Nowotarska uczelnia zaprasza na studia licencjackie, magisterskie, inżynierskie i podyplomowe na rok akademicki 2017 / 2018. W ofercie edukacyjnej PPWSZ jest 11 kierunków.
A są to: architektura I i II stopnia, fizjoterapia - jednolite studia magisterskie oraz studia II stopnia (dla osób, które ukończyły studia I stopnia), filologia angielska I stopnia, filologia polska I stopnia, gospodarka przestrzenna I stopnia, inżynieria środowiska I stopnia, kosmetologia I i II stopnia, pielęgniarstwo I i II stopnia, ratownictwo medyczne I stopnia, turystyka i rekreacja I i II stopnia oraz finanse i rachunkowość I stopnia.Ponadto uczelnia oferuje studia podyplomowe: dziedzictwo kulturowe Podtatrza, trener personalny z językiem angielskim oraz zarządzanie w biznesie turystycznym z językiem angielskim.Rejestracja elektroniczna trwa do 22 lipca, a dokumenty o przyjęcie na studia można składać w terminie od 19 czerwca do 22 lipca 2017 r.
Źródło: PPWSZ, oprac. r/
każdemu, kto będzie się zastanawiał nad kierunkiem Turystyka i Rekreacja na PPWSZ- stanowczo odradzam. To, co tam się dzieje, to jakaś kpina! Przez trzy lata nie nauczyłam się tam nic, a tylko wydałam kupę kasy na wycieczki, które student musi zapłacić, jeśli chce zaliczyć jakiś przedmiot. Straciłam tylko nerwy i zdrowie, bo ludzie, którzy tam idą studiować, chcą się tylko bawić i pić, i nie obchodzi ich to, że nie będą mieć po tym pracy. Najgorsze są tam obozy, ponieważ NIEKTÓRZY wykładowcy nie potrafią zrozumieć, że student wybrał inną specjalność, niż rekreacja ruchowa (są dwie specjalizacje: rekreacja ruchowa i obsługa ruchu turystycznego), ponieważ nie radzi sobie w sporcie, ale oni dalej uporczywie twierdzą, że umiejętność robienie fikołków jest niezbędna w życiu. Obozy są prowadzone w ośrodku sportów wodnych w Tabaszowej, gdzie warunki sanitarne są w opłakanym stanie (dwie ubikacje wraz z dwiema kabinami prysznicowymi na 40 studentów, brudne i zakrwawione poduszki, karaluchy w domkach), nie wspominając już o tym, że studenci obsługi ruchu turystycznego są zmuszani do wskakiwania do wody, w ramach zaliczenia przedmiotu zupełnie im niepotrzebnego- CYRK!!! Pytałam się innych osób, które studiują ten kierunek i są załamane poziomem przekazywanej im tam wiedzy. Obsługa ruchu turystycznego jest tylko z nazwy, ponieważ nie nauczą was tam jak obsługiwać systemy rezerwacyjne, ani podstaw obsługi klienta w takich obiektach! Na egzamin z ekonomii student miał przyjść ubrany w strój regionalny, z co dostawał dodatkowe punkty- nigdzie tak nie ma!! Wszytko co, tam będziecie robić, jest dyktowane pod wykładowców z AWF, którzy żyją sobie świetnie i żerują na studentach! Tak samo jest na magisterce. STUDENCIE, jeśli planujesz tam iść, licz się z tym, że o pracy możesz zapomnieć, a mówienie do profesora w gwarze jest na porządku dziennym. ZDECYDOWANIE odradzam i polecam inne kierunki niż Turystyka i Rekreacja na Kokoszkowie!!!!