09.04.2017, 14:03 | czytano: 4044

Niedziela Palmowa w Poroninie. Palmy z Sycylii (zdjęcia)

zdj. ks. Arkadiusz Zych
Niedziela Palmowa w parafii w Poroninie przeżywana jest bardzo uroczyście. Wielki Tydzień rozpoczyna się odczytaniem Męki Pańskiej i uroczystą Mszą Świętą z obrzędem poświęcenia palm i procesją. Około 200 dzieci przyniosło tradycyjne palmy.
Dzieci wzięły udział w konkursie, w którym oceniano palmy w kilku kategoriach. Były wybory najpiękniejszej, najwyższej, najbardziej kolorowej i najmniejszej. Ksiądz Proboszcz Stanisław Parzygnat zadbał, żeby każdy uczestnik konkursu otrzymał nagrodę.
Konkurs:
Najpiękniejsza palma:
I miejsce Dzieci ze Szkoły w Suchem
II miejsce Andrzej Haładyna
III miejsce Michał i Paweł Dziubas

Najwyższa palma:
I miejsce Jan i Jakub Gocał
II miejsce Paweł Kędryna
III miejsce Małgorzata Sieczka

Najbardziej kolorowa Izabela Topór
Najmłodsze dziecko Antek Skupień
Najstarszy uczestnik Oliwia Papież

Wyróżnienia: Katarzyna i Magdalena Sikoń; Wiktoria i Antek Dorula; Lena i Maja Przybylskie; Izabela Marduła; Alicja Lichaj.
- Niedziela Palmowa w naszej parafii jest wyjątkowa również dlatego, że ministranci nieśli prawdziwe palmy, przywiezione tym razem z Sycylii - przypomina ks. Arkadiusz Zych.

opr.s/ zdj. ks. Arkadiusz Zych
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
ADWOKAT DIABŁA10.04.2017, 09:13
do proboszcza parafii Poronin
czemu ma służyć wprowadzanie na siłę obcych nie góralskich zwyczajów na Podhalańską wieś , te wszystkie nagradzane palmy są nie wiadomo skąd ani to z mazowsza ani z kurpi bo na Podhalu były gałązki wierzby - Bazicki i to jest nasza tradycja wiec wiecej rozwagi w tym KONKURSIE BO BŁĘDY ZADARZAJĄ SIE W NASZEJ PARAFII JEDEN PO DRUGIM JEGOMOSCIU WIĘCEJ MYŚLEĆ!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl