26.05.2017, 14:03 | czytano: 6410

Szpital na plusie, ale w tle urażona duma i spór o rzeczy nieistotne

Fot. Robert Miśkowiec
Choć nie było specjalnie o co się pokłócić, to podczas dyskusji nad sytuacją finansowo-ekonomiczną Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu, dyrektor Marek Wierzba poczuł się urażony sugestią, że dobry wynik finansowy placówki jest zasługą "zabiegów księgowych". I wywiązała się trwająca kilkadziesiąt minut dyskusja.
Szpital rok 2016 zakończył na plusie, rozpoczynając 2017 rok z 2,9 mln zł na koncie.
Podczas sesji Rady Powiatu Nowotarskiego dyrektor Marek Wierzba, wspierany przez główną księgową szpitala Izabelę Pałasz, przedstawili raport o sytuacji finansowo-ekonomicznej placówki.

Radni opozycji, choć pełni uznania dla dyrektora za to, że ustabilizował sytuację finansową szpitala, do beczki miodu włożyli łyżkę dziegciu. - Jest nieźle, ale dobrze byłoby, żebyśmy nie wpadali w euforię, że jest super - stwierdził radny Julian Stopka i dopytywał m.in. o szczegóły księgowania niektórych dochodów i sprawy niezrozumiałe dla osób niezaznajomionych z finansami i rachunkowością placówek publicznych, ale interesujące i zrozumiale dla radnego Stopki, który na co dzień pracuje jako audytor.

Dyrektor Wierzba poczuł się jednak urażony niektórymi wnioskami wyciąganymi przez radnego, bo w jego wypowiedziach usłyszał sugestię, że dobry wynik finansowy szpitala, to efekt "zabiegów księgowych". - To nieprawda. Tę opinię odbieram jako polityczną - stwierdził Wierzba, a zaraz potem rozpoczęła się trwająca około pół godziny dyskusja na ten temat.

Radni opozycji pytali, co z polityką miały wspólnego dopytywania o szczegóły księgowe i jak dyrektor mógł zarzucić radnemu Stopce uprawianie polityki, skoro obaj związani są z tą samą partią (Prawo i Sprawiedliwość). - Krytyka ze strony radnego nie wynika z faktów, bo to co mówił radny, nie ma podstaw merytorycznych. Rzadko się denerwuję, pewnie tak się zdarzyło pół godziny temu, kiedy spodziewałbym się złej woli od każdego, ale nie od profesjonalisty, a takim jest radny Stopka, bo pracuje jako audytor - powiedział Marek Wierzba.

Radny Stopka był zdziwiony. - Dla mnie to niezrozumiałe, że moja wypowiedź została uznana za polityczną i nie rozumiem zdenerwowania o to, że ktoś czyta sprawozdania i śmie mieć pytania.

Radny Leszek Świder przekonywał, że z sytuacji, w jakiej znajduje się szpital, należy się tylko cieszyć, bo w rankingu "Rzeczypospolitej" znalazł się na wysokim 34 miejscu.

O dobrej sytuacji placówki, jak mówił Marek Wierzba, świadczy chociażby fakt, że szpital dostał kredyt od banku na 12 mln zł bez poręczenia, bez zastawu czy hipoteki, ale tylko i wyłącznie na podstawie historii wyników finansowych.

Nieporozumienie między radnym, a dyrektorem próbował wyjaśnić i załagodzić radny Jan Komorek. - Myślę, że źle pan odebrał tę ocenę. To nie była druzgocąca ani totalna krytyka ze strony radnego Stopki, który wskazał tylko trzy punkty pytając o zysk i przeksięgowanie. Ten wynik szpitala jest dobry i my go tak oceniamy - podkreślił.
- Nie mam pretensji i żalu do nikogo, kto mówi dobrze czy źle. Nigdy nie będę się jednak zgadzał z kimś, kto mówi nieprawdę, pan Stopka tak zrobił, mówiąc, że wyniki szpitala jest wynikiem zabiegów księgowych - dyrektor był wyraźnie urażony tym zarzutem.

Radny Stanisława Waksmundzki poradził dyrektorowi, żeby wysłuchał krytyki i nie obrażał się, bo taka jest rola opozycji, by mobilizować dyrektora do jeszcze lepszej pracy - metodą "kija i marchewki".

Przewodniczący Jan Krzak radził z kolei, by nie szukać dziury w całym, a do sprawy podchodzić prosto. - Ważne, że szpital wychodzi na plus. Nieważne, czy zysk wypracowuje z podstawowej działalności, czy ze sprzedaży papieru toaletowego w szpitalnym kiosku. Nikt z nas nie jest fachowcem poza państwem, którzy prowadzicie dyskusję, nie wiem więc czy ma sens dalsze przerzucanie się argumentami.

- Ja ten szpital obserwuję od 2006 roku. Szpital był w runie i między innymi dzięki dyrektorowi Wierzbie wstał z kolan - dodał radny Marek Szarawarski, radny Jan Kuczkowicz apelował: - Uważam, że tej dyrekcji należą się powiedzieć „dziękuję”.

- Wynik finansowy jest wynikiem finansowym i dla tych, którzy znają się na księgowaniu jest jednoznaczny. Na mówienie o wirtualnej księgowości trzeba mieć dowody i nie dziwię się dyrektorowi, że poczuł się urażony. Wynik finansowy szpitala nie ma nic wspólnego z polityką. Mnie cieszy najbardziej to, że te 30 mln zł długu, które wisiały od lat - w zeszłym roku udało się spłacić. Jest płynność finansowa w szpitalu i możliwość inwestowania. Proszę to również brać pod uwagę oceniając szpital - apelował starosta Faber.

- My to oceniamy pozytywnie i głosujemy za przyjęciem sprawozdania - stwierdził na koniec Julian Stopka, a w głosowaniu zarówno on, jak i wszyscy obecni radni, jednogłośnie opowiedzieli się za przyjęciem sprawozdania finansowego szpitala, kończąc tym samym dyskusję o niczym istotnym.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
bezstronny31.05.2017, 23:14
No nareszcie! Ostatnich kilka komentarzy wreszcie uderzają w samo sedno problemu ze szpitalami. Szkoda że potrzeba było tyle czasu. Następnym razem powinniśmy od razu ruszać sprawy merytoryczne, a więc płace pielęgniarek, prywatne gabinety lekarzy na kontrakcie z NFZ, itd.
Sympatyk30.05.2017, 12:46
Panie -Pani Pensje są ważne.......
Dlaczego PIELĘGNIARKI siedzą cicho bo są ZASTRASZANE ciągle im wpieracie że na ich miejsce są inni PYTAM GZIE pokażcie podania pewnie macie ich stosy.Tylko ze Oni wolą wyjechać za granice gdzie są doceniani i traktowani jak partnerzy nie POPYCHADLA.Woalam za NICH szacunek i kasa IM sie nalezy.Dyrektor jest spoko to pewnie na dzien Pielegniarki jakas kasa bedzie dla sredniego personelu.
pensje są ważne30.05.2017, 09:26
Pensje dyrektorów szpitali na Podhalu (powiat nowotarski i tatrzanski) kształtują się od 15 tys brutto do 50 tys brutto miesięcznie..
kandydaci na radnych z PiS niech wystąpią o informacje do dyrektorów o podanie wynagrodzeń swoich i zastępców
dyr. Wierzba będzie na szarym końcu w wynagrodzeniach... to więcej zarabiają zastępcy dyrektorów w Zakopanem
Kierownicy osrodków zdrowia po gminach zarabiają więcej niż dyrektor szpitala w Nowym Targu
Jakby pielęgniarki w szpitalu zarabiały mało to byłoby głośno i naciski na dyrektora ze strony radnej powiatowej Tylki, ale nic takiego się nie dzieje :)
dron30.05.2017, 09:16
Tu jest potrzebna jedna ustawa. PRACUJESZ na etacie w NFZ nie masz prywatnego gabinetu. Proste i logiczne. Ja nie rozumiem z czym PIS ma problem. Jedna noc w sejmie i po temacie.
bezstronny29.05.2017, 22:43
dobra zmiana to zadłużanie kraju:
A może by tak zamknąć wszystkie prywatne przychodnie, poradnie i prywatne gabinety lekarskie na południe od Krakowa (i być możę nie tylko, wszak cała Polska potrzebuje gruntownej reformy służby zdrowia). Może to byłby lepszy pomysł? Z pewnością po zlikwidowaniu prywatnych przychodni i prywatnych gabinetów łatwiej byłoby zracjonalizować wydatki na działalność szpitali, a to doprowadziłoby z pewnością do lepszej realizacji i lepszego zaspokojenia potrzeb zdrowotnych ludności w państwowych ośrodkach ZOZ i państwowych szpitalach (myślę że na krótką metę, powiedzmy na jakieś 7-10 lat, udałoby się odciążyć służbę zdrowia wprowadzając zmiany postulowane przez pana Jerzego Ziębę; później po tym czasie w kategoriach globalnych sytuacja i tak wróciłaby do obecnego zapotrzebowania na lekarzy w Polsce, ale w międzyczasie udałoby się być może oczyścić to, excusez le mot, lekarskie szambo w którym tkwimy obecnie po uszy).
A teraz co do meritum: każdy jeden zatrudniony w Polsce płaci ubezpieczenie zdrowotne, zatem nie istnieje żadna potrzeba aby pożyczać w bankach jakichkolwiek pieniędzy na działalność szpitali. Jeśli tych środków z ubezpieczenia obywateli RP jest wciąż mało, to rząd powinien podnieść Polakom ubezpieczenie zdrowotne, ale rząd tego nie zrobi, bo ludzie by się już naprawdę wściekli, powiedzieli "enough is enough", i zażądali rozliczenia z dotychczasowych składek które co miesiąc są od nich ściągane, które to pieniądze stanowią niebagatelną kwotę w skali budżetu naszego kraju. Bo te środki są źle rozdysponowywane - to dlatego brakuje ciągle pieniędzy na leczenie w Polsce.
Druga sprawa: nie używaj określenia "uzdrowienie szpitali", ponieważ szpital 'ex definitione' jest miejscem przebywania ludzi chorych, a więc nigdy nie da się tego miejsca uzdrowić, zawsze będą potrzebne spore wydatki z budżetu państwa aby to miejsce leczenia ludzi chorych utrzymać.
bezstronny29.05.2017, 20:38
kot:
Nie rozumiem dlaczego pielęgniarki siedzą cicho i tak rzadko mówią o swoich zarobkach. Dwa tysiące złotych brutto miesięcznie za niezmiernie odpowiedzialną pracę, od której bezpośrednio zależy życie ludzkie, to są śmiesznie małe pieniądze. Gdyby pielęgniarki głośniej mówiły o swoich zarobkach, wówczas okazałoby się że wartość pracy średniego personelu medycznego jest w odbiorze społecznym skandalicznie niedoszacowana, natomiast wartość pracy lekarzy (uogólniam) zdecydowanie przeszacowana. Co my jako 99% obywateli tego kraju możemy z tym zrobić? My możemy jedynie wybierać wójtów i starostów, którzy potem i tak zagłosują za przyznaniem gigantycznej premii dla dyrektora szpitala (ostatnio to było chyba około 20 tysięcy złotych - to jest wielki skandal i żywy dowód na brak demokracji). Siedźcie dalej, drogie pielęgniarki, cicho jak mysz pod miotłą, i ani mru mru o swoich skandalicznie niskich zarobkach, bo a nuż ludzie by się o tym dowiedzieli i zaczęli robić szum wokół tej kwestii.
dobra zmiana to zadłużanie kraju29.05.2017, 17:50
najlepiej zrobić szpital w Krakowie... Warszawie
niech plebs leczy się ziołami i zamknąć szpitale wszystkie na południe od Krakowa
nie będzie kolejek i nie będzie narzekań
Ci co byli w szpitalach poza Nowym Targiem wiedzą doskonale jak to są "wspaniałe szpitale" i wiedzą dlaczego powracają do Nowego Targu i wtedy już nie narzekają
hajterzy z PiS już rozpoczęli kampanię wyborczą samorządową pod dowództwem nieudaczników sprzed 10 lat - A.Paluch, J.Hamerski, J.Stopka J.Lasyk ... którzy już uzdrowili nam szpital na 42 mln zł i połaczyli szpital w Rabce ze szpitalem w Nowym Targu
teraz niech pokażą jak uzdrowią szpitale w Polsce poprzez sieć - z poniższych hejtów wynika, że PiS chce zadłużać szpitale ( najlepiej to wychodziło ekipie J.Hamerskiego - 32 mln w 4 lata) i nie ma żadnego pomysłu na uzdrowienie szpitali i na wzrost kadry lekarskiej (chcą przyciągnąć lekarzy z Ukrainy i powstać z klęczek :) :)
fenix29.05.2017, 15:54
To że dyrektor z księgową uważają że się dobrze spisali to rzecz oczywista. ALE JAKIM CUDEM RADNI którzy mają reprezentować NASZE INTERESY przyklasneli tym bzdurnym insynuacją .NIEPOJMUJE. Tam głównie dostajesz informację gdzie prywatnie się tobą człowieku zajmą. Jak się jest pacjentem prywatnego gabinetu pana doktora to w szpitalu kolejka nabiera innego wymiaru. To co wierzba o tych praktykach nie wie? A skoro wie to może by zajął stanowisko w sprawie a nie opowiadał bajki i plusowej kondycji szpitala.
pacjent29.05.2017, 15:06
Szpital na plus pacjent na minus.Traktowanie pacjentów jak zło konieczne. Gdyby nie moja determinacja i wizyty w prywatnych gabinetach dziś bym nic nie napisał bo by mnie nie było.Czekanie godzinami za byle receptą i aby pozbyć się intruza-pacjenta.
kot29.05.2017, 14:08
Ten plus wynika z tego że pielęgniarki i położne zarabiają 2050 zł brutto na umowie o pracę. Jeszcze straszą je tylko z każdej strony. To jest porażka a nie zakład pracy.
bezstronny29.05.2017, 13:39
koza:
Z tymi kamerami to też nie jest tak. W pewnym momencie dochodzi do sytuacji kiedy to nie jedna osoba kontroluje całą resztę, tylko cała reszta ma pod kontrolą tę jedną osobę która kontroluje (panopticon vs synoptikon). Rozwiązaniem byłaby raczej zasada wielu oczu, tylko tych wielu oczu musiałoby jeszcze nie być zastraszone jak np. wszyscy wójtowie powiatu, którzy jakoś dziwnie zawsze w 100% głosują za premią dla dyrektora szpitala (ta jednomyślność wójtów przeraża). To powinna być rada naprawdę zaufania społecznego, która miałaby na celu dobro społeczne, a nie wąsko pojęty prywatny interes klik. Jest bardzo źle pod tym względem, nie tylko w szpitalu pana Wierzby zresztą. Samo zwiększenie liczby kamer nic tu nie poprawi.
koza29.05.2017, 10:16
Ja się stanowczo domagam /działającego monitoringu/ w szpitalu. Udroznić i zwiększyć liczbę kamer. Jak już zafundował nam pan dyrektor płatne parkingi to mamy prawo się domagać sprawnego monitoringu w całym obiekcie. A co za tym idzie jakiejkolwiek kontroli tego plusu w minusowym odczuciu.
zez em29.05.2017, 08:19
Szpital na plusie? To on jest już placówką prywatną nastawioną na zysk? A tośmy się doczekali! Kolejny przykład jak ściepy narodowe działają pro bono.
PiS idzie drogą PZPR29.05.2017, 08:01
hejt strony PiS = PZPR jest wielki jak to prowadzi główny doradca PiS z Bejsc
nic wam to nie pomoże
Julian Stopka - nauczyciel na emeryturze, audytor w Cz. Dunajcu i członek rady nadzorczej SM Brzeszcze
nie do zastąpienia :)
to już przerabiał PiS29.05.2017, 07:53
te wszystkie pretensje władka... i pozostałych to tylko do rządzących czyli PiS, niech dołożą pieniędzy do szpitala
rada powiatu na pewno nie dołoży bo nie ma z czego
jak ludzie PiS - Jan Lasyk, Jan Hamerski, Julian Stopka zadłużyli szpital na 50 mln zł to było ok ?
są kolejki ale nie ma długu .. PiS chce zadłużyć szpital jak to zrobili poprzednio ale kolejek się nie pozbędzie
pepik28.05.2017, 16:36
moze ktos sie przypatrzy pracy pani dyrektor do spraw pielegniarstwa co ona wyprawia ze srednim personelem
minus28.05.2017, 16:04
brawo sympatyk dyrekcja plus zastepczyni prowadza mobing sredniego personelu polozniczo-pielegniarskiego ktory zarabia grosze
Z gminy RW28.05.2017, 13:23
Pan W niestety obraża się o prawdę. A z personelem z 2 gmin to prawda.
Zapytajcie na oddziałach który pracownik ,z której jest gminy to się dowiecie jakich mamy profesionalny personel.
bezstronny27.05.2017, 23:12
Szpital się prowadzi bo zachodzi taka potrzeba, bo ludzie płacą co miesiąc giga pieniądze na NFZ żeby byli leczeni gdy zachorują, a nie po to żeby przynosił komuś zyski (to jest obłęd jakiś!) lub żeby był na plusie. Oczywiście że szpital musi być na minusie, ale miliony Polaków co miesiąc uiszczają składki na NFZ żeby przyjmował pacjentów, a nie żeby wyznaczał terminy na wizytę u specjalisty za dwa lata. Czerwona kartka dla całej ekipy rządzącej (wójtowie, tym razem nie podpisujcie się pod wnioskiem o giga premię dla kierujących tym szpitalem).
Władysław.27.05.2017, 21:49
P. Wierzba z tym wyjściem na plus to ściema totalna. Brawo P,Stopka więcej odwagi.
Zuza27.05.2017, 18:54
Chyba was pogięło.Czy ktoś z was zastanowił sie co by było gdyby szpital dalej pogrążał sie w zadłużeniu?gdybyl długi rosły ? Zapomnieliście jak były dyrektor zabierał wam pensje? Gdzie byliby pracownicy,gdzie byliby pacjenci.? Oczywiscie dużo rzeczy trzeba jeszcze poprawić ((kolejki,zarobki, zatrudnić wiecej specjalistów )
Wiec gratulacje panie Wierzba.Czeka pana dużo pracy.Powodzenia.
smutna prawda27.05.2017, 13:55
Niezależnie od wszystkiego Pan Dyrektor zawsze stanie murem za pracownikami z gminy Raba Wyżna... W końcu to jego sąsiedzi zza miedzy. Nawiasem mówiąc we wszystkich instytucjach finansowanych przez Starostwo Nowotarskie zatrudnienie mogą znaleźć tylko mieszkańcy tej gminy.
ceperka27.05.2017, 11:41
Plus to dzięki wypisom przymusowym , a nie trosce o pacjenta, który za własną kasę musi się leczyć w innych szpitalach
marek27.05.2017, 11:07
Brakuje lekarzy.To fakt. Egzaminacyjny odsiew przy specjalizacjach jest co najmniej zdumiewający. Owiane tajemnicą pytania testowe itd. Nie ma teorii spiskowych. Są spiskowe praktyki. Kolejne rządy doprowadziły do tej sytuacji którą mamy. Cierpi jak zwykle pacjent. Lekarzy kształcimy najmniej w Europie .Ale za to księży katolickich w kształceniu dostatek. Patrzcie ludzie w czyje ręce dajecie władze obawiam się ze coraz więcej będzie szpitali na plusie a pacjentów na minusie.
pacjenta droga przez męke.....27.05.2017, 10:15
Szpital na plusie!!!!!!!!!!!!?A jak ten plus wygląda w praktyce. Pacjent ma ograniczony dostęp do świadczeń.Personelu jest za mało./mamy najniższą liczbę lekarzy na tysiąc mieszkańców w Europie / Winne jest środowisko lekarskie ograniczające dostęp do zawodu więcej lekarzy mniejsze zarobki w prywatnych gabinetach. Dyrekcja przymyka oko na pracę lekarzy poza etatem szpitalnym no i mamy spóźniania się do pracy itd.Co za tym idzie olewkę pacjenta . Skąd taki zachwyt nad tą marna placówką pojęcia nie mam. Totalna żenada.
bez komentarza27.05.2017, 09:05
Po artykule i komentarzach gołym okiem widać działania polityczne. Tu dopiero kręci się polityka. Wierzba i cały zarząd powiatowy to Solidarna Polska a nie PiS, proszę to oddzielać i nigdy nie będą razem. Dlatego Stopka i reszta jest w opozycji. Politycznie też w ostatnim czasie odeszli ze szpitala fachowcy, którzy wiele zrobili przez ostatnie lata dla szpitala, to też nie polityka ?
Jozek27.05.2017, 03:35
Znowu narzekanie !!! a moze zacznijcie pracowac a nie wiecznie chorowac !!!Polska to jakis Kraj ciezko chorych ludzi wiecej spotkasz znajomych w szpitalu niz na rynku ...a nawet zeby byli specjalisci na zawolanie to i tak ponarzekacie i nie bedziecie zadowoleni ...Mala uwaga :dyrektor dwoi sie i troi i nie przeskoczy przepisow i uchwal PISZCIE DO .....i wtedy dopiero ponarzekacie
bezstronny27.05.2017, 00:18
Jest to niestety jeszcze jeden, kolejny tekst w którym strasznie się chwali i nowotarski szpital i jego dyrektora. To może ludzi tylko obrażać! Jak śmiecie chwalić tego dyrektora w obliczu tak złej sytuacji służby zdrowia w naszym powiecie? Pewnie za chwilę napiszecie że wójtowie wszystkich gmin powiatu podpisali się pod wnioskiem żeby dać mu kolejną, astronomiczną i całkowicie w odbiorze społecznym niezasłużoną premię, jak to było rok czy dwa lata temu. To tylko temu że w Polsce brakuje demokracji można bezkarnie przechwalać się że się jest na plusie za sprawą ograniczenia dostępu obywateli do służby zdrowia. Szok! Do Sejmu i Prezydenta RP: my Polacy nie chcemy aby ściągano od nas co miesiąc składki na NFZ, ponieważ te składki ktoś regularnie rozkrada, skoro szpital pana Wierzby musi i tak zaciągać pożyczki w banku i skoro chronicznie brakuje terminów dla pacjentów u specjalistów. Żadnej premii dla tego dyrektora w tym roku, pod lupę jego zarobki i więcej przejrzystości w polityce wydatków szpitala. Co z zarobkami pielęgniarek w szpitalu pana Wierzby? Wartość ich pracy jest skandalicznie niedoszacowana, do tego stopnia że coraz więcej pielęgniarek jedzie za granicę do pracy i powstaje przeogromna luka pokoleniowa, nie ma komu opiekować się pacjentami, pielęgniarki są przeciążone pracą, co gołym okiem widać w tym szpitalu, razi to w oczy, ludzie to widzą, panie dyrektorze.
bolek z gdańska27.05.2017, 00:08
DO OKULISTY -- KONIEC ROKU
KARDIOLOG -- 20182018
NEUROLOG 2018
UROLOG ROK 2018
I TO DOBRA KONDYCJA
gdzie specjaliści ?????
w pseudo specjalistycznym szpitalu
Anna26.05.2017, 23:59
Do Marianna : "Prosiłam też Panią od dzieci, żeby mi powiedziała coś na temat synka a ona mi mówi że nowa jest i pracuje trzy miesiące to się nie zna. Jak można dawać niedouczony personel do takiej pracy)"
A Ty czytalas co napisalas? Czy Ty wszystko odrazu umialas po szkole, studiach? Moglas sie lekarza zapytac jak Ci nie pasowalo. Daj dziewczynie spokoj, odpowiedziala Ci grzecznie. Ma lrawo nie wiedziec, dopiero co zaczela prace. Czy Ty tak wszystko po 3 miesiacach wiedzialas?? Masakra co za ludzie. Trzebabylo sie przygotowac na bycie matka ;))
Beata26.05.2017, 22:47
Położnictwo razem z noworodkami Tragedia.Brak słów .Kolejki do poradni-masakra ,trzeba mieć zdrowie zeby to wytrzymać,Sytuacje ratuje fakt ze pielęgniarki w poradniach sa bardzo miłe.
Why?26.05.2017, 20:04
Ja tu czegoś nie rozumiem. Jak szpital finansowany z budżetu państwa czy tam z nfz może zaoszczędzić?? Z czego?? Więc albo traci na tym pacjent czy personel albo odwiedzający chorych, chociażby poprzez płatny parking. Co miesiąc płace składki zdrowotne a jak już potrzebuję iść do specjalisty to idę prywatnie bo są kolejki. A co to ja jestem wróżbita maciej żeby wiedzieć że za pół roku zachoruje??
Może wreszcie jakiś pajac na wiejskiej wyjdzie na mównicę i powie wprost że płacimy na utrzymanie budynków a nie opiekę zdrowotną.
Marianna26.05.2017, 17:09
plus plusem, ale to chyba kosztem czegoś. Straszna rewolucja miała być na oddziale położniczym. Leżałam po cieciu cesarskim i nie dość, ze te położne siedzą za tym biurkiem i ruszyć im się nie chce, to jak poprosiłam o pomoc w karmieniu to położna mi odpowiedziała, ze nie jest od tego. Dopiero mąż poszedł po kogoś na inny oddział i dopiero Pani pomogła. Prosiłam też Panią od dzieci, żeby mi powiedziała coś na temat synka a ona mi mówi że nowa jest i pracuje trzy miesiące to się nie zna. Jak można dawać niedouczony personel do takiej pracy. Jestem ogólnie niezadowolona. Na porodówce nie ma znieczulenia. Położne tylko rozmawiają o pieniądzach i liczą się tylko te panie co są ze szkoły rodzenia. Ja nie chodziłam to byłam gorszego sortuj.
Minus26.05.2017, 16:43
Szpital na plusie, pacjenci na minusie. Panie Dyrektorze dlaczego do poradni neurologicznej do dobrego specjalisty nie ma terminów na ten rok? Dlaczego ze szpitala odchodzą z poradni dobrzy lekarze? Dlaczego żeby pacjent mógł się wyleczyć musi odpękać kilka miesięcy czekania na skierowania pilne? To, ze Wy i Wasi znajomi jak idziecie do poradni macie od ręki przyjęcia. Szpital ten to totalne dno.
%26.05.2017, 16:35
To jakiś żart. Komu ten PLUS ma zrobić dobrze. Gdzie ta PIS-owska dobra zmiana i reforma służby zdrowia. Najgorzej na tym grajdole wychodzi pacjent. Wynagrodzenie lekarzy wcale nie jest takie małe w stosunku do odpowiedzialności jaką ponoszą. Jak się coś stanie to winny bez winy. Pielęgniarki po kolejnych strajkach dostały podwyżki i wcale tak źle nie mają. A co zyskał pacjent???? Kolejną obietnicę bez pokrycia i zepchnięcie na pozycję pionka w nierównej grze. Czy Pan dyrektor byłby łaskaw nam przypomnieć jaką gażę pobiera? A przecież są jeszcze premie,nagrody/i to nie małe/ To kto tu jest wygrany na tym PLUSIE. O plusie to powinien decydować zadowolony pacjent. A nie dyrektor i jego księgowa.
alik26.05.2017, 16:21
No cóż, chociaż w jednym "dobra zmiana" ma wynik, tylko znów ZAPOMNIANO o CHORYM. Dba się o ZUS aby wypłacał więcej zasiłków pogrzebowych.
bazyl26.05.2017, 15:53
Dobro pacjenta dobrem nadrzędnym w stosunku do finansów. Tak powinno być .A jak jest? Finanse szpitali mają nie wiele wspólnego z dobrem pacjenta. Z roku na rok rośnie liczba skarg do Rzecznika Praw Pacjenta. Jak wam się wydaje na kogo tak skarży się pacjent . Chyba nie na pogodę.
lysy26.05.2017, 15:40
Brak toalet dla niepełnosprawnych na kardiologi ,śmieszne ale prawdziwe.
absolwent26.05.2017, 15:24
brawo dla szpitala:)
przy okazji proponuje kupienie np. jakiś urządzeń parowych, więcej ścierek i ogólnie środków czystości by personel częściej niż raz w tygodniu (chyba sobota) sprzątał toalety na ginekologii bo to żenada, że nie dość ,że tak rzadko tam sprzątają to jeszcze Pani Sprzątająca ma jedną ścierke i do kibla i do blatu w pokoju
@26.05.2017, 15:18
Do ginekologa kolejka 2,5 miesiąca. Jak szpital może być na plusie.
Aleksandra26.05.2017, 15:17
Jak juz pojawił sie temat nowotarskiego szpitala, chciałam zapytać dlaczego kobiety na porodówce nie otrzymują znieczulenia?? Może ten plus w finansach wynika właśnie z takich oszczędności. Przeciez znieczulenie podczas porodu to standard w XXI w.
Sympatyk26.05.2017, 14:55
Szpital zawsze będzie na plusie+ jak się oszczędza na personelu PIELĘGNIARSKIM Odbiera obniża i zmienia umowy .Dofinansujcie personel
/PIELĘGNIARKI PIELĘGNIARZY /.A szpital może wychodzic na 00000000000.
Czym się tu chwalić za prace godna PŁACA nie ochłapy minęły czasy pracy z Powołania .Niedługo Pielęgniarki można będzie zobaczyć tylko na zdjęciach.
*26.05.2017, 14:43
Ten wasz plus ma się nijak do satysfakcji pacjenta.
władek26.05.2017, 14:32
Najgorszy szpital z jakiego korzystałem. Kolejki,brak specjalistów opryskliwe niezadowolone pielęgniarki,lekarze traktujący pacjenta jak zło konieczne i panie w recepcji wciskające wizytówki do prywatnych gabinetów panów doktorów miłościwie urzędujących w prywatnych gabinetach. SZOK. Szpital na plusie? A gdzie dobro pacjenta? Ten plus to nic innego jak obniżenie standardów,wydłużenie kolejek itd. Kiedy w końcu przestaniemy utrzymywać tą białą .......Albo płacimy składki i mamy dostęp do darmowej służby zdrowia/ darmowej w dosłownym znaczeniu/ Albo mamy prywatne lecznictwo i każdy płaci za usługę i ma prawo wymagać. A w tym chorym kraju płacimy podwójnie . Leczą nas w prywatnych gabinetach a szpital ponoć na plusie. A jakże.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl