28.01.2017, 11:42 | czytano: 3385

GDDKiA potwierdza ustalenia ws. zmian na skrzyżowaniu Alei Tysiąclecia i ul. Szaflarskiej

NOWY TARG. Iwona Mikrut z krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad potwierdziła - nieoficjalne do tej pory - ustalenia, jakie zapadły na spotkaniu dotyczącym feralnych świateł na skrzyżowaniu Alei Tysiąclecia i ul. Szaflarskiej.
Przypomnijmy, iż spotkanie w tej sprawie odbyło się po krytyce kierowców oraz pismach burmistrza miasta Grzegorza Watychy i starosty nowotarskiego Krzysztofa Fabera, w których informowali GDDKiA, że po zmianach w sygnalizacji spadł poziom bezpieczeństwa na tym skrzyżowaniu. Efektem tego było kilka wypadków i kolizji do których doszło po zmianie ustawienia świateł.
W mijającym tygodniu w Nowym Targu odbyło się spotkanie z udziałem przedstawicieli GDDKiA, Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu, Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu, władz miasta i powiatu. Zapadły na nim dwie decyzje. - GDDKiA w ciągu najbliższego tygodnia zmieni ustawienie sygnalizacji świetlnej dla pieszych , na ul. Szaflarskiej w taki sposób, aby świeciło się światło czerwone dla pieszych podczas gdy dla pojazdów skręcających w ul. Szaflarską będzie świeciło się światło zielone - informuje Iwona Mikrut. - GDDKiA będzie się starała o przyznanie środków na przebudowę skrzyżowania w taki sposób, aby wydzielić lewoskręt dla pojazdów jadących od strony Nowego Sącza i skręcających w ul. Szaflarską, w ramach istniejącego pasa drogowego.

Na podstawie monitoringu skrzyżowania uznano, że wprowadzone zmiany spowodowały upłynnienie ruchu. Zmiany w działaniu sygnalizacji świetlnej w ciągu al. Tysiąclecia wprowadzono jednocześnie na 5 skrzyżowaniach w Nowym Targu.

oprac. r/
zobacz także
komentarze
inżynier magazynier28.01.2017, 21:12
jeśli na skrzyżowaniu o ruchu kierowanym można mówić o płynności ruchu i jego poprawie to brawo Wy... drogowcy od siedmiu boleści. Polecam literaturę nt. sterowania ruchem drogowym "Handbook of Transport Systems & Traffic Control" tam dowiecie się co zrobiliście źle.
com28.01.2017, 19:31
Ogólnie światła działają fajnie. Oprócz jednych.. Nie wiem co za debil ustawił światła do skrętu na Zakopane oraz od Krakowa - chodzi o pierwsze światła jadąc od Ludżmierskiej w stronę Rynku. Stoją 2 samochody - przejeżdza jeden a kolejnemu już się światła zmieniają na czerwone mimo, że przerwy między nimi nie było wielkiej. Już kilka razy taka sytuacja była zwłaszcza wieczorami.. na czym korzysta policja która teraz prawie codziennie stoi sobie obok Domalika i patrzy kto tam na czerwonym świetle z nerwów przeleciał :)
Nocą na czerwonym - świadomie, bo złom nie działa28.01.2017, 18:12
@Prawo jazdy od 35 lat - nie mędrkuj, bo światła się zacinają, szczególnie widać to nocną porą. Na zielone na Szaflarskiej w obie strony można czekać du us*anej śmierci a jeśli się już zmieni to na 3-4 sekundy. Zmiana następuje jeśli jest "ruch" na alejach, albo gdy wymusi ją pieszy. Ostatnio, w czwartek ok 24.00 to nawet przejazd aut alejami nie dał zmiany. Widziałem to wiele razy, i nikt mi nie powie, że to jest normalne.
gilda28.01.2017, 17:49
Witam! Mamy nareszcie normalny ruch na alejach. A kto nie może pojąć zasad na skrzyżowaniach to zapraszam na kurs dokształcający do ośrodków nauki jazdy,
Prawo jazdy od 35 lat28.01.2017, 14:22
Trzeba zrobić opornym kierowcom kurs doszkalający na temat:Jeździmy tak jak znaki i sygnały zezwalają a nie na pamięć".Coś czuje ,że po tych zmianach znowu będzie narzekanie.
ss28.01.2017, 13:59
powiem może tak - jak nastąpiły zmiany w sygnalizacji świetlnej na, niektórych skrzyżowaniach w Nowym Targu to włos mi się na głowie zjeżył. se myślę, co jest grane i postanowiłem przejście te skrzyżowania jako pieszy bacznie patrząc jaka jest różnica między starym systemem a nowym. muszę przyznać, że ruch jest płynniejszy to chyba dobrze, ale diabeł tkwi w szczegółach, o tuż kierowcy i piesi są zafiksowanie na to co było dotychczas (jeżdżą i chodzą na pamięć) i minie trochę czasu zanim będą poruszać się znów bezpiecznie. przed takimi zmianami można było przeprowadzić jakąś kampanię informacyjną, że będą zmiany w ruch na skrzyżowaniach, w dobie internetu facebooka i dostępności innych mediów to chyba nie problem. sorki za długi wywód.
PS w innych dużych miastach taki ruch jest od dawna, ale Nawy Targ i okolice ............. no właśnie.
tyyt28.01.2017, 12:44
w Krakowie jest ruch bezkolizyjny na większości skrzyżowań , czy Pani tu była i widziała jako na Podhalu wygląda?
dobra zmiana28.01.2017, 12:10
Jak się dobrze postaramy to do końca 2021 srodki się znajdą ile jeszcze wypadków a wystarczy powrót do starego sprawdzonego ustawienia.
elka28.01.2017, 12:04
Ja to widzę tak odkąd mamy egzaminy na prawo jazdy to zaczęły się utrudnienia w ruchu drogowym po to aby wydrzeć kasę z kursantów. Jak zrobić lewoskręt gdy do pokonania są dwa pasy i wszyscy jak na wyścigu jadą? Nie którzy już kierowcy mają problemy a co dopiero kursant który zdaje.
Chochlik drukarski28.01.2017, 11:52
"Zapały" .....to ma związek z pałami ?

Zaiste... :)
Moderator.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl