10.03.2017, 12:28 | czytano: 4606

Szykują się duże, ogólnopolskie uroczystości kościelne w Zakopanem

Fot. Regina Korczak-Watycha
6 czerwca w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem, odbędą się, z udziałem Episkopatu Polski, obchody jubileuszu 100. rocznicy objawień fatimskich.
Uroczystej mszy św. będzie przewodniczył arcybiskup Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski - Metropolita Poznański.
Tego dnia zostanie ponowiony przez Episkopat akt poświęcenia Polski Niepokalanemu Sercu Maryi, zgodnie z prośbą jaka została skierowana przez Matkę Bożą w Fatimie. Pierwszy taki akt miał miejsce w 1946 roku, kiedy to na Jasnej Górze Episkopat Polski pod przewodnictwem prymasa kard. Augusta Hlonda dokonał poświęcenia naszej Ojczyzny Niepokalanemu Sercu Maryi.

Rok 2017 jest to również czas szczególnych rocznic dla Pallotynów , jak i Sanktuarium na Krzeptówkach: 110. rocznica pracy Pallotynów w Polsce, 30. rocznica koronacji figury Matki Bożej Fatimskiej przez Jana Pawła II w Rzymie, 20. rocznica konsekracji kościoła sanktuaryjnego przez Jana Pawła II i 10. rocznica śmierci ks. Mirosława Drozdka - pierwszego kustosza Polskiej Fatimy.

Przygotowania do obchodów rozpoczęły służby mundurowe. - Podczas kulminacji obchodów, jaka nastąpi 6 czerwca 2017 r. spodziewamy się w Zakopanem bardzo dużej liczby pielgrzymów. Dla zapewnienia im bezpieczeństwa i sprawnej obsługi, konieczna będzie pełna mobilizacja i współpraca pomiędzy służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo na terenie powiatu - mówi mł. asp. Krzysztof Waksmundzki, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem.

r/
zobacz także
komentarze
obserwator14.03.2017, 19:54
Ej Skała Nie ma jak prezydent z rodziny Panów prawdomówny spełniający swoje obietnice wyborcze a jego idol stworzył nowy stan panów mam na myśli dobrego chrześcijanina równego dyktatorom z drugiej wojny jeden z zachodu a drugi ze wschodu proś Pana Boga o zdrowie bo na rozum za późno
sol ziemi14.03.2017, 01:03
skala !!!! dobrym czlowiekiem nie jestes a katolikiem jeszcze gorszym !!!! jezeli kx Drozdek wital chlebem i sola pania JK to znaczy ze byl chrzescijaninem a Ty jestes szara ,zgryzliwa ,paskudna istota .Madrzy juz dawno stracili zaufanie do kosciola ,kosciol to tacy jak Ty a madrzy wierza w BOGA !!!!!!!!!!!!!
miś kolargol10.03.2017, 22:30
i znowu będzie wielka feta i znowu wszystko na pokaz...
oj Boże Boże....
Skała10.03.2017, 16:36
Z całym szacunkiem dla uroczystości, ale czy będą wspominać jak ks. Drozdek chlebem i solą na schodach kościoła witał Jolantę Kwaśniewską? (tak, tak, żonę Aleksandra pseudo "magistra") I jak sprzeniewierzył zaufanie LPR (Ligi Polskich Rodzin) która zamówiła mszę za Ojczyznę, a ks, kustosz zamienił tę mszę na pean bałwochwalczy dla Kwaśniewskiej? Więcej takich Drozdków, a ludzie stracą zaufanie do Kościoła.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl