21.11.2016, 16:46 | czytano: 6338

Nowy przebieg dla obwodnicy

Fot. Robert Miśkowiec
Zmieniła się koncepcja przebiegu obwodnicy Chochołowa. W związku z wewnętrznymi sporami w Chochołowie i sprzeciwem mieszkańców sąsiedniej Koniówki, wybrano nowy wariant.
To wariant, który prowadzi po wschodniej części Chochołowa. Dotychczasowe rozwiązania mówiły o przebiegu zachodnim. - Według najnowszych ustaleń, obwodnica miałaby się zaczynać jeszcze przed elektrownią wodną w Koniówce, a kończyć już za Chochołowem - informuje mówi Michał Jarończyk, sekretarz gminy Czarny Dunajec. – Miałaby około 10 kilometrów długości. Na pewno dużą część gruntów, która obecnie jest w prywatnych rękach trzeba będzie wykupić od właścicieli, na mocy spec ustawy.
Inwestycję planuje Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie. Nie wiadomo jednak, czy dojdzie do skutku wskutek protestów i trudności w ustaleniu ostatecznego przebiegu. Obecny wariant, wschodni, jest najdroższy i najtrudniejszy w realizacji ze wszystkich dotychczasowych.

Obwodnica ma wyprowadzić ruch z centrum wsi i ochronić zabytkową zabudowę Chochołowa, wpisaną na listę UNESCO, przed dalszą degradacją.

js/r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Chochołowion23.11.2016, 07:15
@józefa No właśnie,obwodnica według nowego planu nic nie da.Słowacy dalej będą jezdzić przez wieś.Ciekawi mnie jeszcze dlaczego gmina zamiast docisnąć Koniowianów bo jak by nie było to chodzi o około kilometr drogi to uparła się zmienić poprzedni plan i chcą u nas około 3kilometrów najlepszej ziemi we wsi wywłaszczać,ciekawe?"Gmina" jak twierdzi że spec ustawa im pomoże niech zaproponuje poprzedni wariant i będzie to miało sens i na pewno szybciej dojdzie do skutku
józefa22.11.2016, 20:46
Co do uporu Koniowianow to się zgadzam za takich też powinna decydować spec ustawa są drogi gminne skarbu państwa i nimi powinna izć obwodnica bez zgody gazdow z Koniowki którzy bali się wyrazić zgody z powodu tych co siupkają sobie w Hameryce...Działek na Cyrlicy prędko nie będzie ale obwodnica tą stroną nie rozwiązuje problemu Słowaków.
Chochołowion22.11.2016, 19:12
@józefa To gdzie była spec ustawa gdy droga miała iść po za wode,tam i tak pożytku z tego nie ma a na Groniu i Cyrlicy mogą być działki budowlane.Po borze i poza wode TAK,po cyrlicy i groniu NIE! A do Cichego to pewnie tunel zrobią!!!???Bodej ta bodej, byle kase dostać dziś a za 20 lat stracić 10razy tyle.A tak swoją drogą to czemu Chochołowiany mają stracić przez upór Koniowianów???
kleopatra22.11.2016, 17:28
Do Ramzes ...o Wielki Ramzesie czytaj ze zrozumieniem .Ale ciekawi mnie bardzo czy jesteś może też boski?
Ramzes21.11.2016, 22:08
@kleopatra. Kocham Cię!.Masz jakiegoś Faraona w Chochołowie? (jacyś inni,piramidy,pęnsjonaty se budują). Cóż robić? Dziwny ten Świat.
józefa21.11.2016, 20:46
Do Chochołowion...typowy Chochołowion czuje się pożal się Boże szlachcicem i będzie wetował tylko po to żeby wetować mam nadzieję że z takimi poradzi sobie spec ustawa...przy okazji ja mieszkaniec Chochołowa mam też z tamtej strony i zgadzam się na propozycję a mam w kilku miejscach bodej ta bodej zacofanie
Witojcie Ujki21.11.2016, 20:34
Witojcie Pany na Podhalu!
abc21.11.2016, 19:39
spec ustawa i po kłopocie!!!
a co na to właściciele?
kleopatra21.11.2016, 17:58
Jestem mieszkańcem Chochołowa z dziada pradziada i mam nadzieję że budowa obwodnicy dojdzie do skutku .Przecież paru oszołomów często mieszkających w Stanach Zjednoczonych bądź takich którzy wrócili zza wielkiej wody po 20 lub 30 latach by leczyć wszelkie choroby nie zaszkodzą nam którzy tu żyjemy .Chwała Panu Andrzejowi Masnemu wieloletniemu sołtysowi wsi z inicjatywy którego w ciężkich czasach powstały wodociągi ,remiza z nowoczesnym rozwiązaniem ,świetnie radził sobie z mieszkańcami Chochołowa z dziwnym podejściem bo zazwyczaj zawsze zgłaszają sprzeciw .
Chochołowion21.11.2016, 17:27
No tą stroną to na pewno ich ktoś puści...Z tamtej strony sie nie dogadali to o tej niech zapomną...Sam poprzednio się zgodziłem a teraz bedzie weto
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl