30.05.2017, 15:56 | czytano: 3819

Złoty Krzyż Zasługi dla burmistrza Zakopanego

zdj. Krzysztof Sitkowski Kancelaria Prezydenta
W Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie z okazji „Dnia Samorządu Terytorialnego”, podczas którego Prezydent Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe przedstawicielom samorządu. W uroczystości uczestniczył burmistrz Zakopanego Leszek Dorula, który za zasługi w działalności społecznej i samorządowej oraz na rzecz społeczności lokalnej otrzymał Złoty Krzyż Zasługi.
- Dziękuję za tę służbę dla swoich, dla tych najbliższych, dla sąsiadów, współmieszkańców, dla swojej gminy, powiatu, województwa, regionu, ale dziękuję także, że poprzez tę służbę czynnie uczestniczycie państwo w budowaniu potencjału dowodzenia Rzeczypospolitej, czyli nas wszystkich - mówił podczas spotkania Prezydent Andrzej Duda.


Prezydent podkreślił, że samorząd stanowi jeden z najważniejszych elementów ustrojowych Rzeczypospolitej; oznacza decentralizację władzy państwowej realizowaną poprzez zasadę pomocniczości, czyli, że władza powinna być w jak największym stopniu w rękach zwykłych ludzi.

Zwracając się do samorządowców podkreślił, że to oni widzą Polskę najbliżej, jej niedostatki, problemy, także te, które wynikają z braku dostatecznego rozumienia Polski lokalnej "często przez władze na poziomie centralnym". - Tak było na przestrzeni tych ostatnich 27 lat. Pewnie, gdyby nie były popełniane też i błędy w relacjach pomiędzy władzą centralną, rządową czy ustawodawczą a samorządem, to być może Polska lokalna byłaby dziś lepiej, równiej rozwinięta niż to ma miejsce - powiedział Duda.Jak dodał, niektórym samorządom władze lokalne stwarzały lepsze warunki, a w innych było gorzej: mniej pracy i mniej inwestycji. Prezydent podkreślił, że ogromnym zadaniem władzy centralnej jest stworzyć takie warunki, żeby samorządy mogły lepiej funkcjonować i w pełni rozwinąć skrzydła.

W uroczystości wzięli udział m.in. marszałek Sejmu Marek Kuchciński, szefowa Kancelarii Prezydenta Małgorzata Sadurska, szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

opr.s/ zdj. Krzysztof Sitkowski Kancelaria Prezydenta
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Bywalec Zakopanego02.06.2017, 21:34
No proszę. Nie Bachleda Curuś, nie Bąk, nie Majcher, tylko facet który najmniej zrobił dla Zakopanego wypina się za 27-letnie zasługi po dwóch i pół roku dziadowania na stołku.
widz02.06.2017, 16:42
No cóż zbliżają się wybory.A Podhale to raczej pisowski kraj na,który zawsze można liczyć.(a tak na marginesie, czymże pan burmistrz zasłużył na taki"krzyż")
cycek barani31.05.2017, 07:43
30.05.2017 godz.22.04.18 tygodnik podhalanski podaje informacje ze Pan burmistrz zostaje odznaczony złotym krzyżem zasługi Tak jak przypuszczałem powtarza się to już od dłuższego czasu najpierw informacje podaje podhale24 następnie Tygodnik Podhalański
>((30.05.2017, 18:51
Do Pana Prezydynta w siutym serdocku nie pasuje. Poroniany do Prezydenta Mościckiego pojechali honorowo piykniy wyodziwani i Stasikowany tyz.
cycek barani30.05.2017, 18:26
zachwile tygodnik podhalanski i tym napiszę . większość materiałów chyba od Was czerpią bo najpierw wy piszecie a później oni o tym piszą
PAD notariuszem ...30.05.2017, 17:41
Adrian ma jedynie wyjście na dwór :)
dobrze ze tego nie robił w środku nocy
jak zwykł to robić :)
lysy30.05.2017, 17:33
Za takie pieniadze to ja bym słuzył .
mieszkaniec Nowego Targu30.05.2017, 16:32
Brawo Panie Burmistrzu Dorula, całkowicie Pan zasługuje.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl