02.12.2016, 18:00 | czytano: 3799

Podwyżka opłat za śmieci

Fot. Piotr Kuczaj
O złotówkę więcej za śmieci zapłacą od 1 stycznia 2017 r. mieszkańcy miasta i gminy Rabka-Zdrój, którzy segregują odpady. Miesięczna opłata od osoby poszła w górę z 7 na 8 zł, podobnie jak opłata dla tych, którzy nie segregują - z 14 na 16 zł.
Burmistrz zaproponowała podwyżki, bo jak mówiła, system gospodarki odpadami nie finansuje się sam i wymaga pomocy z budżetu miasta. Tymczasem przepisy wymagają, by finansował się sam, z opłat od mieszkańców.
Pierwotnie Ewa Przybyło proponowała, że podnieść opłatę do 8,5 zł tylko mieszkańcom miasta, a w zamian zostawić im dwukrotny odbiór śmieci w miesiącu. Zaś mieszkańcom wsi Chabówka, Ponice i Rdzawka opłatę pozostawić na dotychczasowym poziomie, ale wysyłać tam śmieciarkę raz w miesiącu. Radni nie zgodzili się jednak na to rozwiązanie, uważając, że różnicowanie mieszkańców jest niepotrzebne, i zdecydowali, by pozostawić liczbę odbiorów śmieci na tym samym poziomie oraz równo podnieść wszystkim opłatę do 8 i 16 zł.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Misiek03.12.2016, 06:38
Nie zapominajcie urzędnicy że dzięki "dobrej zmianie" mamy stagnację gospodarczą a gorsze dopiero przed nami. Dlatego ludzie będą coraz biedniejsi. Zamiast podwyżek należałoby zacząć obniżać.
stara baba co zęby jak pnioki ma02.12.2016, 18:09
Zadowolenie pierdzistołków widać na twarzach.Po nowym roku dietki pójdą w górę...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl