01.12.2016, 15:57 | czytano: 2283

Rezolucja Rady Powiatu Nowotarskiego

Na sesji Rady Powiatu Nowotarskiego radni podjęli rezolucję w sprawie kontraktu dla Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Nowym Targu na świadczenia w zakresie oddziału neurochirurgii i neurotraumatologii oraz oddziału gastroenterologii i poradni gastroenterologicznej.
Apel o przyznanie kontraktu jest motywowany głównie tym, że najbliższe placówki realizujące świadczenia z zakresu tych specjalizacji są zlokalizowane w znacznej odległości od Nowego Targu, a możliwości transportowe dla pacjentów potrzebujących pomocy są w znacznym stopniu ograniczone w związku z niedrożnym systemem komunikacyjnym pomiędzy Podhalem i Krakowem.
Rezolucja skierowana jest do Narodowego Funduszu Zdrowia – Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego w Krakowie, Ministra Zdrowia - Konstantego Radziwiłła oraz do wiadomości dyrektora Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Nowym Targu - Marka Wierzby.

Źródło: Starostwo Nowotarskie, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
pacjent01.12.2016, 17:25
wszystko prywatnie i kasa a kto choruje emeryt za 800 emerytury kpina jedna sprawiedliwosc ze lekarze tez zachoruja to jest wracalne
arek01.12.2016, 16:47
Dobrze. Tylko kiedy zaczniecie nas traktować jak pacjentów,a nie jak banknot który wam się należy. I co z kolejkami do poradni. Dalej mamy słychać ze pan doktor prywatnie przyjmuje 7 dni w tygodniu? Dramat.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl