06.08.2017, 11:48 | czytano: 5415

Benefis Józefa Pitonia (zdjęcia)

zdj. Marcin Szkodziński
Przedstawiciele samorządów, instytucji kultury, zespołów regionalnych oraz przyjaciele i rodzina jubilata przybyli do zakopiańskiego kina Giewont, aby złożyć najlepsze życzenia 85-latkowi. Józef Pitoń urodzony w Kościelisku zasłynął jako tancerz, śpiewak, gawędziarz, przewodnik tatrzański, narciarz oraz popularyzator folkloru góralskiego.
– Józef cały czas jest jeszcze w trakcie zasługiwania się – zaznacza Bartek Koszarek, dyrektor Bukowiańskiego Centrum Kultury „Dom Ludowy”. – Jest nam dany wspaniały czas, że koło takich ludzi możemy żyć i z takich ludzi brać przykład – dodaje.
Wszechstronność jubilata oraz jego przywiązanie do regionu podkreślał także burmistrz Zakopanego składając życzenia. – Otrzymałeś więcej niż jeden talent – mówił Leszek Dorula zaznaczając jak dobrym człowiekiem jest jubilat skoro tak wiele osób przybyło, aby złożyć mu życzenia.

Zasługi Józef Pitonia zostały także docenione przez większość górali, którzy nadali mu tytuł Honorowego Członka Związku Podhalan.

Uroczystość była okazją do wręczenia pamiątkowego medalu. - Jest to najwyższa godność Związku Podhalan jakiej można dostąpić – mówi Andrzej Skupień, prezes ZG Związku Podhalan. - Trzeba udzielać się zarówno w swoim oddziale, ale też wybiegać działaniami poza swoją dziedzinę. Ta uroczystość tylko potwierdza, jak wiele środowisk jest wdzięcznych Józefowi od Bukowiny, aż po Kościelisko – dodaje.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
wincek07.08.2017, 15:59
dajcie spokój z ty Pitoniem bez przesady na Podhalu jest wielu artystów nawet bardziej zasłuzonych i nie pchaja się na przodek sceny zenada ............
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl