03.01.2017, 14:18 | czytano: 3251

Awaria sieci geotermalnej

W Białym Dunajcu, przy moście na Gliczarów, do potoku wylewa się z ziemi gorąca woda. Wędkarze alarmują, że to zagrożenie dla ryb, natomiast przedstawiciele Geotermii Podhalańskiej uspokajają i zapewniają o szybkiej naprawie sieci.
- Boimy się, czy ta ciepła woda, która cały czas wydostaje się z rury nie będzie miała wpływu na ekosystem w rzece i czy w wyniku tej awarii nie wyginą ryby – martwią się wędkarze.
Dzisiaj przedstawiciele straży rybackiej Polskiego Związku Wędkarskiego spotkali się z dyrekcją Geotermii Podhalańskiej. Prezes Wojciech Ignacok zapewnił ich, ich że sama woda, która wydostaje się przez mikroszczelinę, jest na pewno czystsza od tej, która płynie w rzece. Nie zdecydowano się jednak na zamknięcie zasilania ciepłem geotermalnym Zakopanego, Białego Dunajca i Poronina, ponieważ wyciek jest niewielki. Co godzinę z instalacji wydostaje się jedynie metr sześcienny wody.

- Awaria będzie usunięta w jak najszybszym terminie. Przewidujemy, że uda się to zrobić do czwartku. Cały czas czekamy na specjalistyczny materiał, który pozwoli na naprawę instalacji – mówi Wojciech Ignacok. – Zapewniam, że awaria na pewno nie zagraża środowisku.

Józef Słowik
zobacz także
komentarze
ooo05.01.2017, 23:29
Tu piszą barany czy tak mi sie wydaje, ludzie wy nawet nie macie pojęcia co to jest za awaria, tego Ignacoka i poprzednią reeszte powinni ***. macie w geotermi zaniedbania, dowiecie sie jak wam ciepla w chatach braknie przy -20 stopniach.
Skała04.01.2017, 11:48
do Bartek. Największym zagrożeniem są zanieczyszczenia - szczególnie te spuszczane 'po cichu' z garbarni i nie tylko, oraz kłusownicy.Piszesz głupoty.
Bartek03.01.2017, 15:05
Ja myśle że największym zagrożeniem dla ryb i ekosysytemu w rzece są sami wędkarze.
obserwator03.01.2017, 14:52
o jej o rybki się martwią bo wyginą masakra, dawniej o nic nikt się nie bał i ryb było więcej niż jest teraz
Zobacz pełną wersję podhale24.pl