21.01.2017, 11:33 | czytano: 3430

Afgańczycy zatrzymani przez zakopiańskich pograniczników zostali odesłani na Słowację

Fot. Karpacki Oddział Straży Granicznej
Trzej młodzi Afgańczycy, których zatrzymali strażnicy graniczni z Zakopanego, zostali po przesłuchaniu odesłani na Słowację.
Cudzoziemców podróżujących w naczepie samochodu ciężarowego zatrzymano w Makowie Podhalańskim. Kierowca tira, zaniepokojony odgłosami dochodzącymi z naczepy, zawiadomił o tym fakcie policję. W przestrzeni ładunkowej, wypełnionej rudą cynku, znajdowało się 3 młodych, zziębniętych mężczyzn bez dokumentów, z którymi ciężko było nawiązać kontakt. Na miejsce zdarzenia została wezwana karetka, która przewiozła poszkodowanych do szpitala w Suchej Beskidzkiej. Następnie młodzi mężczyźni zostali przekazani do dalszych czynności funkcjonariuszom z Placówki Straży Granicznej w Zakopanem. Mimo iż podawali, że są nastolatkami, badania wykazały, że co najmniej dwóch z nich jest pełnoletnich.
- 19 stycznia cudzoziemców przekazano, w ramach readmisji uproszczonej Republice Słowackiej - informuje Krystian Koziołek z Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu. - Na jej podstawie można przekazać cudzoziemca do Republiki Słowacji, jeżeli nielegalnie przekroczył on granicę słowacko-polską. Zastosowanie readmisji uproszczonej jest możliwe, jeżeli od nielegalnego przekroczenia granicy słowacko-polskiej nie upłynęło 48 godzin, strona polska o to wystąpi, a strona słowacka zgodzi się przyjąć bez dodatkowych formalności osoby, które z jej strony przekroczyły nielegalnie granicę państwową.

Źródło: KOSG w Nowym Sączu
zobacz także
komentarze
12349021.01.2017, 19:04
Odeslac tam skad przyjechali won z ciapakami !!!!!
SDSSSS21.01.2017, 13:59
No sorry, my to nie Grecja, Szwaby czy Holandia, u nas w papierach musi się wszystko zgadzać jak jest w statusach UE. Szczerze powiedziawszy to jesteśmy najporządniejszym krajem. Tylko u nas wszyscy są tak skrupulatnie sprawdzani przez różnego typu urzędy, od PIPu, Sanepidu, US, NFZ, ZUSu... i mamy "porządek". Takie niemcy na przykład olewają gnębienie obywateli i olewają dbanie własny kraj, to mają :) bałagan w zakładach produkcyjnych, bałagan na ulicach i bałagan z nielegalnymi imigrantami.
bh21.01.2017, 11:42
A nikt z litościwych polaczków."antyfaszystów",itp. nie wyraził chęci przygarnięcia pod swój dach afgańskich "nastolatków"?
Zobacz pełną wersję podhale24.pl