20.01.2017, 22:35 | czytano: 4787

Tłumy kibiców oglądały kwalifikacje na Wielkiej Krokwi (zdjęcia)

Fot. Michał Adamowski
ZAKOPANE. Piątkowe kwalifikacje do niedzielnego konkursu Pucharu Świata na Wielkiej Krokwi pokazały jak duże jest w tym roku zainteresowanie skokami narciarskimi. Eliminacje do zawodów oglądał prawie komplet widzów.
Część kibiców dopingowała skoczków również z ulicy biegnącej pod skocznią. Największe oklaski i najgłośniejszy doping mieli oczywiście Polacy, którzy w komplecie stawili się na skoczni. Ale zakopiańska publiczność głośno dopingowała też gwiazdy tego sportu, a szczególnie weteranów. Duże brawa dostali m.in. Simon Amman, Jane Ahonen czy Noriaki Kasai.
Najdłuższy skok w kwalifikacjach oddał Peter Prevc, który wylądował na 135,5 m. Nie miał sobie równych równych również na treningach. Kwalifikacje wygrał Stephan Leyhe, który skoczył 131 m. Kamil Stoch miał 128,8 m. Awans do konkursu uzyskali wszyscy Polacy.

W sobotę na Wielkiej Krokwi rozegrany zostanie konkurs drużynowy. Wystąpi w nim czwórka reprezentantów naszego kraju: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot i Dawid Kubacki.

A w niedzielę indywidualny.

r/ zdjęcia Michał Adamowski
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
baca21.01.2017, 08:17
Rozrywka dla ubogich)))
knt20.01.2017, 23:51
A cóż to się stało prewcowi aż tak se odpoczął
skandynawski_góral20.01.2017, 22:55
piękny sport a o co chodzi z tymi gościami co machają chorągiewkami, czy są potrzebni?. oraz ile mogą skoczyć z ostatniej belki? są jakieś stosowne pomiary, proszę o odpowiedź osoby kompetentne...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl