10.07.2017, 20:35 | czytano: 2823

Oświadczenie Urzędu Miasta Zakopane ws. przegranego procesu. "Opłata klimatyczna nadal obowiązuje"

"W związku z wydanym dnia 10 lipca b.r. w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym nieprawomocnym wyrokiem sądu dot. pobierania przez Miasto Zakopane opłaty miejscowej informujemy, że Miasto wystąpi o kasację wyroku do Najwyższego Sądu Administracyjnego" - czytamy w komunikacie Urzędu Miasta w Zakopanem.
"Ponadto zwróciliśmy się z wnioskiem o stwierdzenie zasadności pobierania opłaty miejscowej do Trybunału Konstytucyjnego" - informuje Agnieszka Bartocha, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Zakopane. "Przypominamy, że opłata miejscowa pobierana jest w miejscowościach posiadających korzystne właściwości klimatyczne i walory krajobrazowe oraz warunki umożliwiające pobyt osób w tych celach. Gmina Miasto Zakopane, dążąc do stałej poprawy jakości powietrza, spełnia jednocześnie wspomniane warunki związane z walorami krajobrazowymi i wypoczynkowymi. W związku z powyższym informujemy, że Uchwała Nr XV/245/2015 Rady Miasta Zakopane z dnia 26.11.2015 roku w sprawie opłaty miejscowej nadal obowiązuje".
oprac. rk-w/
zobacz także
komentarze
hildbaum12.07.2017, 00:15
Ta mania ściągania opłat za wszystko to już doszła do absurdu. To już jest totalne ześwirowacenie. Przecież już można się dosłownie w tych opłatach pogubić! Chyba w UM Zakopane chcą utworzyć etat dla eksperta od opłat wszelakich: ekologicznych, rezerwacyjnych, klimatycznych, górskich, schroniskowych, itd. - totalne ześwirowacenie.
brunhilda11.07.2017, 22:00
Dobrze że jestem z powiatu Nowy Targ ...bo w tym Zakopanem to same j...ja no same j...ja
Smok zakopiański11.07.2017, 17:53
ok ale tak na chłopski rozum to dziś powietrze jest bardzo dobrej jakości
to mnie się widzi że sie należy taksa .Po za tym ludzie są informowani publicznie o jakości powietrza jak wam nie pasuje to nie przyjeżdżajcie jak jest smog.
Swoją drogą każda złotówka z tej kwoty powinna iść na ochronę powietrza.
manfred11.07.2017, 15:40
Za to że Tatry istnieją od milionów lat Zakopane będzie pobierać opłaty ;-)
qwerty10.07.2017, 23:25
Ależ zakopańce, w czym problem? Postawcie szlaban przy tabliczce "ZAKOPANE" z automatem pobierającym i wydającym resztę i po kłopocie :) Będziecie mieć swoje opłaty miejscowe. Tyle że... Białka, Bukowina, Witów, Chochołów już tylko na to czekają. A jest przecież tyle różnych pięknych górskich miejscowości, nie tylko zablokowane Zakopane. W dodatku oferujące dużo więcej niż drogie jedzenie, zakwaterowanie, czy nawet smogowe powietrze jak w Zakopcu.
Wędrownik10.07.2017, 21:49
papalos , piszesz ,ze ,,tyle pieniędzy do budżetu za syf". Człowieku albo nie rozumiesz pojęcia ,,syf" , albo nigdy nie byłeś w Zakopanem.
baciok@10.07.2017, 21:30
Cytat,,Gmina Miasto Zakopane, dążąc do stałej poprawy jakości powietrza, spełnia jednocześnie wspomniane warunki związane z walorami krajobrazowymi i wypoczynkowymi. Nowy Targ też spełnia te warunki. Panie Burmistrzu wprowadzić oplaty. Jak mawiał dobry wojak Józef Szwejk,,Tylko kompletni idioci mogą kochać władzę, ktora wszystkich uważa za idiotów"
papalos10.07.2017, 21:06
Jesteście złodziejami!!! Tyle pieniędzy (2 miliony) do budżetu, za syf!!!!!!!! Jestem z Podhala i każdemu odradzilbym przyjazd tutaj w zimie!!! Ustawa ustawą Ale każdy uczciwie nawet na te 2 złote pracuje - tak ten co do Was przyjeżdża!!! A Wy robicie fora ekologiczne i klamiecie!!!!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl