06.01.2017, 17:00 | czytano: 2162

Podpisano porozumienie ws. organizacji Pucharu Zakopanego w narciarstwie alpejskim dla amatorów. Do wygrania samochód!

Zakopiańskie Centrum Kultury wspólnie z zakopiańskimi stacjami narciarskimi zorganizuje 4. edycję amatorskich zawodów. Puchar ruszy już 14 stycznia na stoku Szymoszkowa - zapisy online przyjmowane są na stronie zakopane.pl.
5 stycznia w Miejskiej Galerii Sztuki im. Władysława hr. Zamoyskiego zawarte zostało porozumienie w sprawie organizacji IV już edycji Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim dla Amatorów. Tegoroczny Puchar jest wyjątkowy, ponieważ dzięki pozyskaniu przez miasto Zakopane Partnera Strategicznego, firmy Peugeot, główną nagrodą, którą może wygrać każdy startujący, jest najnowszy model samochodu Peugeot SUV 3008.


Porozumienie zostało podpisane pomiędzy zakopiańskimi stacjami narciarskimi Harenda, Polana Szymoszkowa i Kasprowy Wierch, a Miastem Zakopane za pośrednictwem Zakopiańskiego Centrum Kultury, które reprezentowała dyrektor Beata Majcher.



Zawody Pucharu Zakopanego stworzone zostały z myślą o wszystkich miłośnikach białego szaleństwa, a ich celem jest promocja miasta. W tegorocznej edycji nie trzeba mieć specjalistycznego sprzętu i niezwykłych umiejętności, by dobrze się bawić i wygrać nagrodę główną.

Puchar Zakopanego to cztery dni zawodów, w trzech głównych ośrodkach narciarskich Zakopanego. Cykl rozpocznie się już 14.01.2017 na stoku Polana Szymoszkowa, zawodnicy od samego rana będą mieli szansę podziwiania przepięknej panoramy Tatr. Następnego dnia 15.01.2017 zawodnicy wrócą na Polanę Szymoszkową, by odbyć już drugie z kolei zawody. Trzecia edycja Pucharu zaplanowana jest na 18.02.2017 na jednej z najbardziej rozpoznawalnych narciarskich gór Polski - Kasprowym Wierchu. Finał odbędzie się 25.02.2017 na zakopiańskiej Harendzie. Poszczególne edycje zawodów wliczane są również do cyklu Pucharu Polski Amatorów.

Szczegóły i zapisy na Zakopane.pl.

Puchar Zakopanego zainspirowany został Pucharem Świata w Konkurencjach Alpejskich. Jest on adresowany do amatorów, którzy nigdy wcześniej nie startowali zawodniczo, jak również do tych, którzy zaprzestali profesjonalnej jazdy i nie mogą pogodzić się ze stagnacją, mając we krwi jeszcze ziarno walki i sportowego współzawodnictwa na dobrym poziomie.

MIEJSCA I TERMINY POSZCZEGÓLNYCH EDYCJI:

1. Stacja Narciarska Polana Szymoszkowa 14.01.2017 slalom gigant 
2. Stacja Narciarska Polana Szymoszkowa 15.01.2017 slalom gigant 
3. Stacja Narciarska Kasprowy Wierch 18.02.2017 slalom gigant (zaliczany do punktacji MPA)
4. Stacja Narciarska Harenda 25.02.2017 slalom gigant (zaliczany do punktacji MPA)
5. Stacja Narciarska Harenda 25.02.2017
GS FINAŁ o nagrodę specjalną samochód Peugeot SUV 3008
Uroczyste rozdanie nagród i zakończenie IV PUCHARU ZAKOPANEGO AMATORÓW 
Organizatorem zawodów jest Zakopiańskie Centrum Kultury wraz z zakopiańskimi stacjami narciarskimi: Polana Szymoszkowa, Harenda oraz PKL - Kasprowy Wierch.

Źródło: organizatorzy, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl