stamtąd i jest chudy jak patyk. Tu jest poważny problem braku ruchu. Dzieci niechętnie się ruszają, wolą siedzieć przed komputerem. Zamiast na boisku gra w piłkę na komputerze itp. Jednak z badaniem cukrzycy to dobry pomysł, bo nie każdy cukrzyk jest otyły.
Selekcjoner23.10.2016, 09:53
Zlikwidować Mc to problem sie rozwiąże sam
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl