23.11.2016, 11:40 | czytano: 2880

Tesko z rekompensatą za ponoszone straty

W przyszłym roku Zakopane zamierza dopłacić do miejskiej spółki Tesko 100 tysięcy złotych. Pieniądze te mają być rekompensatą dla firmy, jakie ponosi ona w związku z utrzymaniem czystości w mieście.
Jak się okazuje od trzech lat obowiązywania nowej tzw. ustawy śmieciowej rośnie ilość obowiązków przedsiębiorstwa zarówno z opróżnianiem koszy ulicznych, jak i odbiorem odpadów od mieszkańców.
Od połowy 2013 roku, czyli w pierwszym okresie obowiązywania nowych przepisów spółka do wywozu śmieci z terenu miasta musiała dopłacić 30 tysięcy złotych. Od początku miasto widząc, zaangażowanie przedsiębiorstwa i rzetelnie wykonywaną pracę zdecydowało się, że będzie rekompensować jej te straty.

- W 2016 roku, Tesko zgodnie z umową otrzymać ma od miasta ok. 309 tys. zł. W 2017 roku kwota osiągnie już poziom już 416 tys. zł, tym samym będzie większa o 100 tysięcy złotych – mówi Jan Schwenk z wydziału ochrony środowiska Urzędu Miasta w Zakopanem. – Wraz z czasem obowiązywania uchwały rośnie ilość obowiązków, jakie ma, to przedsiębiorstwo. Według założeń zwiększać się ma bowiem ilość odpadów w selektywnej zbiórce. Spółka musi coraz bardziej weryfikować ilość odbieranych od mieszkańców odpadów i sprawdzać, czy to co zadeklarowali oni w umowie odpowiada rzeczywistemu stanowi rzeczy. 

Obecnie rekompensata jest przez miasto przelewana na konto spółki co miesiąc. Po zakończeniu roku następuje już ostateczne rozliczenie. 

Tekst i fot. Józef Słowik
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl