02.04.2017, 15:00 | czytano: 3209

Wuefiści tłumaczyli się z otyłości uczniów

Fot. Józef Słowik
Zakopiańscy radni zaprosili nauczycieli wychowania fizycznego, żeby dowiedzieć się, dlaczego uczniowie szkół z Zakopanego mają kiepską kondycję.
Na zaproszenie radnego Jana Gluca, niezadowolonego z osiąganych przez zakopiańską młodzież wyników w zawodach sportowych, na ostatniej komisji sportu pojawili nauczyciele wychowania fizycznego ze szkół podstawowych, gimnazjów i średnich. Przedstawiciele każdej ze szkół przedstawili radnym, jakie programy realizują i jakie mają osiągnięcia.
Przypomnijmy, iż radny Gluc stwierdzi niedawno, że uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów nie mogą poszczycić się sukcesami w turniejach organizowanych w piłce siatkowej, ręcznej, koszykówce, a nawet piłce nożnej. A mecze ze szkołami z innych miejscowości przegrywają z kretesem.

W dodatku, z roku na rok w Zakopanem przybywa otyłych dzieci, zwłaszcza w klasach IV. Może to świadczyć o tym, że zajęcia ruchowe w klasach od 1 do 3 są prowadzone na słabym poziomie – uważają radni.

Wuefiści starali się przedstawić jednak inny obraz. Przede wszystkim chwalili i dziękowali miast za dotacje w ramach programów „Już pływam” i „Jeżdżę z głową” i dofinansowanie dodatkowych zajęć gry w tenisa. W odpowiedzi na zarzuty, jedna z nauczycielek przekonywała, że niektóre dzieci nie garną się po prostu do lekcji wychowania fizycznego, co wynika przede wszystkim z ich samooceny. Jeśli zaś chodzi o brak wyników sportowych zakopiańskich dzieci, radni nie usłyszeli przekonujących wyjaśnień.

js/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Papa smerf02.04.2017, 22:34
a czemu nie zaprosicie rodziców i o to nie zapytacie, wuefiści nie są tu niczemu winni.
ed02.04.2017, 21:22
A kto wezwie radnych do wyjaśnienia ich działań, do wytłumaczenia ich niespełnionych obietnic wyborczych, do wyjaśnienia nieobecności na sesjach itd.?
baciok@02.04.2017, 18:43
Ale głupoty. Styl życia wynosi się z domu. Jezeli mamusia podwozi otyłego maćka pod same drzwi szkoły, prawie by wjechała do szkoły to o czym mówić.Druga sprawa śmieciowe jedzenie z dużą ilością tłuszczu i cukru.
Co ma zrobić nauczyciel wf jak na boisku nie może wyjść jak lekki mróz lub deszczyk bo rodzic z buzią wleci. Dawniej nie było orlików, hal , boisk, człowiek jak się wyrwał z domu to grał w piłe do wieczora w deszczu , mrozie, Przyszedł do domu , zjadł byle co i wydolność była.
sdsss02.04.2017, 18:41
Szczerze przyznam, że nauczyciel wfu powinien być osobą która wszystkie czynności wykona DOKŁADNIE tak samo, jak mają wykonać uczniowie. Podkreślam jeszcze raz -DOKŁADNIE wykona te same ćwiczenia. W swojej karierze szkolnej trafiałem na nauczycieli w wieku 45-55 lat, często sami mieli problemy z nadwagą. Zamiast pokazać wykonywane ćwiczenie, stawali i opisywali co inni mają robić, albo brali najbardziej wysportowanego ucznia i na jego przykładzie opisywali ćwiczenia. Takich nauczycieli powinno się z automatu wywalić. Nauczyciel ma dawać przykład, a nie być straszakiem - ćwicz, bo za kilka lat będziesz wyglądać jak ja. To tak, jakby nauczyciel polskiego czytał streszczenie lektury/opowiadania/powieści, zamiast mówić o tym własnymi słowami.
Na wfie też często się w coś gra, to jest najlepszy czas dla nauczyciela - rzucić piłkę i grajcie, a ja posiedzę sobie i popatrzę. Prawdziwy nauczyciel goni w roli sędziego po boisku, przy siatkówce podchodzi do każdego i poprawia jak układać rękę, jak serwować. Takich nauczycieli niestety jest za mało, lepiej trzymać starszych, którym się nic nie chce.
?????02.04.2017, 18:29
Patrząc po frekwencji na wf-ach: 70% rodziców do wymiany za załatwianie zwolnień dla dzieciaczków bo biedaczek spoci się...
niezrzeszony02.04.2017, 18:26
prawda jest taka ze rodzice nagminnie zwalniaja dzieci z lekcji wf! zalatwiaja im zwolnienia lekarskie bo dziecko nie ma ochoty cwiczyc!nie szukajcie winy u nauczycieli tylko zacznijcie od siebie szanowni rodzice! taka jest prawda! tylko wam lepiej zrzucic to nakogos innego!
jeszcze sprawny02.04.2017, 17:28
Patrząc po sali to 70% w-fistów do wymiany, brutalna prawda jest taka, że większość nauczycieli po osiągnięciu maksymalnego pułapu rozwoju; patrz. nauczyciel dyplomowany, prowadzi zajęcia na "macie" czyli "macie i grajcie".
Priorytet02.04.2017, 17:02
No i dlaczego kolejne stadiony nie są jeszcze gotowe?
Ogłupianie sportem na siłę02.04.2017, 15:46
Radny chciałby widzieć maszerujące zastępy dzieci jak w Korei Północnej? Nie martwi się o jezyki obce czy zainteresowania dzieci ani nawet o historię Polski prawdziwą tylko o wf. Może dzieciecy gimnastycy z Chin mają byc wzorem? Gdyby dzieci były zainteresowane sportem to by ćwiczyły. Taki radny jak jego wyborcy?
sd02.04.2017, 15:05
Radny który nie jest nauczycielem tego nie zrozumie dlaczego tak jest a nie inaczej .
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl