28.04.2017, 13:03 | czytano: 1719

Powstanie ośrodek wsparcia dla osób niepełnosprawnych

Rada Miasta w Zakopanem w swojej rezolucji zobowiązała burmistrza do adaptacji lokalu handlowego przy ul. Kościelnej na cele pomocy dla rodzin osób niepełnosprawnych.
W budynku, który leży na działce o łącznej powierzchni 0,5 hektara ma powstać Centrum Wsparcia dla Rodzin w Chorobie „Nasz Dom”. Pomocy mogłyby tutaj szukać osoby, które wymagają ustawicznej opieki swoich bliskich. Przypomnijmy, że na terenie Zakopanego nie ma zakładu opiekuńczo-leczniczego. Większość chorych zdana jest na opiekę swoich bliskich w domach.
W budynku miałby się odbywać zabiegi rehabilitacyjne, szkolenia dla rodzin, które zajmują się osoby z problemami zdrowotnymi. Swoje miejsce miałoby się znaleźć miałaby również wypożyczalnia sprzętu dla osób niepełnosprawnych.
Wiceprzewodniczący zakopiańskiej rady miasta Andrzej Jasiński, który referował radnym projekt uchwały wraz z uzasadnieniem, podziękował dr Annie Węglarz prowadzącej Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Zakopanem, za wsparcie i pomoc merytoryczną w opracowaniu rezolucji.

Ostatecznie radni jednogłośnie dali przyzwolenie Leszkowi Doruli, burmistrzowi Zakopanego, na wydatkowanie pieniędzy z budżetu miasta na modernizację budynku przy ul. Kościelnej.

js/
zobacz także
komentarze
wiki28.04.2017, 13:30
No i to jest dobra wiadomość.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl