01.11.2016, 10:21 | czytano: 3547

W Małopolsce nie brakuje pieniędzy na program 500+

- Aktualna wysokość środków dla województwa małopolskiego umożliwia płynne i bez przeszkód realizowanie wypłat wszystkich świadczeń w ramach programu „Rodzina 500 plus” - poinformował w komunikacie skierowanym do małopolskich mediów Krzysztof Marcinkiewicza, rzecznik Wojewody Małopolskiego.
To odpowiedź na pojawiające się informacje, że w naszym regionie może zabraknąć pieniędzy na wypłatę tych świadczeń. - Nie ma też zagrożenia dla wypłat w grudniu. Potrzeby w ramach programu są analizowane i weryfikowane, a wszystkie środki niezbędne dla wypłat wszystkich świadczeń zostaną zapewnione w budżecie Wojewody Małopolskiego - zapewnia rzecznik.
oprac. r/
zobacz także
komentarze
@ mama04.11.2016, 09:51
Tak czytam te twoje wywody o usypianiu babci, fundowaniu / se/ aborcji. I tak sobie myślę. Mamy ten wolny demokratyczny kraj,czy już nie. Bo wolność i demokracja to wybór. Problem w tym że 30% społeczeństwa tego nie rozumie. Te 30% do tego jest niebywale agresywne,apodyktyczne i mądre inaczej. W swojej ciemnej dziurce widzą tylko miejsce dla widzących tak samo myślących tak samo a wszystkich innych atakują niemiłosiernie. W twoim świecie nie ma miejsca na szacunek dla kogoś kto się z tobą nie zgadza. I jakiekolwiek dyskusje nic tu nie zmienią. Różnica między nami polega na tym że ja widzę Polskę jako kraj gdzie miejsce znajdą ludzie o różnych poglądach ,religiach i zwyczajach.A ty Mamo widzisz Polskę jako kraj ludzi myślących dokładnie jak ty. I kto tu ma w głowie i zagrodzie zaścianek? Eh.Kobieto! Słów brak.
mama03.11.2016, 16:58
A i dla jasności mój dorosły syn uczy się i pracuje nie jest nierobem i leniem i od kiedy skończył 16 lat każde wakacje pracował sam tego chciał i sam sobie pracy szukał .
mama03.11.2016, 16:46
Nie chodzi mi o to że jak nie mam dostępu do koryta to chce 500+ nie tylko dlaczego nie krzyczeliście jak przekręcali miliony ,a krzyczycie jak pomagają rodziną.Studia skończyłam dobrych kilka lat temu mam dorosłego już syna 500+ plus biorę na jedno dziecko bo jako przedsiębiorca płace podatki .
Ja03.11.2016, 16:41
@mama poziom twojej wypowiedzi powala. .. z pewnymi osobami szkoda dyskutować, bo i tak nie słyszą .....
mama03.11.2016, 16:00
Czekałam kiedy ktoś wyskoczy że w europie aborcja ze względów ekonomicznych jest normą ,to nie bądźmy zaściankowi i pierwsi wprowadźmy eutanazje bo Babciu masz za małą emeryturę i ciągle musze z tobą jeździć po lekarzach to uśpimy cię .Ale będziemy do przodu.A co do obarczania kogoś moimi dziećmi,to lepiej in vitro sponsorować ,bardzo często dla tych co to aborcja jest ok i kiedyś se zafundowała .
Ja03.11.2016, 15:19
@mama twoja logika jest taka : wszyscy kradną, ja nie mogę, to chociaż 500 + mi się należy. Zostan politykiem, też tak będziesz mogla robic - skoro im tego zazdroscisz.... Tak jestem lemingiem - jeśli według ciebie leming to mama cudownych dzieci, która do 30- kilku lat się uczyła, żeby, jak zdecyduje się na dzieci stać ją było na nie. I tak jest :) Moje dzieci bez pomocy państwa chodzą na basen, piłkę, dodatkowe lekcje. Jeździmy na super wakacje. No i ja uważam, że trzeba myśleć głową , a nie inna częścią ciała.... @ Adam cieszę się że w życiu nie spotkałam takich mężczyzn. .. .
@ adam03.11.2016, 15:16
To nie miej wszystkich innych GDZIEŚ. Bo to z ich kiszeni wyciągnięto to twoje ukochane500+. A jak komuś coś zabierają to ma prawo się wk.........ć. O jakiej zawiści ty mówisz. To jawna niesprawiedliwość i czyste sku .......o Panie Kolego. Nie zawiść.
adam03.11.2016, 09:30
Biorę 500+na 2dzieci i rodzinne, a także wszystkie inne możliwe doodtaki jakie są. NALEŻĄ MI SIĘ!!! Tak jak odpis od podatku. I gdzies mam wszystkich, którzy ze zwyklej zawiści zazdroszczą Mojego kochanego 1000+ i innych dodatków. :) To tak jak ja zazdrościł bym komuś refundowanego przez państwo leku.
@ mama03.11.2016, 09:15
No to wzorem Piasta Kołodzieja pyknij se 11 dzieci i chowaj ku swojej uciesze a nie obarczaj tym reszty narodu. W całej europie jest tez norma aborcja z przyczyn ekonomiczno społecznych ale o tym to słyszeć nie chcecie. Taka to wasza świadomość zaściankowego europejczyka z za miedzy. NIC tylko łapę po pieniądze wyciągać. I poczytać by trochę MAMO wypadało ,bo poprzedni Rząd zrobił znacznie więcej dla dzieci i ich rodzin/ dopłaty do żłobków.przedszkoli,karty dużej rodziny itd/ No ale kasy do łapy nie dał.I miał rację! Z całego kraju słychać na co te pieniądze idą.
mama02.11.2016, 23:15
Do ja..Widzę że mam do czynienia z typowym lemingiem i trollem internetowym ,którego boli że z programu korzystają nie tylko pijaczki .A z czego wnioskuje? Odpowiadasz tylko tym co piszą że 500+ im pomaga. A tak całkiem na marginesie POLSKA to bardzo bogaty kraj lata kradli ,przekręty na grube miliony robili ,i dalej jest co kraść bo polityków nie ubywa,tylko barwy zmieniają.A ciebie boli że nie masz po co wniosku złożyć.
Ja02.11.2016, 20:13
@mama - ten artykuł dotyczy 500 +. Myślę że się nudzisz skoro pod tym artykułem piszesz nie na temat, opisujesz swoją sytuację rodzinną. A może by tak posiedzieć z dziećmi nad językiem polskim? Zasady pisowni poćwiczyć? Do szkoły pójść, żeby podnieść kwalifikacje i zacząć lepiej zarabiać? I pokazać dzieciom, że nauka ma sens, a wyciąganie rąk po pomoc państwa nie zawsze ma sens. W Europie (duża litera ) faktycznie mają dużą pomoc socjalną, ale dodaj, że w Europie zachodniej - bogatej. Coś tam wiesz ale bardzo pobieżnie. Podobnie jak o Japonii. .. Jak to mówią coś tam jedna baba drugiej babie powiedziała. .. a ty wpadłas na pomysł, żeby z kimś się tutaj dzielić. Aha i mają rację ci którzy mówią, że trzeba mieć tyle dzieci, na ile nas stać. Znam fantastyczne rodziny z 1 dzieckiem, ale i 6 i co ważne stać ich na nie.
mama02.11.2016, 17:37
Do ja .Ty nie czytasz że zrozumieniem ,ja nic nie napisałam na temat 500+
Szlak mnie trafia jak ktoś pisze nie stać cię nie miej dzieci.Dawno mieli po jedenaścioro i wychowali .A to ze państwo polskie nareszcie pomaga rodzicom co w całej europie jest normą od dawna ,nie jest złe ,a wrzucanie wszystkich do jednego wora patologi jest krzywdzące dla normalnych pracujących nie zarabiających kokosów a pracujących nieraz w niedziele .
A te 500 pozwala mi zrezygnować z pracy po godzinach i spędzenia tego czasu z dziećmi na wycieczkach na które nie było mnie przedtem stać z braku czasu i kasy.
@ ja02.11.2016, 12:32
Patologia rodzi patologie. Święta racja. Popatrzcie na środowiska jakie biorą 500+ a zobaczycie jak sobie poradzą dzieci którym dajemy te zasiłki. TAK JAK ICH RODZICE. Dla mnie całe to 500+ jest bezzasadne. Masz dzieci to je utrzymuj. Nie potrafisz ? Nie miej dzieci.
Ja02.11.2016, 12:04
@mamo dzieci ludzi którzy korzystają z pomocy panstwa- spolecznej, tez będą kiedyś beneficjentami państwa. Mama, tata nie pracowali, utrzymywali ich państwo - dzieci mają wzorzec i tez tak będą robić. Skąd to wiem ? Z obserwacji ludzi na mojej ulicy. Kto dostaje 500+na pierwsze dziecko? Matka alkoholiczka która nie chce i nie może iść do pracy, ktoś komu nie chce się pracować ( załatwił rentę a żona niby u prywaciarza za najniższą pracuje), leserzy i tym podobni. Ludzie ktorym nie chce sie pracowac bo niby za starzy, bo nie ma dla nich pracy, bo za tyle pracować nie będą, bo w niedzielę pracować nie będą. Kogo wychowają? Podobnych sobie. I to ma być nasza przyszłość ??? A kto na nich zapie. ..? My ! I zamiast te pieniądze przeznaczyć np. na szpitale to takim dajemy. I co te dzieci z tego mają? Z moich obserwacji wynika że nic! Z mojej ulicy z tych rodzin ani jedno dziecko nie pojechało na wakacje, na basen itd. MA ma tylko rosną cztery litery od nic nierobienia
władek02.11.2016, 11:10
Do moich dzieci państwo nie dołożyło ani złotówki. NIC. I studia skończyły i pracę mają. Nie miały stypendium/bo zawsze nam coś minimalnie przekraczało progi ustawowe/ Mieszkanie trzeba było kupić .A dom wybudować. Jak słyszę teraz te ich zasr....ą politykę rozdawania pieniędzy /które są wszystkich nie tylko biedoty pisowskiej/ to mnie jasny ........ trafia. Nic mnie dziecko Kowalskiego i Nowaka nie obchodzi!!!! 500+ powinni dostać tylko ci rodzice którzy pracują! I pomimo tego nie osiągają wystarczającego dochodu.A nie mamusie paniusie niezamężne ,co to chłop za granica pracuje a ona bierze wszystkie świadczenia dla samotnie wychowującej matki/no bo ślubu z wyrachowania nie ma i dokąd będą doić nasze kieszenie to nie będzie/Takie to prawe i sprawiedliwe nam się rządy trafiły. Każą nam utrzymywać cwaniaków ,nierobów i jeszcze obiecują że te środowiska zapewnią nam emerytury. Chyba głupi by w to uwierzył. Powiększą grono bezrobotnych za 18 lat i każą nam się utrzymywać! Ot co!
mama02.11.2016, 09:23
Do ja. A ty ile masz dzieci .Nie wiesz co piszesz ,przecież to nasze dzieci
Będą nas utrzymywać na starość i to moje dzieci będą płacić żeby temu ,,
Kawalerowi ,,było na emeryturę nieraz nawet socjalną a dzisiaj ja zarabiam żeby wychować na ludzi żeby pracowały w przyszłości. Jakby cię to interesowało to poczytaj o Japończykach którzy ograniczyli się do jednego dziecka i ciężar utrzymania 6 staruszków spada na jednego młodego . Proponuje się zastanowić i głupot nie pisać.
wacek02.11.2016, 09:18
Jakby brakło ,to pożyczą więcej. Podniosą podatki, ceny za paliwo itd.A na końcu pewnie dodrukują pieniędzy. Dobra zmiana.
Lowca lemingow02.11.2016, 06:18
Saba , wstyd to kraść. W końcu panstwo dba o najslabszych , a pieniadze są z tego , czego Po nie nakradlo , a nakradli biliony , tego wam nie szkoda? ,ale 500 wam szkoda , zapytajcie Nowaka /teraz ukrainca/ jak to sie robi.Miliardy za PO było wyprowadzane do roznych fundacji , na teatry itp. Oczywiscie zgodnie z prawem , dzieci też odbierano zgodnie z prawem , bo ubodzy rodzice i oddawano do domow zastepczych płacąc ok 3tys zl za sztuke. To sie podobalo lemingi ? Pewnie tak bo tow. Rzeplinski uznal to za konstytucyjne no nie? Jakby zabijali zgodnie z prawem to tez byscie przyklaskiwali?. A Wy dalej szczekacie na Pis.
jkts02.11.2016, 05:48
Wprowadzić bykowe. Nie wyłączając duchowieństwa. Macie już pieniądze.
Ja01.11.2016, 19:18
Jurek bo na to 500+ składamy się wszyscy. A ci kawalerzy, starsze osoby wolałby żeby każdy miał tyle dzieci na ile go stać, a nie żeby inni je utrzymywali.
Wysso01.11.2016, 17:37
Do jednej kieszeni wkladaja a z drugiej wyciagaja nikt nikomu za darmo nic nieda zwlaszcza panstwo czas sie obudzic dadza ci 500 zabiora 600
Saba01.11.2016, 17:28
@ Jurek a może by tak wstyd się bylo przyznawać ze 500 + podratowalo budżet ... mój mąż i ja potrafimy zarobić tyle by stać nas było na nasze dzieci. A może trzeba było mieć tylko 1 dziecko?
ja01.11.2016, 13:54
trzeba podnieść podatki to nie zabraknie . I może w końcu zrobić coś z tym KRUS - em .
jaga201.11.2016, 13:14
Bo na Podhalu jest mniej potrzebujących, jeszcze to pokolenie teraźniejszych emerytów nauczyło swoje dzieci pracować.
Fryc01.11.2016, 12:53
Dobrze ze pieniazki na 500+ leca z nieba i kieszeni Pani premier .I nasze pra pra pra wnuki nie beda tego splacac. No chyba ze sie myle.
Jurek01.11.2016, 12:37
Mam dwójkę dzieci i te pieniądze na prawdę podreperowały nasz budżet domowy. Do czasu kiedy zona nie będzie w stanie pracować możemy z tego posłać córkę do przedszkola i nie zalegamy ze szczepieniami. Wiele osób nie mających dzieci - tzn. młodych lub np. starszych kawalerów z mojego otoczenia często nawiązuje do temat jak to niesprawiedliwe jest to 500+, a po ostatnich doniesieniach o braku środków na wypłaty, wręcz z satysfakcją i zadowoleniem w glosie mówili że 500+ zostanie zlikwidowane w powiecie nowotarskim.
piechór01.11.2016, 12:37
Aż strach pomyśleć, co będzie po nowym roku.
Lib01.11.2016, 10:48
Jak zabraknie to się znowu podniesie po cichu podatki i gawędź polska dalej będzie zadowolona.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl