09.04.2017, 15:14 | czytano: 4699

Rosną nam nowi mistrzowie (zdjęcia)

zdj. Michał Adamowski
NOWY TARG. W Miejskiej Hali Lodowej w ramach imprezy pod hasłem "Pożegnanie lodu", zorganizowany został m. in. pokaz umiejętności podopiecznych Podhalańskiego Klubu Łyżwiarstwa Figurowego "Zwyrtany".
Sporty zimowe to nie tylko narciarstwo, a Nowy Targ to nie tylko hokej. Zawodnicy "Zwyrtanego" udowodnili, że jazda figurowa na lodzie może stać się mocnym akcentem sportowym w Mieście.
Klub łyżwiarski zrzesza około 30 dzieci. Zajęcia prowadzi Dorota Pieńkoś - m. in. dwukrotna złota medalistka Mistrzostw Polski juniorów, zawodniczka warszawskiego Marymontu, oświęcimskiego Olimpijczyka, założycielka klubów łyżwiarstwa figurowego w Lublinie i Krynicy.

Obecni w nowotarskiej Hali Lodowej mieli okazję obejrzeć pokaz jazdy figurowej nie tylko w wykonaniu dzieci, ale i mistrzyni.

Jedną z atrakcji "Pożegnania lodu" było podsumowanie plebiscytu na najlepszego hokeistę TatrySki Podhale minionego sezonu, organizowanego przez portale Podhale24.pl i SportowePodhale.pl.

Puchar dla najlepszego hokeisty, który wyłoniony został w corocznym plebiscycie portali SportowePodhale.pl i Podhale24.pl otrzymał Kasper Bryniczka. Z powodu jego nieobecności (gra w kadrze), puchar odebrali jego koledzy w drużyny. W poprzednich latach MVP w naszym plebiscycie zostawali Krzysztof Zapała i Andrej Raszka.

W najbliższy wtorek 11 kwietnia o 18.oo na terenie Pływalni Miejskiej w Nowym Targu odbędzie się uroczyste zakończenie organizowanego przez nas plebiscytu na Sportowca Podhala, na które serdecznie zapraszamy.

s/ zdj. Michał Adamowski
zobacz także
komentarze
Anonim20.11.2017, 11:45
Dorota Pieńkoś nigdy nie była juniorką a tym bardziej mistrzynią Polski juniorów.
de09.04.2017, 16:07
Super. Postawic na taniec na lodzie a nie hokej
Zobacz pełną wersję podhale24.pl