08.12.2016, 12:52 | czytano: 8032

Odchodzący komendant pożegnany, następca powitany. Jest i nowy wicekomendant nowotarskiej policji (zdjęcia)

Fot. Robert Miśkowiec
NOWY TARG. W komendzie nowotarskiej policji odbyła się przed południem uroczystość pożegnania odwołanego ze stanowiska komendanta insp. Rafała Leśniaka i powitania nowego komendanta Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu nmł. insp. Roberta Bartosza.
Komendant Leśniak po dwóch latach pracy w Nowym Targu otrzymał awans. Został przeniesiony do Krakowa, gdzie ma zostać Komendantem Miejskim Policji. Na stanowisku zastąpił go dotychczasowy zastępca Robert Bartosz (na zdjęciu poniżej), któremu wiceomendant wojewódzki insp. Paweł Dzierżak przekazał rozkaz o powierzeniu obowiązków pierwszego komendanta.


Wicekomendant Dzierżak przywitał też nowego pierwszego zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Targu. Został nim mł. insp. Maciej Kubiak (na zdjęciu poniżej), były zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Suchej Beskidzkiej.W uroczystości w komendzie wzięli udział m.in. starosta Krzysztof Faber, wicestarosta Władysław Tylka, urzędujący członek zarządu powiatu Bogusław Waksmundzki, burmistrz Grzegorz Watycha, prokurator rejonowy Józef Palenik i komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej Mariusz Łaciak.Obecni byli również przedstawiciele kadry kierowniczej KPP.

- To nie koniec kariery pana inspektora przed którym stoją nowe wyzwania - mówił inspektor Paweł Dzierżak. - Wiem, że komendant Bartosz sprosta nowym wymaganiom i wyzwaniom, jakie przed nim stoją. W tym środowisku się wychował i wyrósł. Zna tu ludzi i ludzie jego znają. Życzę mu też, by te dwie litery przed nazwiskiem p.o. (pełniący obowiązki - przyp. red.) jak najszybciej zniknęły - dodał.- Praca tu była czasami ciężka, ale daliśmy radę - mówił na pożegnanie komendant Rafał Leśniak. - Cieszę się, że jednostka jest przez przełożonych dobrze postrzegana - dodał, dziękując za pomoc i wsparcie współpracownikom i samorządom. - Szczególnie dziękuję swojemu następcy za stworzenie, jak zostało już tu powiedziane, zgranego duetu. Wierzę, że stworzycie zgrany duet, jeśli nawet nie lepszy - życzył swojemu następcy i nowemu zastępcy.r/ zdjęcia Robert Miśkowiec
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Obi09.12.2016, 07:12
do@spiker, jo tyz pijo kawa w robocie i co z tego?
Pies08.12.2016, 20:47
Kuba narkotyki? Czyli kawa herbata wóda z akcyza juz nie narkotyki
inspektorka08.12.2016, 20:38
Wypada życzyć powodzenia. Jednak to wszystko jest już tak nudne i niczemu konkretnemu nie służy, iż nie warto tego szerzej komentować. Ot, nowotarskie peryferia. Z powodzeniem możecie powstawiać artykuły z podobnych pożegnań w nowotarskiej Policji sprzed lat, pozmieniajcie tylko nazwiska i daty. Zawsze podobnie; jest bardzo dobrze, będzie bardzo dobrze, odchodzą najlepsi, przychodzą najlepsi. Tylko pensje większości policjantów i cywili "stoją" w miejscu. A więc powodzenia i do zobaczenia w takich samych okolicznościach za 2-3 lata.
stara baba co zęby jak pnioki ma08.12.2016, 15:32
Może po awansie w końcu p.o. komendanta,zacznie zapinać pasy beżpieczeństwa...?
kuba08.12.2016, 15:08
a narkotyki w mieście schodzą jak ciepłe bułeczki, fałszywe euro od Ludzmierza po Waksmund,bandyci w biały dzień grabią podatników...
no ale ...nic się nie staloooo, stara gwardia SB-się trzyma.
Jaś08.12.2016, 14:48
Odszedł Napoleon.No nareszcie!!! Nowemu życzę dużo sukcesów bo swój chłop.Gratuluję nowemu komendantowi
do skiper08.12.2016, 14:01
Komentarz na poziomie, brawo. Naoglądałeś się filmu Robocop i myślisz, że policjanci nie musza pić i jeść?
O Tak08.12.2016, 13:56
"Cieszę się, że jednostka jest przez przełożonych dobrze postrzegana" - właśnie, przez przełożonych, bo tak przez obywateli to nie. Bardzo dobrze powiedziane. Zamysł władz centralnych co funkcjonowania Policcji jest taki jak w łatwym do wyszukaniu w wyszukiwarce artykule sprzed dwóch dni pt. "Policjant dał ci mandat, zamiast pouczenia? "Taki dostaliśmy przykaz"", a policja musi taki zamysł władz centralnych wykonywać. Nowy komendant jak to ujęto znany na tym terenie ma w obiegowej opinii własnie w tym doświadczenia i zasługi - dla włodarzy właściwy kandydat. Słowa "Wiem, że komendant Bartosz sprosta nowym wymaganiom i wyzwaniom, jakie przed nim stoją." - są zdecydowanie prawdą.
Catalina08.12.2016, 13:48
a skiper, ne marudź. Kiedyś pili wódke a teraz kawę. I postęp jest. ;)
skiper08.12.2016, 12:53
i nic dalej sie nie zmieni jak pili kawe tak beda ja pic
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl