06.01.2017, 19:05 | czytano: 4970

Kamil Stoch zwyciężył Turniej Czterech Skoczni. Piotr Żyła drugi

Kamil Stoch wygrał 65. Turniej Czterech Skoczni. Piotr Żyła zajął drugie miejsce, a na czwartej pozycji uplasował się Maciej Kot. W ostatnim konkursie w Bischofshofen triumfował Stoch przed Austriakiem Michaelem Haybockiem i Żyłą. Piąty był Kot.
Kamil Stoch wynikiem 138,5 metra wygrał 65. Turniej Czterech Skoczni. Stoch jest drugim Polakiem, który zwyciężył w Turnieju Czterech Skoczni. Pierwszym był w 2001 roku Adam Małysz.
Wielki sukces odniósł także Piotr Żyła. Był dziś trzeci, a w klasyfikacji generalnej drugi.

Po trzech konkursach TCS Kamil Stoch tracił do prowadzącego w klasyfikacji generalnej cyklu Norwega Daniela Andre Tandego 1,7 pkt. Nasz dwukrotny mistrz olimpijski w pierwszej serii z nawiązką odrobił stratę i przed rundą finałową miał 2,8 pkt przewagi nad najgroźniejszym rywalem. W decydującej rozgrywce był bezkonkurencyjny i został drugim Polakiem po Adamie Małyszu, który wygrał ten prestiżowy cykl.

W konkursie brało udział sześciu Polaków i wszyscy awansowali do serii finałowej.