27.01.2017, 14:56 | czytano: 6701

W Niedzicy otwarto żłobek (zdjęcia)

W Niedzicy odbyło się oficjalne otwarcie oraz poświęcenie pierwszego na terenie Gminy Łapsze Niżne gminnego żłobka „Przystanek Maluszka” w Niedzicy.
W uroczystościach uczestniczyli  radni Gminy Łapsze Niżne, sołtysi, dyrektorzy szkół i jednostek organizacyjnych, pracownicy urzędu, przedstawiciele lokalnych organizacji samorządowych, wykonawcy inwestycji, przedstawiciele mediów lokalnych oraz mieszkańcy.
Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonał gość specjalny wicewojewoda Małopolski Józef Gawron, wójt Gminy Łapsze Niżne Jakub Jamróz oraz Przewodniczący Rady Gminy Zdzisław Majerczak. Poświęcenia budynku dokonał proboszcz ks. Józef Bednarczyk. 

Wojewoda pogratulował wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tej inwestycji  pomysłu, wpisującego się w prorodzinną politykę obecnego rządu oraz władzom samorządowym - sprawnego wykonania inwestycji.

List gratulacyjny na ręce wójta przesłali także posłowie na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej - Anna Paluch oraz Edward Siarka.

Projekt pt „Remont budynku Przedszkola na cele Żłobka w miejscowości Niedzica” zrealizowany został dzięki dotacji celowej w wysokości 600 000 zł w ramach Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH”- edycja 2016, realizowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Żłobek dysponuje 20 miejscami. Nadal prowadzony jest nabór. W poniedziałek 30 stycznia br. planowane jest spotkanie z rodzicami dzieci (więcej szczegółów na stronie: www.zlobek.lapszenizne.pl).

UG Łapsze Niżne, opr.s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
mieszkaniec02.04.2019, 13:24
No.... tak wszystko do likwidowania Gmina też?ostatni gasi światło.Gratulacje, teraz nikt nie maże już zarzucić Kubowi, że się nie stara cytat z wpisu na tej stronie.Julek i co ty na to?
zatroskany24.03.2019, 10:32
he he he...jaki Wójt taka Gmina, jaka Rada takie uchwały. Jeśli zaś chodzi o Niedzicę to co sobie wybraliście to teraz macie na własne życzenie. Trzeba myśleć na kogo się głosuje szanowni mieszkańcy.Dziwne rządy w tej Gminie to fakt,przewodniczący Rady chodzi na sznurku Wójta, ten z kolei na pasku niektórych Radnych i jest chora sytuacja.Mnie interesuje fakt kiedy tą sytuacją zainteresują się odpowiednie władze w jaki sposób Gmina trwoni nasze podatki???
Jacek22.03.2019, 12:52
Radni jacy to radni???????cepy do łapy i do stodoły młócić,a nie politykę robić, nie macie bladego pojęcia jak działają samorządy. Oglądając sesje krew się w człowieku gotuje słuchając tego stękania,biadolenia,obiecanek Wójta nigdy zresztą nie dotrzymanych do końca. Nasuwa się pytanie co to za Gmina? Teraz ci politycy z górnej pułki biorą się za oświatę z tymi wiadomościami o prawie?????to szczęść Boże na nowej drodze...Pytanie tylko kiedy nastąpi zgon oświaty? Ale ten biedny Wójcina zabrał się dziarsko za likwidację jak dotąd tylko żłobka w Niedzicy bo o to chyba chodzi.Władze tej Gminy biorą pomysły z kosmosu.
janek12.03.2019, 09:29
Coś takiego może być tylko w Gminie Łapsze to oczywiste ,to faktycznie ciemnogród. O jakiej Radzie tu mowa? o jakiej Władzy???? Jak długo to wszystko będzie będzie trwało?
myślący realnie09.03.2019, 12:59
Ale jaja i stało się..... najgorszy scenariusz się spełnia????? ci panowie? którzy tak ochoczo przecinali szarfę na otwarciu żłobka WÓJT Przewodniczący Majerczak,teraz będą zakładali kłódkę przy zamykaniu żłobka????????? To nic innego jak ciemnogród w tej tej Gminie się szerzy koniec świata. A ciekawa sprawa czy Wojewoda też będzie obecny przy zamykaniu????? Trzeba by zebrać i Rade Gminy jak ma być zamykanie to z pompą....... Wójcie prawda? To sztandarowy pomysł Gminy czy ja się mylę??????
niepewna28.04.2017, 19:59
Coś mi się obiło o uszy że p. WÓJT chce zlikwidować żłobek w Niedzicy to chyba jakiś żart, na prima aprilis to chyba nie może być prawda. No nie to jakiś zły sen ja tam mam dziecko, a żłobek jest wspaniały.
zniesmaczony16.02.2017, 09:53
Wójt znowu zatrudnia Swoich ta Gmina się rozrasta do granic wytrzymałości tylko czekać na Jego nowe pomysły.Zapomnijmy o inwestycjach w naszych miejscowościach a tak miało być transparentnie, a jest jak zwykle bez konkursu przyjaciółka zatrudniona.
lepsze czasy13.02.2017, 13:26
o jej jej co prawda to prawda p. Zdzisław jak i p. Wójt do przecinania szarfy i otwierania to tak, ale do remontu to już nie koniecznie. My i tak wiemy czyja to zasługa tak wspaniałego pomysłu jakim jest żłobek w Niedzicy. Chyba co do tego nie ma wątpliwości .
o jej jej10.02.2017, 07:50
Ech ta gmina to ewenement szkoda gadać ....... cechy gminy to prze wszystkim fałsz obłuda cwaniactwo obiecanki ot i takie mamy Władze, na sesjach biją piane tak co nie którzy Radni jak i Wójt nie ma tam merytorycznej dyskusji na tematy nurtujące gminę. Przykład otwarcie żłobka w Niedzicy jak to mawiają artyści jaki występ takie brawka , żłobek piękny reklama żadna . Ale tak to jest p.Wójcie jeśli nie chce a muszę prawda.
a b c i05.02.2017, 15:44
Jakie inwestycje pytam Władza chce się bawić co to dla Wójta 130. tyś skoro Gmina taka bogata , tak trudno to zrozumieć kto za to zapłaci rzecz jasna podatnik czyli my wszyscy. Na drogi nie ma na na oświetlenie nie będzie ale na dwa dni zabawy Wójt i Skarbnik kasę wygospodarowali.
wkurzony04.02.2017, 12:55
Ładnie p. Wójt wstrzelił się w rozbudowę żłobka w Niedzicy zapominając o autopoprawce którą tak usilnie starał się przeforsować . Dalej dla mnie jest dość dziwna sytuacja kto w tym przypadku powinien się określić i nie mącić bo na pewno nie p. Radna tego jestem absolutnie pewny. Trzeba by było troszeczkę samokrytyki i mniej buty z Pana strony. Wyborcy mają świetne rozeznanie kto jest kim i na pewno to wykorzystają przy nadarzającej się sytuacji. Szkoda zdrowia tej Pani ale trudno to jej wybór jak rozumie.
jakość30.01.2017, 14:07
Panie Wójcie fakty mówią same za siebie ja tu nie występuje w obronie Radnej ale po oglądnięciu ostatnich dwóch sesji ataki,które kierujecie pod Jej adresem nie licują z powagą Urzędu i Rady tej Gminy,dziwi mnie jednak fakt ,że nie podjęła odpowiednich kroków prawnych po Waszych wystąpieniach.
może wyjasnię ..............29.01.2017, 15:59
hola hola - jak to mawia radna - jestem radną z Zamku więc proszę jej nie mieszać do inwestycji w Niedzicy .......
Albo niech się opamięta i nie mąci albo niech się zdecyduje.
A tak na marginesie powiem że najgorzej to jest się samemu chwalić!
jakość29.01.2017, 12:19
Powiem tak gdyby nie było zablokowania przez ósemkę Radnych auto poprawki p.Wójta przy ustaleniach budżetowych , czytaj bubla. Co trzeba przyznać raz stanęli na wysokości zadania za co należy się uznanie. Gratulacje i uszanowanie p.RADNEJ z Niedzicy która z uporem godnym podziwu dąży do zamierzonego celu . inaczej p.Wójt otwierał by co najmniej nie powiem w czym parasola. Proszę nie bujać w obłokach i stąpać po ziemi szanowna Władzo.
xbb29.01.2017, 08:28
miały byc przyjmowane dzieci od 20miesiaca a przyjmuja od 13 miesiaca..to jak to jest możliwe? znajomości i tyle..tak samo z opiekunkami pewnie będzie zaś pół rodziny pozatrudniają...
Spyra28.01.2017, 23:28
Za poprzednika też były roszady, czas pokaże czy obecne roszady przyniosą zakładane cele. Kolega mawia, że nie wyprzega się koni z zaprzęgu w rzece.... A mi się wydaje że obecny Wójt tak robi, ale może jestem w błędzie.
W kampanii pokazywał mapkę dotacji i mówił że będziemy prawdziwym liderem w pozyskiwaniu środków unijnych.....narazie to cienko idzie, bardzo cienko. Poza fotowoltaiką, traktorem to dofinansowań brak......
ciemnogród28.01.2017, 21:44
Zobaczcie *** ile iwestycji było za czasów starego wójata i potem piejcie z radości, no faktycznie jest czym chwalic się po dwóch latach obsadzania stołków swoimi,zobaczcie ile ludzi się zwolniło ile zwolnił dotychaczoswy wójt.
J@nek28.01.2017, 18:19
bodziowski i MnB:

A czy ja napisałem, że to źle iż wyremontowali ten budynek??? Mam prawo utyskiwać, że tyle to kosztowało, bo po mojemu można było to taniej zrobić, wystarczyło nie robić tam żłobka......ale z drugiej strony znów nie było by zapewne tych 600 tys. dotacji.

Ja mam tylko nadzieję, że i u mnie we Wsi też się Wójt zajmie taką ruderą i też włoży w nią już nie 1,2 mln złotych, ale chociaż to 600 tys.
Mnb28.01.2017, 11:05
Trzeba było widzieć tą ruinę przed remontem..
bodziowski28.01.2017, 09:27
ile kosztowało to kosztowało - z niczego nie ma nic!
Niech Was żołądki bolą ......... Ważne że kolejna gminna rudera nie straszy ludzi swoim wyglądem
J@nek27.01.2017, 16:48
Szkoda że nie napisano ile kosztował ten żłobek, bo by Wam szczęka opadła ile kosztowało jedno miejsce....
Julek27.01.2017, 15:57
No to jest pierwsza duża inwestycja Nowego Wójta! Po dwóch latach rządów w końcu się doczekaliśmy. Gratulacje, teraz nikt nie może już zarzucić Kubowi, że się nie stara. Sam wywalczył tą inwestycję i te środki.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl