29.07.2017, 10:41 | czytano: 2542

Radni uważają, że drastyczny baner antyaborcyjny niszczy wizerunek Zakopanego

Wielki baner, ustawiony na Ustupie przy samej zakopiance, ukazujący ludzki płód po aborcji rozwścieczył radnych Zakopanego. Według nich drastyczne zdjęcia wpływają źle na wizerunek miasta nie tylko w Polsce, ale również wśród zagranicznych turystów, którzy odwiedzają stolicę Tatr.
- Od paru ładnych tygodni przy zakopiance ustawiony jest bilbord, którego celem jest pokazanie negatywnie aborcji – mówił w trakcie posiedzenia komisji rodziny i spraw społecznych radny Jacek Herman. - Jest on odrażający. Pytam, kto zezwolił i kto w ogóle prosił o możliwość postawienia tego bilbordu z takimi drastycznymi zdjęciami.
Słowa swojego kolegi potwierdzili inni członkowie komisji. Wojciech Tatar, przekonywał, że dwa zdjęcia, które znalazły się na bilbordzie wpływają bardzo źle na obraz całego miasta.

- Nie wiemy co mamy swoim dzieciom odpowiedzieć, kiedy pytają nas jadąc w samochodzie, co znajduje się na tych zdjęciach. Pewnie w takiej sytuacji są również turyści – mówił radny Jan Topór Jasienica.

Wśród radnych pojawiły się głosy, aby o całej sprawie poinformować prokuraturę. Inni chcieli, aby odpowiednie służby w ogóle przyglądnęły się zgodności lokalizacji wszystkich reklam na terenie miasta z planem zagospodarowania przestrzennego. Ostatecznie ten właśnie wniosek przeszedł.

Baner, który poirytował radnych należy do Fundacji Pro – Prawo do życia.

js/
zobacz także
komentarze
Dorota29.09.2017, 21:19
szok niedowierzanie to uczucie w delikatny sposób odzwierciedlający stan ducha po zobaczeniu baneru z tematem aborcji jak można zezwolić na takie zdjęcia komu i czemu to ma służyć? zapraszam do polemiki oczekujemy jak najszybszej reakcji włodarzy miasta Zakopanego warto tez pomyslec o ograniczeniu ilości reklam przy wjezdzie do Zakopanego na to nie można patrzeć zal i niemoc niech w końcu ktoś mądry się tym zajmnie.
@ suzi02.08.2017, 09:44
Zróbcie w takim razie prelekcje w przedszkolach . Z takimi plakatami i z opisem tej waszej prawdy. Powiedzcie dzieciom prawdę jak to chcecie przeforsować całkowity zakaz aborcji. Pokażcie im dzieci Chazana i opowiadajcie /ale rzeczowo/ o konsekwencjach tych waszych mrzonek. Skoro plakaty sa adresowane do dzieci i dzieci powinny je oglądać to problemu chyba nie będzie. Ten rozćwiartowany płód który tak ochoczo pokazujecie nie ma żadnej logicznej historii. A może sam obumarł i trzeba go było usunąć? I co zaprzeczysz?
suzi01.08.2017, 22:08
Co powiedzieć dzieciom? Prawdę, Panie Radny. Na banerze widać zamordowanego człowieka, dziecko. Prawda wyzwala. Zdjęcia może i są drastyczne, może i odrażające, ale nader PRAWDZIWE. Proszę też powiedzieć młodym, że w Polsce statystycznie z pieniędzy podatników, również tych, którzy nie wyrażają na to zgody, morduje się 3 dzieci DZIENNIE.
Oskar01.08.2017, 11:03
Proszę pokazać na bilbordach dzieci którym Chazan odmówił aborcji. Proszę dać możliwość merytorycznej oceny tematu skoro już pokazujecie płody z ostatniego trymestru ciąży np.z wypadków samochodowych,kolejowych itd bo takie zabiegi wykonuje się niezwykle rzadko. W ramach sprowadzenia na ziemię obrońców życia uprzejmie wam przypominam ze jeden z ojców Kościoła orzekł że dusza wstępuje w płód w czwartym miesiącu ciąży! Spekulowanie tematem jest oburzające ,niedopuszczalne i naganne.
Krzyk człowieka poddanego aborcji.01.08.2017, 09:22
A co z krzykiem plemnika? Tyle ich ginie bezimiennie.
Krzyk człowieka poddanego aborcji31.07.2017, 09:15
Bezwzgledni radni z Zakopanego ( nie wszyscy) chcieliby mieć raj na ziemi
(seksualny) bez krzty odpowiedzialności. Dopiero odpowiedzialność świadczy o inteligencji i wielkości człowieka. Jak tak bardzo razi baner to
to w jaki sposób przeciwdziałasz Panie radny - okrutnemu złu , które zalewa świat egoizmem i tragediami rodzinnymi. Kanada i Mary Wagner więziona za to, że próbuje przekonywać tych którzy cechy człowieczeństwa utracili w sposób - jaki prezentował niemiecki narodowy socjalizm. Skutki poznaliśmy podczas wojny. Czy znowu trzeba wojny
aby wyplenić niemoralność i zbrodnie cywilizowanego świata politycznej poprawności. Zwolennicy gender proponują seks od wczesnej młodości,
a skutkami chcieliby obciążyć cywilizację chrześcijańską. Zachodni genderowcy jak zobaczą w Zakopanem baner - lepiej, żeby tu więcej nie wracali. Apel do radnych - uszanujcie tradycję i honor Waszych ojców.
Ukłony dla "PRO LIVE"
bolek z gdańska30.07.2017, 22:44
I do niedzieli nic nie zrobili
Skała do Homo Spaiens30.07.2017, 16:48
Dziękuję za komplement. Widzisz, jak ktoś ma przyzwoity iloraz inteligencji, to nie trzeba wkładać wysiłku w formułowanie myśli. Nie wiem, czy to zrozumiesz, ale spróbuj. I druga sprawa, to że nie podoba mi się, ba ! razi mnie prymitywny i drastyczny banner nie oznacza, ze popieram aborcję. Rzecz idzie o wyważenie argumentów i odrobinę taktu. Takie brutalne obrazy na pewno nie pomogą obrońcom życia. Świadczą li tylko o ich tragicznie niskim poziomie i ewidentnie szpecą krajobraz. Nie życzę sobie takich obrazów w przestrzeni publicznej.
Homo sapiens30.07.2017, 16:24
@Skała.Właśnie na takim poziomie jak Ty, prowadzą dyskusję radni Zakopanego, nie rozumiejąc celu, ani sensu akcji antyaborcyjnej. To nie chodzi o to, czy baner będzie, czy nie. Dzisiaj dr Mengele wraca nie rozumiesz tego? Pomysłowy to ty jesteś, ale twoje pomysły to żaden wysiłek myślowy.
Celina30.07.2017, 15:33
@Baba Jaga, koniec latania na miotle, siadać do nauki. Nadrabiać podstawowe braki w edukacji. Nie zagnieżdżają się plemniki, lecz zarodek,czyli bardzo mały człowiek. Kiedy kobieta ma założoną wkładkę domaciczną ( " spiralę "jak to nazywasz), cały czas ma przewlekły stan zapalny wyściółki macicy, który uniemożliwia zagnieżdżenie się zarodka i jego odżywianie. Mówiąc po ludzku - malutki człowiek umiera z głodu.A jego mama często trafia do szpitala z powodów np. stanów zapalnych, krwotoków, endometriozy.
Celina30.07.2017, 15:17
@Skała, piszesz o eksperymentach medycznych doktora Mengele w Auschwitz. Zauważ, że były to pseudoeksperymenty i dotyczyły m.in. ubezpładniania. Natomiast dzieci, które więźniarki w Auschwitz urodziły miały zostać zabite z rozkazu Mengele. I zabijały te dzieci niemieckie położne np. topiąc w beczce z wodą. Polska położna Pani Stanisława Leszczyńska, sama będąc więźniarką, powiedziała do Mengele: "Nie wolno zabijać dzieci." -choć wiedziała, że za samo to stwierdzenie grozi jej śmierć. W straszliwych warunkach obozowych przyjęła 3 tysiące porodów i ratowała te dzieci. Jak powiedział o niej jej syn: ' W niej była ogromna siła moralna." A jaka siła jest w was, zwolennicy zabijania nienarodzonych? Pomyślcie o swojej przyszłości: starości, kiedy często odzywa się sumienie obciążone nie dającymi się cofnąć złymi uczynkami, o wyrzutach sumienia nie dających spokojnie spać, o wieczności w nieciekawym miejscu...
Te banery otworzyły oczy wielu ludziom i wielu uratowały życie.
Celina30.07.2017, 15:12
@SS, działanie organizacji, która postawiła baner jest złe - według ciebie, (według mnie i innych osób jest bardzo dobre), ty byś nie wrócił do miejscowości, w której jest ustawiony (ja i inne osoby wróciłybyśmy). Dlaczego ja i inne osoby mamy stosować się do ciebie? Ponieważ to ty tak uważasz i tylko twoje zdanie się liczy, jesteś najmądrzejszy, najważniejszy? Może nieco mniej megalomanii. No i oczywiście, jeszcze byś ukarał.Proponuję ci poddanie analizie twoich relacji z innymi osobami.
Celina30.07.2017, 15:10
@I.l, 5-letni syn twojego sąsiada w swoim -jak mówisz- ubzduraniu, znalazł się w rzeczywistości chińskiej, o której ludzie nie wiedzą lub nie chcą wiedzieć. Przeczytaj sobie (a nawet obejrzyj zdjęcia) o chińskich potrawach z ciał abortowanych dzieci. A także - tu już rzeczywistość światłoeuropejska -o kosmetykach, polepszaczach smakowych do znanego napoju, komponentach do budowy dróg (to w "kulturalnych' i "technologicznie zaawansowanych" Niemczech -współudział kliniki w Berlinie. To pewnie ten zachwalany przez ciebie humanitaryzm niemiecki..)
Obejrzyj też zdjęcia Feng Jianme (Chiny) z jej martwą córeczką abortowaną w przymusowej aborcji w siódmym miesiącu ciąży. Dziecko położono na łóżku obok matki. Tam, gdzie pozwala się na zabijanie dzieci w łonach matek dochodzi w końcu do takich potworności.
zakopiiańczyk30.07.2017, 10:27
Baner nie podoba się katolikom z Rady miasta Zakopanego? Co to za obłudna rasa zakopiańczyków. Co to za hipokryzja , a dziś wszyscy w pierwszym szeregu do proboszcza . Hipokryzja sięga Rysów .Wstyd haniebny wstyd .
Skała30.07.2017, 10:10
Homo sapiens i inni fanatycy średniowiecza: różne ciekawe rzeczy się działy w historii...np. eksperymenty medyczne doktora Mengele w Auswchitz, proponuję wobec tego w ramach akcji przeciw fałszowaniu historii oblepić zakopiankę banerami z sadystycznymi obrazami pseudomedycznych eksperymentów np. jak dłutem otwierają czaszkę człowieka bez narkozy, względnie proponuję zilustrować wydłubywanie oczy polskich dzieci przez ukraińskich banderowców.Możemy też w ramach akcji przeciw gwałtom na kobietach zobrazować taki przypadek... Podać jeszcze kilka pomysłów?
Homo sapiens29.07.2017, 22:27
Radni- mówicie. Wizerunek- mówicie. Wszędzie dozwolone- mówicie.Dzieci pytają a wy nic, w ząb,"zatkało kakao". Turyści zawracają na widok baneru? No to chyba tylko ci, co znają temat z autopsji. Na dodatek "humanizm"niemiecki (niektórzy piszą), no to jest argument,my już znamy ten "humanizm". A myśleć próbowaliście?
iiIi29.07.2017, 21:50
Co Was boli, co Wam przeszkadza, że to zamordowany człowiek a nie embrion, gdzie Wasze wartości, gdzie Wasze sumienie gdzie ?
5.Nie zabijaj29.07.2017, 21:23
Kto jest przeciw ten jest za aborcją.
SS29.07.2017, 17:09
No i radni mają 100% racji. Oczywiście, że jak turysta jedzie w góry to po to żeby pooglądać widoki a nie plakaty antyaborcyjne....
Działanie tej organizacji jest złe, ale reakcje ludzi jeszcze gorsze. To oszpecanie miasta, gdybym ja wjechał do miejscowości z takim banerem to bym więcej pewnie nie wrócił.
Jest jedno logiczne rozwiązanie: usunąć baner i kara dla organizacji za coś takiego.
jut29.07.2017, 17:03
prowda zawsze w oczy piekla
Baba Jaga29.07.2017, 16:23
A czy ktoś pomyślał o ochronie plemników, jak babka ma spiralkę na przykład to plemniki giną, cholera nie zagnieżdżają się, szkoda ich. Może baner jakiś?
I.l29.07.2017, 15:57
Aborcja na życzenie jest dostępna w większości krajów europejskich.Legalna jest w Azji i Ameryce północnej. Ograniczenia są głownie w Ameryce łacińskiej Afryce i na Bliskim Wschodzie. Legalna jest w Czechach i na Słowacji nie ma problemu w Niemczech czy w Austrii. Nie słyszałem żeby Polkom gdziekolwiek odmówiono pomocy. Niemcy uznali ze było by to nie humanitarne i nie odsyłają kobiet z kwitkiem. A u nas co? Średniowiecze zacofanie i paliwo polityczne dla centro prawicy. Problem z plakatem jest taki że nie wszyscy rodacy to wyznawcy PIS-u i rozum dyktuje zdjęcie plakatu z pasa przydrożnego bo turysta strzela focha. A z fochowanny mniej skory do wydojenia z kasy. A jeszcze się rozniesie po kraju ze Zakopane to nie miejsce dla rodzin z dziećmi bo martwe płody przy drodze straszą . A straszą .Bezpodstawnie ,głupio ale skutecznie. Moje dzieci już nie chcą na termy do Bukowiny bo trzeba minąć bilbord z płodem. Jak wszyscy rodzice mają takie wrzaski w samochodzie jak ja to łatwiej zrezygnować z Zakopanego niż nie spać po nocy . 5-letni syn sąsiada ubzdurał sobie że na plakacie jest dziecko na talerzu.
Celina29.07.2017, 13:59
@Lelum polelum, masz rację. Widok zabitego dziecka jest paskudny. Może więc ten baner uchroni ludzi od popełniania zbrodni na niewinnych istotach.
Celina29.07.2017, 13:54
@kajko, mylisz się: fundacja Pro-Prawo do życia to środowisko Pana Mariusza Dzierżawskiego. Pani Kaja Godek to Fundacja Życie i rodzina.Obie fundacje zajmują się obroną podstawowej wartości ludzkiej - prawa do życia każdego człowieka. Mylisz się także w drugiej sprawie. Można napisać więcej. Tylko trzeba mądrze. Należy przytoczyć konkretne, rzeczowe argumenty. Nie są nimi: obrażanie,inwektywy, i- jak piszesz- bluzgi. Proponuję także pracę nad własnym charakterem w celu wyeliminowania nieopanowanych wybuchów gniewu wyrażających się np. "bluzganiem babie" i "obrażaniem jaj".
Górolcek @29.07.2017, 13:37
Tobie chyba coś za bardzo upał dał się we znaki. Kasa.kasa,kasa. kasa to jest jedyny stymulator działania i bezkonkurencyjny zawsze i wszędzie. Słyszałeś o pensjonacie który w niedziele nie przyjmuje gości? A może stragany w niedzielę zamykają? To może który basen w niedziele zamknięty,albo wyciąg? Obnosić się z religijnością to jedno a trzepać dutki to drugie. Trzy góralskie prawdy. I jak zwykle trzecia jak najbardziej trafna w temacie.
Popeye29.07.2017, 13:27
Zagranicznym turystom też się nie podoba? U nich nie dokonuje się aborcji?Obłudnicy,prawda w oczy kole?Usunięcie banerów nie rozwiąże problemu mordowania niewinnych.Największa zbrodnia w dziejach ludzkości - ? która liczbowo już dawno przerosła wszystkie wojny i holokausty XX wieku dokonuje się na naszych oczach.
Celina29.07.2017, 13:24
Mnie ten baner nie razi. Pokazuje jak naprawdę wygląda aborcja i jedna z jej ofiar. Jedna, bo drugą jest matka tego zabitego dziecko. Kolejną - ojciec, który nie okazał się mężczyzną chroniącym swoje maleńkie, bardzo maleńkie dziecko i jego matkę. I to jeszcze w tym czasie, gdy najbardziej potrzebują jego ochrony i wsparcia. Następne ofiary to poranione rodziny i społeczeństwo.Oczywiście, dla niektórych, powiem- mało rozsądnych- najlepsza jest metoda "na strusia": głowa w piasek. Jak nie widać, to problemu nie ma.A tak naprawdę problem jest i ujawnia się później ze zwielokrotnioną siłą.
Lelum polelum29.07.2017, 12:28
Taki bilboard znajduje się również przy wjeździe do Bukowiny Tatrzańskiej od strony Poronina... Paskudztwo...
Górolecek :-)29.07.2017, 12:17
"Źle wpływa na wizerunek miasta". Taak... Niewygodne to? To trzeba się określić w końcu - albo się obnosić ze swoją religijnością i wtedy taki plakat jest uzasadniony w sumie, albo nie razić ceprów i kosić dutki.
Skała29.07.2017, 12:15
Bezwzględnie należy ten baner usunąć.
kajko29.07.2017, 12:06
Fundacja Pro-Prawo do życia to zdaje się środowisko pani Godek. I nic więcej napisać nie można żeby babie nie nabluzgać i jaj nie obrazić. To co się ciśnie w jej temacie na druk i tak do druku się nie nadaje bo admin usunie.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl