16.06.2017, 20:56 | czytano: 1812

Czarny Dunajec: wystartowały pierwsze roboty związane z zaopatrzeniem miejscowości w wodę pitną

Ruszyła przebudowa gminnej sieci wodociągowej w Czarnym Dunajcu. Miejscowość ta od lat boryka się z problemem zanieczyszczania wody i przerw w jej dostawie.
Do lipca gmina planuje wymienić azbestową sieć wodociągową na nową. Prace będą prowadzone na ulicach Mościckiego, Piłsudskiego i Kolejowej. Roboty na zlecenie Urzędu Gminy w Czarnym Dunajcu prowadzi firma z Zaskala, a ich koszt to ponad pół miliona złotych.
Nadal pod znakiem zapytania stoi najważniejsza inwestycja, jaką jest budowa ujęcia wody w Podczerwonem oraz przebudowa ujęcia wody w Czarnym Dunajcu wraz z budową stacji uzdatniania wody na terenie ujęcia. Dopiera to pozwoli rozwiązać pojawiające się co rusz problemy z bieżącą wodą. Gmina ogłosiła przetarg, odbyło się już otwarcie ofert, ale urząd wstrzymuje się z wyborem firmy, której powierzy roboty, bo chce mieć stuprocentową pewność, że otrzymała dotację na ten cel z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

r/
zobacz także
komentarze
bob_wroblowka17.06.2017, 20:04
A nie mówił wojt Bob Budowniczy.
Dunajczanin17.06.2017, 15:44
PS. Wykonawca związany z budową SUW został już wybrany. Także nie jest źle. Można trochę zaktualizować artykuł :) Pozdrawiam!
Dunajczanin17.06.2017, 15:38
Rury są wymieniane tylko dlatego, że będzie remont drogi wojewódzkiej Białka - Nowy Targ. A reszta tak jak napisaliście stoi pod znakiem zapytania. Zgodnie z zapowiedziami jeżeli Gmina nie uzyska dofinansowania będzie i tak tą inwestycję realizowała. Pytanie tylko z czego? Ze środków własnych? Czy kolejne oczekiwania na następny nabór z środków UE?
Ufff17.06.2017, 08:31
Trzymojmy kciuki za cornodunajcanow by siy im udało.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl