04.03.2017, 13:01 | czytano: 5379

Prezydent w Witowie (zdjęcia)

Fot. Piotr Korczak
Prezydent RP Andrzej Duda otworzył VIII międzypaństwowy bieg „Szlak bez granic” z Witowa do słowackich Oravic.
Prezydent przyjechał na Podhale wczoraj. W Zakopanem spotkał się prezydentem Słowacji Andrejem Kiską, a potem jeździł na nartach na Kasprowym Wierchu.

Dzisiaj rano w Witowie w gminie Kościelisko uroczyście zainaugurował bieg z Polski na Słowację. Zawody rozpoczęły się na terenie stacji narciarskiej Witów-Ski. Potem prezydent spotkał się z samorządowcami z powiatu tatrzańskiego. W Witowie obecni byli m.in. starosta i wicestarosta powiatu Piotr Bąk i Jerzy Zacharko, radny wojewódzki Jan Piczura, a także były senator Tadeusz Skorupa.

Wójt Kościeliska Bohdan Pitoń i prezydent podkreślali w swoich przemówieniach, że zniesienie granic jest wielkim dorobkiem historycznym Europy.

r/ zdjęcia Piotr Korczak
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
normal07.03.2017, 21:39
Koderastom nic się nie podoba, co prawe widocznie tak już mają.
tak, tak07.03.2017, 20:46
Rufio, natrudziłeś się ogromnie a te twoje wyliczanki są guzik warte, bo :
na takiego prezydenta, prawdziwi Polacy - nie kolaboranci, czekali od początku transformacji. Do tej pory to był generał : który zniewolił, delikatnie mówiąc, własny kraj, następny był elektryk : który za judaszowe srebrniki, sprzedawał swoich kolegów, kolejny niedoszły mgr : nałogowy alkoholik, no i wreszcie ostatni gajowy : któremu obce było jakiekolwiek zachowanie powagi sprawowanego urzędu. Tak, że nie wiem, który z nich był dla ciebie autorytetem ???
tofler06.03.2017, 22:07
Migacz:
Jeśli powoływanie się na Siwca jest niestosowne to przywołam Ci, również z pamięci, słowa Cimoszewicza z kampanii prezydenckiej w 1990 roku: stosunki polsko-niemieckie i stosunki polsko-rosyjskie muszą być lepsze aniżeli stosunki niemiecko-rosyjskie. Zresztą z tą zasadą wszyscy czołowi politycy w Polsce przez lata się zawsze zgadzali i była to kotwica naszej polityki zagranicznej. Dziś Polska niszczy resztki czegokolwiek dobrego w swych stosunkach z Rosją, a w tym samym czasie Bawaria, a więc istny matecznik Chadecji i konserwatystów w Niemczech, wzywa do zniesienia sankcji i ocieplenia stosunków z Rosją - co na to Prezydent RP?
gwizdoły06.03.2017, 19:11
A kiedy i gdzie go nie wygwizdano? Było takie miejsce gdzie nie było gwizdów ?
olo06.03.2017, 00:35
...abc....a za co go wygwizdano i jakie to hasła leciały? Kogo wygwizdać to napewno nie PAD,on po prostu sobie na to nie zasłużył.Garnie się do Polaków,nie dzieli.nie robi wstydu,jest patriotą i robi co może aby polepszyć byt wszystkim rodakom.Na niego plują nawet ci co biorą 500 +,czy nie wstydzą się? A tak poważnie to powiedzcie dlaczego on Wam nie pasuje i co takiego w nim złego ,że Was tak irytuje.Bulu nie był moim prezydentem ale przez szacunek do Polski i do urzędu nie poniżałam go.Zastanówcie się czy się nie ośmieszacie sami.
pulcheryja05.03.2017, 22:34
RenataW ...kochałaś się w Komorowskim czy w Kwaśniewskim? żal ci d....ę ściska ? że poszli do diabła ...no takie idole, taka szkoda ...buu
pulcheryja05.03.2017, 22:05
Tofler i Rufio ...w jednym się z wami zgadzam od obecnego rządu oczekiwałam zmiany polityki rządu wobec Rosji w swojej pracy widziałam Rosjan pijących rosyjską wódkę z Amerykanami Polakami spotkania integracyjne i mile wspominam wszystkich Rosjan bez wyjątku przez tyle lat ...natomiast mam sporo przykrych doświadczeń z bywalcami z Ukrainy np.nie zapłacone rachunki ...i nie wiem czemu tak intensywnie wymachujemy szabelką Rosji przed nosem a uparcie wchodzimy do tyłka Ukraińcom ? Tylko prawda jest taka że i prezydent Kwaśniewski i Komorowski prowadzili tak samo głupią politykę wobec Rosji bo to właśnie oni pierwsi zaczęli psełdo współpracę z oligarchami swojego pokroju na Ukrainie...a Komorowski też powinien stanąć przed Trybunałem stanu za kradzież w pałacu prezydenckim...a Sikorski powinien stanąć za politykę Polski wobec Stanów Zjednoczonych jak sam powiedział ...zrobiliśmy im la... i co ? ciągle obowiązują nas wizy w ambasadach traktują nas jak pajacy biednych Polaczków ...więc nie strasz Trybunałem a jak straszysz to zacznij od Tuska Waltz i wielu wielu innych... a jakaż to polityka wobec Rosji była za miłościwie panującego Bolka że o Moczulskim już nie wspomnę
J2305.03.2017, 19:29
To co stało się na Kasprowym ,to o wiele za mało!!!..ale jego to nie rusza
abc05.03.2017, 14:54
a dlaczego nie napisano, że wygwizdano go przy kolejce na Kasprowy???
a jakie hasła "leciały"!!!
RenataW05.03.2017, 13:19
no ciekawe co ty takiego migacz pamiętasz, cóż takiego wyprawiali ci poprzedni prezydenci ? Kwaśniewski bez problemu dwa razy wygrał, gdyby mógł trzeci raz to pewnie też by wygrał. I Kwaśniewski i Komorowski mieli swoje zdanie, potrafili wetować ustawy swoich partii, trzymali się reguł prawa i konstytucji. Nawet prezydent Kaczyński miał swoje zdanie i próbował prowadzić jakąś swoją politykę i nie był uzależniony całkowicie od brata. No i do głowy mu nie przyszło by lekceważyć konstytucję i łamać prawo. A że każdy miał jakieś drobne wpadki ? i co z tego, kazdy człowiek je ma. Ciekawe że Komorowskiemu wytykają tylko "bul" i szoguna - pierdoły istotne tylko dla idiotów i dziennikarzy z brukowców i prawicowych gazetek. A nikt nie potrafi powiedzieć, że gdzieś złamał prawo. A co będą mówić o niejakim dudzie, nazywanym prezydentem ? przede wszystkim to, że miał za nic prawo sam będąc prawnikiem. Kiedyś jego kadencja się skończy, tak samo jak władza PISu ( nawet tysiącletnia Rzesza przetrwała tylko 12 lat, a co dopiero gadać o państwie pisu) i kolejna władza, jakakolwiek będzie , postawi go przed Trybunałem Stanu, i za to będzie pamiętany. No i za to że jest taką bezwolną kukiełką prezesa. To że ładnie wygląda (według niektórych), głupawo się uśmiecha i gada jak ksiądz to za mało. Przynajmniej dla inteligentnych ludzi, bo "ciemnemu ludowi" wystarczy.
Migacz05.03.2017, 11:37
@tofler,przeczytałem tylko Twój ostatni post i wiem ,że zrobiłem to niepotrzebnie.Powoływanie się na Siwca ( tego co to parodiował całowanie ziemi po wyjściu z helikoptera) i jego guru Kwaśniewskiego jest wysoce niestosowne.My też mamy dobrą pamięć i pamiętamy co wyprawiali poprzedni prezydenci.Daruj sobie to straszenie i wmawianie nam ,że Duda jest "be".
dosyć!!05.03.2017, 08:24
Dałby już odpocząć od siebie, bo mi życie obrzydza.
@@ are04.03.2017, 23:18
Już zacznijcie mu stawiać pomnik > bo on bez przerwy tylko u górali wysiaduje, otworzyć lodówkę i Duda wyskakuje.
tofler04.03.2017, 23:15
Przepraszam że nie o biegu w Witowie, ale te podróże prezydenckie są tak wielkim nieporozumieniem że szok. Pamiętam jak jakieś 15 lat temu Marek Siwiec, ówczesny doradca Prezydenta Kwaśniewskiego, wyraził się tak: podstawą polityki Polski jest ścisła współpraca z USA i z UE oraz założenie, że za sprawą aktywnej obecności USA w naszej części świata Niemcom nigdy nie uda się dogadać z Rosją ponad głowami Polaków (cytuję z pamięci). W listopadzie 2016 prezydentem USA został człowiek którego stałym punktem kampanii wyborczej była zapowiedź tzw. izolacjonizmu USA. Fakt ten skłonił Niemcy do oderwania się od wspólnej z USA polityki. Za moment Niemcy zaczną dogadywać się z Rosją ponad głowami Polaków. Wobec powyższego oskarżam Prezydenta Andrzeja Dudę o świadome zaniechanie działań w potrzebie. Za te pączki w Zakopanem i ten bieg w Witowie może on z powodzeniem w niedalekiej przyszłości stanąć przed Trybunałem Stanu, bo to jest całkowicie niezrozumiałe postępowanie głowy państwa, Prezydent RP odpowiada za politykę zagraniczną Polski, a ta się na naszych oczach rozpada i sypie. Gdyby Prezydent nie balował tylko zaszył się gdzieś w swoim pałacu, moglibyśmy jeszcze jakoś domniemywać że coś się robi z tym problemem po cichu, w tajemnicy przed mediami, itd., itp., no ale w sytuacji gdy on sobie jakby nigdy nic podróżuje i baluje, nie możemy mieć żadnych złudzeń że jest źle i że żadne kroki naprawcze nie są podejmowane.
Wendeta04.03.2017, 21:42
Rufio jestem TOBĄ
tofler04.03.2017, 21:42
Rufio, wszystko co piszesz rozumiem i ze wszystkim się zgadzam, ale jednego tylko nie rozumiem: jakich frankowiczów zrobił w bambuko? W bambuko to zrobiły ich media, które od wczesnego rana do późnej nocy non stop trąbiły wówczas że pożyczki we frankach są najlepsze, że brać pożyczki we frankach to jest najlepszy biznes, po czym media wymieniały z imienia i nazwiska całe listy czołowych polityków, ekonomistów i innych celebrytów, którzy już kredyt we frankach wzięli. W takiej atmosferze trudno się dziwić że ludzie głupi dali się nabrać, ale absolutnie nie wolno inaczej traktować frankowiczów niż innych pożyczkobiorców w Polsce.
A do Twojej listy dodam tylko że Prezydent RP odpowiada i koordynuje politykę zagraniczną Polski, a w sytuacji gdy Niemcy (UE) i USA zaczęły po wyborze Trumpa iść w dwie różne strony polska polityka zagraniczna legła w gruzach. Prezydentowi Dudzie siedzieć w Warszawie i non stop przewodniczyć zwoływanym radom gabinetowym, powoływać tink-tanki do rozwiązania kryzysu jaki Polska ma w tej dziedzinie, a nie balować w terenie (no co? USA chcą dogadać się Rosją, Niemcy chcą dogadać się z Rosją, a tylko Polska wymachuje w stronę Rosji szabelką, z czego i Rosjanie i Niemcy i Amerykanie już nawet jawnie śmieją się z nas, tymczasem dla Prezydenta RP wszystko jest OK).
PIS04.03.2017, 21:33
Przestańcie Wszyscy pisać""" brednie w tych komentarzach"""" - do roboty w budowaniu nowej sprawiedliwej i praworządnej Polski po poprzednikach,którzy zostawili syf i korupcję!!
pulcheryja04.03.2017, 21:14
A ja się cieszę że z roku na rok jest coraz więcej uczestników tego biegu i cieszę się że Pan Prezydent był wśród nas ...i cieszę się że niezadowoleni będą jeszcze bardziej niezadowoleni i będą wypisywać złośliwe komentarze z których nic a nic nie wynika ...
Rufio04.03.2017, 20:15
Tak, tak, - jesteś też dumna z tego, że ma za nic konstytucję chociaż przysięgał że będzie jej strzec ? jesteś dumna z tego, że w środku nocy błyskawicznie podpisuje wszystko co mu prezes podpisać każe ? jesteś dumna z tego, że obiecywał byc prezydentem wszystkich polaków a jest prezydentem jednej partii i marionetką "zwykłego" posła ? , że obiecywał zgodę, współpracę i szacunek a dzieli ludzi i poniża tych co myślą inaczej niż jego szef ? trudno nawet powiedzieć co sam myśli bo potrafi tylko powtarzać co mu sztab propagandowy podpowie a sam nie ma zdania na żaden temat. Jesteś dumna , że będąc formalnym zwierzchnikiem sił zbrojnych nie kiwnął palcem aby bronić wyrzucanych oficerów i pozwala na to by jakiś gówniarz misiewicz upokarzał ludzi służących w Afganistanie i Iraku ? Jesteś dumna z tego jak zrobił w bambuko frankowiczów ? a z tego że obiecywał bezpłatne przedszkole i nic nie zrobił w tej sprawie, nawet projektu ustawy nie dał ? Nie chce mi sie nawet pisać co jeszcze naobiecywał i czego nie zrobił, bo to w sumie nie ma znaczenia wobec tego, że jest tylko gadającym samobieżnym długopisem prezesa.
No ale jak dla ciebie to powód do dumy to gratuluje rozumu - tobie i tym co go dalej popierają
Obiektywny04.03.2017, 18:12
Srutu tu tu pęczek drutu.. tyle o rządzeniu tego prezydenta...
tak, tak04.03.2017, 17:16
Jestem dumny, że mamy prezydenta za którego nie trzeba się wstydzić, że nie sprawia mi bUlu, że nie chodzi po krzesłach, nie robi bezzwrotnych pożyczek z pałacu prezydenckiego.
Fiku miku04.03.2017, 16:30
Moda na otaczanie się dziećmi, najpierw macierewicz a teraz duda czyżby ocieplenie wizerunku
Renek04.03.2017, 15:18
Ciekawe kto i po co zaprosił Skorupę ? nie wstyd pokazać się w jego towarzystwie ? No ale cóż, obecna władza pokazuje że można być TW Wofgangiem i nie jest to problem, że można być cenionym przez władze PRLu prokuratorem i to nie problem, że można nie nadawać się na sędziego w sądzie rejonowym a zostać szefem Trybunału Konstytucyjnego - i tak dalej. Żadna kompromitacja z przeszłości nie szkodzi jeżeli się wyznaje miłe władzy poglądy - czyli całkowity brak własnych poglądów , honoru i rozumu. Kiedyś usuwali go z partii a dzisiaj już jest mile widziany w towarzystwie prezydenta. Zapraszał go ktoś z lokalnych władz ? tak bardzo chce się przypodobać "górze" ?
tutejsza04.03.2017, 15:00
Marika nie ośmieszaj się. No chyba, że to twoja praca - trollowanie.
Wejdź na stronę www prezydenta i sobie popatrz co robi - dzień po dniu.
marika04.03.2017, 14:43
Największy Leń Rzeczypospolitej!!!
do oz04.03.2017, 14:29
To jego robota ;-)
witowianka04.03.2017, 14:10
Witamy Panie Prezydencie!
oz04.03.2017, 13:31
Ten człowiek się nudzi? Kiedy się weźnie do roboty?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl