10.07.2017, 10:57 | czytano: 4936

Nocny, kolorowy, podniebny pokaz lotniczy w Nowym Targu

Będzie to z pewnością jedna z najpiękniejszych atrakcji IX Nowotarskiego Pikniku Lotniczego (12-13 sierpnia). Pierwszego dnia imprezy wystąpi formacja The Flying Dragons. Piloci zaprezentują nowotarskiej publiczności synchroniczne pokazy na paralotniach z napędem.
Dla pilotów grupy The Flying Dragons latanie to największa pasja. Loty wykonują na paralotniach z napędem, czyli małych statkach powietrznych z miękkim płatem nośnym (skrzydłem) i napędem plecakowym. Grupa pokazowa to 10 doświadczonych pilotów potrafiących bezpiecznie lata w różnych układach choreograficznych. W zespole jest dwóch aktualnych slalomowych mistrzów świata, których pokazy dynamicznego pilotażu zachwycają wszystkich obserwatorów.


Piloci zaprezentują najwyższy kunszt pilotażu, w szczególności loty w szyku i w różnych widowiskowych formacjach, mijanki w kluczach, pokazy z szarfami i flagami, dynamiczne slalomy wokół pylonów oraz efektowne spirale. Dla uatrakcyjnienia pokazu w powietrzu oraz zwiększenia efektu wizualnego, pokazy zostaną wzbogacone dymem generowanym przez każdą paralotnię. Ich pokazy zachwycają dorosłych, ale podbijają również serca młodszych widzów, dla których zaoferują pokaz akrobacji paralotniowej „słodki deszcz”, czyli zrzucanie słodyczy „z nieba”.

Specjalnie w Nowym Targu zostanie wykonany wieczorny lot z oświetleniem i efektami pirotechnicznymi. Pokazy zachwycają, zapierają dech w piersiach, pozostając niezapomnianymi chwilami na długo w pamięci. Jeżeli chcecie przeżyć wspaniałe dla oka chwile, bądźcie z nami na nowotarskim lotnisku w sobotę – 12 sierpnia br. w godzinach wieczornych.

oprac. r/ źródło: organizatorzy
zobacz także
komentarze
czekam12.07.2017, 12:59
Yes,tak,Yes,tak,tak !!!
srebrzysty10.07.2017, 11:12
dobrze, że słodki deszcz a nie złoty deszcz
Zobacz pełną wersję podhale24.pl