23.02.2017, 11:24 | czytano: 4865

Statuetki "Spiżowe Serce" przyznane

Pierwsza gala "Spiżowe serce", podczas której uhonorowano osoby zasłużone dla gminy Łapsze Niżne, odbyła się na Zamku Dunajec w Niedzicy.
Pomysł uhonorowania osób i instytucji szczególnie zasłużonych dla gminy Łapsze Niżne za ich działalność, twórczość, aktywność w ubiegłym roku, wyszedł od wójta Jakuba Jamroza.
Wójt rozpoczął imprezę od podsumowania dokonań gminy w minionym roku. Po prezentacji nastąpiło przedstawienie osób i instytucji nominowanych do statuetki. Z siedmiu nominowanych osób i instytucji, statuetki otrzymało czterech: Lucjan Habieda z Fundacji Frydman Triathlon, Barbara Kowalczyk - nauczycielka biologii i chemii w Gimnazjum w Łapszach Niżnych, Władysław Krakowski - prezes Zespołu Elektrowni Wodnych w Niedzicy, a specjalną statuetkę za całokształt pracy otrzymała Helena Kałafut, wieloletnia kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej.

Wyboru dokonało jury w składzie: wójt Jakub Jamróz, były wójt gminy Wendelin Haber, przewodniczący Rady Gminy Zdzisław Majerczak, Piotr Wojtaszek - dyrektor ZPO we Frydmanie i ks. proboszcz Marian Błaszczyk z Kacwina.

- Dzisiejsza gala jest świętem osób i instytucji, które zostały nominowane. Jesteśmy tutaj by im podziękować. Są one "perłami" w naszym, małym społeczeństwie, dzięki którym ta gmina rozwija się. Zdają sobie sprawę, że wiele takich "pereł" nie ma dzisiaj z nami, dlatego mam ogromną nadzieję, że będzie więcej osób i instytucji zauważonych i nominowanych do tej nagrody przez lokalną społeczność podczas przyszłorocznej gali. Bardzo dziękują za serce jakie państwo ofiarowali tej ziemi i jej mieszkańcom - podkreślił wójt.

Na koniec przed zebranymi wystąpił zespół MEGITZA TRIO. Po koncercie włodarz gminy wzniósł toast za osoby nominowane i nagrodzone.

Źródło: Urząd Gminy Łapsze Niżne, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
pani10.11.2017, 10:06
No właśnie ciekawe w jaki sposób nagrodzi Wójt tego Pana za jego służalcom role w Gminie i taką nadgorliwość w Radzie to jest dopiero perła tejże Władzy. Wiele jest podobnych perełek tak w samej Radzie jak i we Władzach Gminy dlatego wybór może być trudny. No....... chyba że kandydaci są już nominowani to by było wszystko jasne. Trzeba czekać na nie omylny werdykt kapituły.
oj jej08.11.2017, 12:15
młody ale jesteś naiwny, co ma do powiedzenia np. przewodniczący p. Zdzisław skoro ten pan nie posiada twardego kręgosłupa no co ma do powiedzenia pytam. Albo ks. proboszcz, jedynie Wójt który przewodniczy komisji. Reszta to tylko skład który powinien zatwierdzać to co Wójt uzna za stosowne. To wszystko w tym temacie.
młody26.10.2017, 11:33
Co nie można nawet trzeba od tego są ci poławiacze pereł.W końcu do tego Wójt powołał KAPITUŁĘ by dobrych nagradzać a złych karać. To chyba zrozumiałe.
dobra rad.23.10.2017, 19:41
A nie można by okazyjnie przy nominacjach p. Wójcie nominować skandaliste roku skoro kapituła się zbiera, tak przy okazji. Też mam kandydata, teraz to takie modne zwłaszcza w naszej Gminie. Nominacje do statuetki serduszka mogą okazać się trudne ze wzglendu na zbyt wielu zasłużonych w Gminie Łapsze warto się zastanowić.
N. T.27.08.2017, 12:04
Ja też mam kandydata może nie jest to perełka, ale jest to osoba godna uwagi w Gminie Łapsze Niżne. Pewne jednak jest że wkłada wiele serca w rozwój tej ziemi.
Józek25.08.2017, 09:59
Mam kandydata na perełkę roku 2017r.
wkurzony03.03.2017, 15:50
Do no proszę+wybacz słuchaj mądralo nie obrażaj Tej PANI bo to co Ona ma w d***.. to ty nie masz w głowie.Prawda jest taka .
@ nno proszę + wybacz03.03.2017, 14:51
...wybacz, ale ta radna bo gupiutka kibitka !
no proszę01.03.2017, 15:05
Zmęczony zupełna zgoda co do oceny Rady czy Wójta jest fakt że praca obecnej Władzy jak i Rady Gminy ma wiele do życzenia. Głosowałem na Jamroza ale się trochu zawiodłem, miałem nadzieję że coś się jednak zmieni na lepsze i tu się grubo myliłem. Oglądam sesje Radna która od początku stała murem za Wójtem, była krytykowana przez opozycje to akurat jest zrozumiałe, teraz jest mocno krytykowana przez Władze Gminy tego to akurat nie kumam. Słuchając wypowiedzi Radnych na sesjach włos się jeży na głowie ba na du...
Zmęczony tą sytuacją28.02.2017, 21:10
nn:
Ile jeszcze tych pomyj na poprzednika?? To, że gala nieudana to wina Dziubana, to że Łapsze nie liderują w rankingu pozyskanych środków - wina Dziubana; że ścieżka rowerowa tak drogo wychodzi.....wina Dziubana; brak inwestorów na Kurosówce - wina Dziubana; brak budżetu obywatelskiego obiecanego w kampanii - wina Dziubana; słaba promocja - wina Dziubana; zaciągnięty kredyt w 2015 rok i planowany w 2017 - wina Dziubana; przegrana rozprawa sądowa z K*** i W*** - wina Dziubana; odrzucenie wniosku na schetynówkę w Niedzicy - wina Dziubana; brak inkubatora przedsiębiorczości - wina Dziubana; był wniosek na strefę aktywności gospodarczej, ale się WÓjt rozmyślił - wina Dziubana; brak solarów za 1000 zł z kampanii - wina Dziubana......
To może tak dla śmiechu:
Pozyskanie kasy na boiska wielofunkcyjne w Łapszach i w Frydmanie - wina Dziubana;
Pozyskanie kasy na auto strażackie w Trybszu - wina Dziubana;
Pozyskanie kasy na ścieżkę wokół Tatr - wina Dziubana;
Dobudowa oświetlenia na terenie Gminy - wina Dziubana;
Zakup ciągnika z wozem asenizacyjnym - wina Dziubana;
Fotowoltaika - wina Dziubana;
Złobek - wina Dziubana

Poparłem Jamroza, bo miałem dość "szkodnika", ale jak ciąglę słyszę, że za to winny szkodnik, że temu bo szkodnik zrobił tak, bo tego nie zrobił, bo tym dał tyle, a tym tyle itp..... to wydaje mi się, że w UG nic nie robią tylko wszystkie niepowodzenia zwalają na szkodnika, wskrzeszając go co chwilę. Wójt ma doradców, którzy pracują chyba dla szkodnika, bo Mu ciągle kampanię robi....przecież My ciągle o nim słyszymy.....miał iść w zapomnienie, a tym czasem czuje się jakby non stop siedział na stołku.
Inwestycje Same by broniły Wójta....ale On i jego świta woli skupic się na obrzucaniu gó....em poprzednika i to jest jego największy błąd, bo nie przyciąga do Siebie tych co głosowali na Dziubana, a zniechęca Tych co oddali głos na obecnego Wójta.

Ech.....
nn27.02.2017, 20:40
Nagrody fajny pomysł wydawałoby się że każdy powinien być zadowolony bo tżeba czasem podziękować i pochwalić. Poprzednikowi na myśl to nie przyszło a ten jak dziękuje to źle. Komentują ciągle ci sami. Takie Rośki co pod wrażeniem poprzednika bo byli z nim blisko i mącili gdzie się dało a tamten ich za to chwalił. obecny to nie ten typ. więc nie dobry.Trzeba wyciągać własne wnioski.
jerde27.02.2017, 12:39
Zadaje sobie pytanie po co ta gala , po co ta kapituła skoro p. Wójt na jednej z sesji osobiście nominował p. Radną Janinę na populistę roku 2016 nie trzeba było wydawać żadnej kasy nie było żadnej pompy a uhonorowanie jak by na to nie patrzeć jest , podziękowanie za pracę na rzecz Gminy też było na 24 sesji zwłaszcza ze strony Władz Gminy totalna kompromitacja. Ciekaw jestem jak długo będzie trwała ta sielanka i zabawa........
kolega26.02.2017, 13:56
Życzliwy to jesteś naprawdę słabo zorientowany bo obecny Wójt jest z tzw.dobrej zmiany i to powinieneś dawno zauważyć .Obecny pompuje koła własnych znajomych i swojego ugrupowania,nic się nie zmieniło na lepsze ba na gorsze.Czy to tak trudno zauważyć......
Do zyczliwy26.02.2017, 09:17
Z tego co wiem to wójt nie należy do zadanej partii a Paweł to PO. Slynne pompowanie kół odbywało sie również w Łapszach Niżnych. A który pracownik gminy sie nie zapisał to miał przechlapane i był przez niego głębiny.
Kicia26.02.2017, 09:00
Władza się wyżywi...
Rosiek26.02.2017, 00:13
Albina:
Muszą być tańsze PGNy bo przecież piszecie że poprzednik zlecał najdrożej.....To jak to? Zlecal najdrożej jak się dało, a nie ma tańszych PGNów? Faktem jest ze Dziuban traktował ludzi z góry, ale to chyba wynikało z tego że był nauczycielem i dyrektorem, prawda?
Nigdzie nie napisałem, że jeżeli jest dofinansowanie to znaczy że ma się doić, ale JSTy często zawyżają koszta by zrobić więcej i lepiej. Ale jeżeli firma do bani to i wykonanie do bani a kasa idzie. Chyba się ze mną zgodzisz że PGN dla Nowego Targu będzie tańszy jak dla Krakowa, czy np. Zakopanego. Do tego dochodzą ooś'ki, droższe w przypadku gmin przygranicznych, z parkiem narodowym, czy naturą.
Do rosiek25.02.2017, 22:31
Masz rację dziuban miał plan i go realizował. Sprzedał w Niedzicy za bezcen najlepsze grunty, oddał fundacji w zarządzanie szkoły i przedszkola, pellet dostarczala tylko jedna słuszna firma, sprzedał smieciarke empolowi zamiast się im postawić żeby nie było monopolu. Strach pomyśleć jaki był dalszy ciąg tego planu ale kamień na kamieniu by nie został.
Hajduk25.02.2017, 20:20
Bardzo fajna inicjatywa. Gratuluję nagrodzonym
albina25.02.2017, 20:06
ciekawa desputa - jak widzę tradycyjnie w naszej gminie. Rosiek ciekawie rozumujesz. Czyli jeśli jest dofinansowanie to można doić? śrubować cenę maksymalnie? pamiętaj, że do każdego dofinansowania nawet najlepszego gmina musi dołożyć wkład własny, a jego wysokość jest uzależniona od całkowitej wartości. Można w takim razie domniemywać, że skoro wójt daje firmie maksymalnie zarobić to może kasa jest do podziału? chętnie zobaczę tańsze PGN-y, a ich metodologia opracowania musi być zgodna z wytycznymi i nie zależy od tego co chcesz zrobić więc tutaj się mylisz. Porównując obu wójtów bo akurat tez miałam możliwość obserwować Pawła jak zaczynał i jak zaczyna Nowy Wójt to powiem Ci, że wg mnie nowy lepiej sobie poradził w przeciągu dwóch pierwszych lat kadencji. Jeśli będzie mu dana druga to uważam, że trzy razy przeskoczy Pawła. Każdy się musi wdrożyć i nie można porównywać dwóch pierwszych lat do dwóch ostatnich. Poza tym Paweł był niebywale arogancki i nie miał za grosz szacunku do ludzi. Nowy jest z kolei trochę za miękki ale myślę że się wyrobi. Z pewnością Paweł był mistrzem propagandy i z resztą dalej jest patrząc na tą dziwną stronę chcesz wiedzieć na FB. Nowy wójt nie wiem dlaczego nie chwali się każdym drobnym sukcesem, a powinien i z pewnością nie mówiłbyś o braku rozwoju. Z jednym mogę się zgodzić w twojej wypowiedzi, rozwój gminy jest bardzo ważny. Podoba mi się u Nowego Wójta jeszcze to, że chce pomóc ludziom. Tamten miał to gdzieś.
uwaga25.02.2017, 16:24
Rosiek teraz mamy podobne poglądy odnośnie Gminy i jej pracy, nie ma Rozwoju Rewitalizacji nie ma o czy gadać , popieram w pełni taki tok rozumowania. Właśnie przede wszystkim rozwój Gminy to rzecz bardzo ważna i jak najbardziej istotna.
Rosiek25.02.2017, 13:59
"Do Julek"
Rozpiętość cenowa PGNów jest różna, tak samo jak i Programów Rewitalizacji.....pokażę Ci Gminy, które zrobiły za połowe tej kwoty co Ty piszesz, tylko, że będzie to niemiarodajne. Są PGNy warte mln złotych, są i takie, które są warte 10 tysięcy złotych. Z tego co pamiętam, to PGN w Gminie Łapsze był objęty 95% dofinansowaniem, popraw jeżeli jestem w błędzie. Wszystko zależy od wielkości gminy, liczby mieszkańców, gospodarstw, położeniai tego co się chce robić.

Co zaś do projektów, to akurat mam przyjemność współpracy z Panem który pisze wnioski dla Gminy Łapsze Niżne......czy pisze większość projektów, tego nie wiem, ale trochę ich pisał obecnej włądzy, zresztą poprzedniej też. Znam obecnego i poprzedniego Włodarza, różnią się od Siebie ogromnie, poprzednik wywarł na mnie niesamowite wrażenie pod względem planowania i realizacji celów, obecny nie ma skonkretyzowanych działań i to jest Jego piętą achillesową, ale może to tylko moje subiektywne odczucie.
Najważniejsze, aby się Gmina rozwijała.
ciekawski25.02.2017, 13:01
pestka słuszna uwaga co właśnie dzieje się z p. Janinom nic nie słychać nigdzie Radnej nie widać od ostatniej sesji nie wiem co to wszystko znaczy czy odpuściła już to pajacowanie tym Panom. Czy może jest to cisza przed burzą, to właśnie budzi ciekawość chyba nie tylko moją poczekamy zobaczymy. Mam co do tego milczenia duże obawy. To nie jest Radna która nie ma coś do powiedzenia nawet przy takiej krytyce ze strony Wójta Skarbnika czy Radnych Panowie to jest arogancja .
moka25.02.2017, 12:56
Jacy pracownicy? Wszystko leci przez firmy zewnętrzne, Pani od funduszy siedzi jak marionetka i nawet nie umie udzielić stosownych informacji i się zastanawiam po co tam taki pracownik?
Do Julek25.02.2017, 10:19
Haha no właśnie :-) jeden z wielu przykładów: maksymalna możliwa cena za plan gospodarki niskoemisyjnej to ok. 60 tyś. Gmina Łapsze Niżne zapłaciła ile?... 60 tyś. Teraz maksymalna możliwa cena programu rewitalizacji to ok. 160 tyś ile zapłaciła gmina Łapsze Niżne?... 20 tyś. A firma która za Pawła robiła wszystko pasie się teraz gdzieindziej. Z tego co wiem to większość projektów przygotowują pracownicy gminy. I jak widać równie skutecznie.
opinia25.02.2017, 10:04
Przeczytałem komentarze na temat nowego pomysłu p. Wójta pomysł może i dobry ale martwi mnie fakt , żeby Ci wielbiciele nie ruszyli na Gminę i nie zacałowali na śmierć z bezgranicznej miłości Wójta i świtę tej GMINY.Pawłowi już daj spokój On już ponad dwa lata nie jest Wójtem ,może Ty masz jakieś wiadomości na temat wydawania przez Niego pieniędzy,ja takich nie posiadam.Sądzę że ta zmiana jest na gorsze a nie na lepsze ale czas pokaże,kto ma rację.Już nie długo wybory.
Julek25.02.2017, 01:53
Które programy? Pokaż mi je i ceny....A teraz myślisz jest inaczej? Myślisz kto robi Gminny Plan Rewitalizacji? Ta sama osoba, co za Dziubana...... Ciekawe czy ceny te same czy wyższe....
Do pestka24.02.2017, 22:23
Pieniądze to przejadał Paweł. Sprawdź jakie pieniądze były wydawane na programy które w innych gminach były opracowywane za jedną piątą tego co w Łapszach. to był biznes dla niektórych a pieniądze ściągane były od ludzi bo co roku podatki rosły, dopłat do wody czy ścieków nie było bo jak mawiał Pan i władca my w gminie nie mamy biednych ludzi. Przestań pisać farmazony
kuna24.02.2017, 18:37
Bardzo podoba mi się pomysł. Należałoby tylko przemyśleć, czy warto nominować, a nie nagradzać. Rozumiem, że sama nominacja to już jest wielki zaszczyt, ale czy taki układ nie spowoduje, że niektórzy będą siebie samych nominować? Są przecież ludzie którzy mają tzw. parcie na szkło. ja bym zrobiła tak, że to wójt z radą gminy wybiera komu chcą dać taką nagrodę i wybrać trzy osoby. Taka moja drobna sugestia. Ale bardzo pochwalam inicjatywę.
Do taka jedna24.02.2017, 18:22
Masz rację Julek może ktoś cię w końcu doceni. Nie martw się ;-) ja działałam również w ubiegłym roku i to bardzo dużo. Wielu ludzi zaczepia mnie na ulicy prosząc o pomoc i nie odmawiam. Może jednak uda się w przyszłym roku. Ktoś musi przegrać żeby wygrać mógł ktoś.
Galicja24.02.2017, 17:00
Gratuluje pomysłu. Piękne, kiedy władza widzi działających w gminie - to jest ważne i piękne święto wszystkich nominowanych. Ale niestety jak widzę niektórzy chcą swoja postawą to święto zepsuć. Tylko tego nie mogę zrozumieć. Poziom polityki w naszej gminie osiągnął DNO. Wstydź się opozycjo Pana Wójta - bo nie sądzę aby to pisali zwykli obywatele. Każdy normalny człowiek doceniłby i pochwalił. trzymam kciuki za Pana Wójta :-)
pestka24.02.2017, 16:27
Czas najwyższy by te darmozjady z tego zdjęcia wzięły się za jakąkolwiek pracę na rzecz naszej Gminy a nie przeżerały pieniędzy z naszych podatków.Już minęło dwa lata a inwestycji żadnych nie widać.Kogo ma Jamróz zamiar dalej oskarżać za swoją nieudolność ,czy teraz jest na jego celowniku Radna,bo chyba już poprzednikowi odpuścił.Brak pomysłu na zarządzanie tą Gminą jest chyba jego piętą Achillesa.ELITA się bawi i nie kazała sobie przeszkadzać.My Was rozliczymy już niedługo ........
życzliwy24.02.2017, 12:59
Oj chyba wielu Radnych na tym święcie zabrakło chyba sobie u Wójta nagrabili albo zwyczajnie się nie zmieścili w elicie tej Gminy. Dziwi jednak fakt że p. Zdzisław nie był nominowany, a taki zasłużony kolega partyjny. Tyle dobrego robi dla Wójta Gminy to człowiek o zajęczym sercu ha ha ..... Bawcie się dobrze do kolejnych wyborów powodzenia.
taka jedna24.02.2017, 12:22
Spisz w różnych językach brzmi różnie. Scepusia- po łacinie, Zips po niemiecku, Szepes po węgiersku, Spisz po polsku i słowacku. W dawnych zapiskach ludzi odwiedzających tę krainę można znaleźć słowo ?Spiż?, bo wyobrażano sobie, iż znajdują się tam pokłady spiżu właśnie.
To tyle w kwestii nazwy. Co do nominowanych i laureatów - Pani Barbara Kowalczyk jak najbardziej spełnia kryteria. Szkoda, że Pan Julian Kowalczyk "odpadł" - całe życie pracuje dla dobra gminy, regionalizmu. Co do zwolenników i przeciwników obu wójtów - jeżdżę po terenie jak "kolarz" i słyszę głosy zawiedzionych wyborców "Kuby", który pousuwał lub doprowadził do odejścia ludzi mających inne zdanie. Co do tak zwanej klasy Pana Wójta - wątpliwa...
Felicjanx24.02.2017, 11:37
Brawo dla nominowanych. Brawo dla organizatorów. Fajna rzecz. Wiecej takich inicjatyw
alojz24.02.2017, 11:21
Ale jaja Wójt oraz jego dwór bawi się w świetnie za podatnika kasę . Coś mi się wydaje że dalej przez dwa kolejne lata będzie hu.. babulu. Bardzo zasłużeni a kapituła pogratulować p. Wójcie pomysłowości .
Do takie tam24.02.2017, 10:55
pan prezes może ale nie musi. A jednak chce. :-) wszyscy nominowani zasługują na uznanie. Wielki dla nich szacunek.
Mania24.02.2017, 08:55
Bardzo trafna nazwa. Spizowe serce dla ludzi ze Spisza o wielkim sercu. Tak trzymać
Odbitek24.02.2017, 08:47
No proszę. Marcin Pająk nominowany. Powiem szczerze nie wiem za co. A dlaczego nie nominowano np. Macieja Płachte? Ten człowiek poświęca życie i zdrowie dla swojej wsi bitej gminy.
Ngo24.02.2017, 08:19
Świetny pomysł. Ktokolwiek jest jego autorem gratuluję. Gratulacje dla nagrodzonych. Fajnie gdy ktoś docenia pracę innych.
kibic24.02.2017, 07:56
Gratulacje dla nominowanych i laureatów nagrody !!!
kolarz24.02.2017, 07:15
Jak czytam te komentarze to nie wierze własnym oczom. Kuba trzymaj się ogromna ilość ludzi jest za tobą. Nie daj się i nie zwracaj uwagi na te negatywne wpisy - prawdopodobnie pisze je jedna lub dwie osoby. Robisz bardzo dobrą robotę i ludzie to widzą. Mamy Wójta z Klasą, a niektórym to w oku siedzi bo tamten był.... szkoda gadać - bez porównania. Obracam się w środowisku i masz wielkie poparcie wśród ludzi.
Zyga24.02.2017, 06:55
Noi to jet klasa wójta. Brawo. Gratulacje dla laureatów.
Mysza24.02.2017, 06:42
Dziwne te ponizsze wpisy. Albo rozczarowani nienagrodzeni albo poprostu ci ktorym nic nie dogodzi. Moim zdaniem to piekna inicjatywa.
Zagórzon23.02.2017, 23:51
Pierwszy wolałem i byłem aby Ptaka wywalić z urzędu. Stałem za Kubą murem i z nadzieją patrzyłem na jutro.....niestety otoczył się ludźmi, którzy patrzą tylko Swojego interesu, a On im ślepo wierzy. Dał się omotać kolegom z dawnej firmy, koleżankom i efekty są takie jakie są, że jego przyjaciele i prawdziwi koledzy stają się w jego mniemaniu wrogami. Kuba ustaliłeś regulamin który Sam złamałeś. Podejmujesz nieprzemyślane decyzje, nie mogło Spirzowe serce poczekać do Spiskiego grania? Gdzie kupa ludzi? Na spokojnie wybrać kapitułę, zgłoszenia itp.? Jest masa ludzi którzy powinni być nominowani.....A nie 7.....Ale nie zgłaszano wszystkich bo Cię sondowano. Nim się skończył termin zgłaszania ludzie gadali że Krakowski dostanie statuetkę, mówię eeee Kuba taki nie jest...... wstyd.
Ajax23.02.2017, 21:39
Gratulacje dla nagrodzonych. Swietny pomysl i mam nadzieję ze bedzie kontynuowany.
Pięknie23.02.2017, 21:34
Piękna inicjatywa. w końcu ktoś dostrzegł, że są w naszej gminie ludzie którzy robią coś dobrego. Jak czytam te komentarze poniżej to jedna myśl nasuwa mi się do głowy: nie ważne co ten wójt zrobi to i tak dla tych co władzę stracili będzie złe. ujadajcie dalej, a ja gratuluję pomysłu Panu Wójtowi.
Stefka23.02.2017, 20:36
Widzieliście zdjęcia z gali? Sama władza i jej świta.....dyrektorzy, kierownicy, radni, sołtysi.....A ludzi co społecznie działają jak na lekarstwo....

Mam nadzieję że ta impreza była za pieniądze sponsora, czy prywatne Wójta, bo jak zapłacono z kasy gminy......To normalnie czyste draństwo wobec tych co usłyszeli że nie ma kasy. Na lampę nie ma kasy, na zajęcia sportowe dla dzieci nie ma kasy, na chodnik nie ma kasy, dla strażaków nie ma kasy, na zajęcia dodatkowe nie ma kasy itp. A tu trach imprezka i się bawimy!
mieszkaniec23.02.2017, 20:19
a ten pan ostatni z prawej strony to kto, by się zasłużyć gminie?
niedzica123.02.2017, 20:17
Wójt próbuje przykryć swoją nieudolność rządzenia gminą to wymyśla Spiżowe serca. Takie mydlenie oczu a że sam siedzi w Kapitule to już szopka!!! jedynie p. Kowalczyk Barbara czyni wiele dobrych rzeczy z serca i bezinteresownie, pozostali dostają za to pieniądze!!!
Widziołef fotkę na falaf23.02.2017, 17:49
Powinno się nazywać F Poprzek Sercaffff!
Zagórzon23.02.2017, 14:26
Wedle regulaminu:
Statuetkę ?Spiżowe Serce? przyznaje Kapituła w skład której chodzą:
1) Wójt Gminy Łapsze Niżne,
2) Przewodniczący Rady ,
3) Przedstawiciel sektora organizacji pozarządowej - kto to i jak został wyłoniony?
4) Przedstawiciel sektora edukacji,
5) Przedstawiciel sektora biznesu czyżby to ksiądz reprezentował sektor biznesu?

1. Przyznawanie Statuetek ma na celu uhonorowanie osób i instytucji szczególnie zasłużonych dla
Gminy Łapsze Niżne za ich działalność, twórczość, aktywność, zrealizowane inicjatywy, które w sposób
znaczący wpłynęły/wpływają na rozwój i promocję Gminy Łapsze Niżne.
2. Ocenie podlega całokształt osiągnięć na rzecz gminy w 2016 roku

Pan Prezes to chyba dostał statuetkę by Wójta z roboty nie wywalił po wyborach w 2018 roku, chyba że już to zrobił i to nagroda za odprawę, bo ponoć ZEW ładne odprawy płaci. Co do reszty.....No cóż, to że jest tam parę osób co robi to społecznie to im się należy. Inicjatywa super, ale wykonanie.....denne i słabe. Brawo dla Pani Kowalczyk, Kałafut, Panie Kowalczyk i Pająk.

Ps. Dla czystości i przejrzystości Wójt się powinien wyłączyć z kapituły.
takie tam23.02.2017, 12:15
Pan Prezes ZEW ofiarował "serce tej ziemi" z własnej kieszeni czy też raczej państwowej, nieswoje pieniądze rozdaje się jakby łatwiej. Tak czy owak szacunek dla wszystkich, zwłaszcza tych którzy ciężką i ofiarną pracą (np. Pani Barbara Kowalczyk) rzeczywiście rozdają się garściami dla dobra lokalnej społeczności.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl