10.07.2017, 17:00 | czytano: 1465

Muzyczny mural

Na ścianie budynku przy ul. Gilówka w Rabce-Zdroju, udostępnionej dzięki uprzejmości mecenas Renaty Sutor, która wraz z rodziną przybyłą również na otwarcie muralu, odsłonięto mural wykonany w ramach projektu "Malunki muzyczne".
"Malunki muzyczne" to mural inspirowany lokalnymi historiami o muzyce i muzykantach. Tematem przewodnim stali się kolędnicy. W ramach projektu zrealizowano również dwudniowe warsztaty dla dzieci, które odbyły się w progach Akademii Malarstwa na Szkle w Muzeum im. Władysława Orkana.
Rabczański mural jest jednym z murali realizowanych w tym roku w różnych regionach Polski w ramach projektu "Malunki muzyczne". Autorką projektu i wykonawcą murali jest rabczanka Czarli /Małgorzata/ Bajka.

W uroczystym otwarciu uczestniczyli wszyscy wykonawcy: autorka projektu Czarli /Małgorzata/ Bajka, warsztatowicze mali i duzi z Rabki, spod Poznania a nawet z Irlandii, oraz muzealnicy Natalia Klęsk i Małgorzata Wójtowicz - Wierzbicka, które od początku uczestniczyły w projekcie. Tłumnie przybyli też mieszkańcy ul. Gilówka. Do tańca przygrywał p. Andrzej Przała i muzykanci nizinni z Łętowni.

oprac. r/ materiały prasowe
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl