14.06.2017, 18:38 | czytano: 4497

Kończy się budowa mostu tymczasowego w Skomielnej Białej. Zmiany w organizacji ruchu już w poniedziałek

zdj. GDDKiA
Dobiega końca budowa mostu tymczasowego, objazdowego w Skomielnej Białej na potoku Skomielnianka, w ciągu DK 28. Przełożenie ruchu na objazd tymczasowy nastąpi w poniedziałek 19 czerwca. Ruch odbywał się będzie jednokierunkowo, z sygnalizacją świetlną.
Budowa wąskiego mostu objazdowego, na jeden pas ruchu spowodowana była brakiem miejsca na wykonanie szerszego obiektu. Ograniczenie prędkości do 40 km/h.
W zakresie prowadzonej inwestycji przewidziano m. in. rozbiórkę istniejącego mostu, budowę nowej przeprawy, przebudowę dojazdów, przebudowę i budowę chodników na dojeździe do mostu, budowę systemu odwodnienia, przebudowę sieci kanalizacji deszczowej i elektroenergetycznej, odcinkowe umocnienie potoku Skomielnianka, a gdy tymczasowa przeprawa przestanie być potrzebna - rozbiórkę obiektu wraz z dojazdami i włączeniem do krajowej "28".

Budowa nowego mostu potrwa do końca października br.

Również w Skomielnej budowany jest drugi most, niecałe dwa kilometry dalej, na potoku Jama. Tam ruch na most objazdowy przełożono 12 czerwca 2017 r., jednak w tym miejscu ruch odbywa się w dwóch kierunkach. Koniec budowy planowany jest na listopad tego roku.

Koszt budowy obu mostów wynosi nieco ponad 2 mln zł. Roboty wykonuje Podhalańskie Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe z Nowego Targu.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
starosta19.06.2017, 12:13
Mostek?OK. Zaproście TYCH z Białego Dunajca(rządzących?) jak to się robi
były kierowca14.06.2017, 20:09
Wejdą i wyjdą ...kto i na jakim szczeblu jest w tym umoczony że właściciel tegoż przybytku wszystkim gra na nosie ...to jakieś żarty ? A może prokuratura robi na złość PiS czy tam są może POokemony?
kierowca.14.06.2017, 19:24
W Rabce Zaryte też na DK 28 dzisiaj położyli asfalt na mostku zastępczym i od pewnie też poniedziałku zacznie się przebudowa starego przepustu pod drogą.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl