15.09.2017, 15:21 | czytano: 3856

Ekologiczny Dzień w MPEC (zdjęcia)

zdj. Podhale24
NOWY TARG. Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej zaprosiło dziś dzieci na kilkugodzinne spotkanie. W festynie pod hasłem "Ekologiczny Dzień MPEC" wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz najmłodsi hokeiści z MMKS Podhale Nowy Targ.
Zabawa połączona była z edukacją i swego rodzaju przygodą. O ile wykład na temat "Jak produkuje się ciepło" mógł być nieco za trudny dla kilkulatków, to już zwiedzanie zakładu ciepłowniczego przy ul. Szaflarskiej sprowokowało żywe reakcje dzieci.
Wyposażeni w kaski i kamizelki ochronne młodzi goście MPEC-u zwiedzili zakład od podszewki. Ciekawe było zarówno ładowanie węgla na podajnik, oglądanie potężnych kotłów (tu padały rzeczowe pytania o cenę takiego kotła - sic!), jak i podglądanie widoku z drona unoszącego się nad zakładem. Dzieci zasadziły też młode drzewa iglaste obok zakładu.Podsumowaniem dnia było ogłoszenie wyników konkursu plastycznego ph. "Świat zadymiony ma same złe strony". - Na konkurs napłynęło 40 prac, wykonanych przez dzieci ze SP nr 2 - szkoły, którą ogrzewamy - precyzuje prezes MPEC Grzegorz Ratter. Zwracają się do dzieci mówił: - Zaprosiliśmy was, żebyście poznali zakład, dowiedzieli się - skąd się bierze ciepło, co trzeba zrobić, by się nie dusić zimą, gdy idziecie na Rynek na ślizgawkę.Z dziećmi rozmawiał także burmistrz Nowego Targu. - Macie dużą misję do spełnienia - mówił Grzegorz Watycha. - Tym, co dzisiaj zobaczycie musicie się podzielić z koleżankami i kolegami, ale także ze starszymi, żeby zmienili oni pewne złe nawyki. Takie akcje edukacyjne służą też temu, by zachęcić mieszkańców do przyłączenia się do sieci miejskiej - podsumował burmistrz.


Burmistrz Grzegorz Watycha wraz z ekodoradcą - Sylwestrem Magierą zaprezentował projekt tablicy z informacjami o jakości powietrza w danym dniu. Stan powietrza opisywany jest nie tylko słownie, ale i za pomocą ikonek. Takie tablice mają pojawić się w każdej szkole.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
sokrateles19.09.2017, 18:34
Zamiast tablic z ikonami powinny być po szkołach kontenery na niedojedzoną żywność, którą dzieci gdy wyrzucą do kontenera będą wiedziały że ta ich kanapka czy zapiekanka zostanie przerobiona na biopaliwo. Tylko że zważywszy na zacofanie naszego państwa w tych kwestiach zachodzi poważna obawa, że nasze władze prędzej gotowe byłyby urządzić dzieciom cyrk-ściemę, polegającą na tym, że owszem, dadzą do szkół kontenery na niedojedzoną żywność tak jak w szwedzkich szkołach, napiszą na nich że tak, wyrzucone do tego kontenera jedzenie zostanie przerobione na biopaliwo, po czym wywiozą je na zwykłe wysypisko, tak jak wszystkie inne niesortowane śmieci. Bo to jest właśnie nasz zacofany kraj ...
Grześ17.09.2017, 06:21
Urzędnicy - zmienić zawód i do przedszkola dzieci bawić (widoczny brak zajęcia )będzie z was wtedy jakiś pożytek
HAŁ DA MIA ŁU15.09.2017, 23:15
I prawica i lewica
Chcą usłyszeć tego WICA
Bo raz Bercik i Masztalski
Mieli pomysł ten szatański

IM po Barbórce-
Na dekiel prało
Poszli na szychte
Gromadom całom

Tak se kopali
Tak fedrowali
Przodek rombali
Dalij i dalij

I jak tak nareszcie-
Wyszli na powierzchnię
Patrzom-
Familoki som
To cheba nosz DOM
Sztygar -ty nie jesteś d...
Przeca tu jest WONGLA KUPA

Ej bajoki na fajranta
Ej nie macie wcale fanta
I pomału, i pomału
To jest MPECU HAŁDA MIAŁU
To jest w Mieście czarna ziemia
Na Podhalu WIĘKSZEJ NIE MA
SKRZYŻOWANIE -TAKI WAŁ
KOT I WĘGIEL
CZYLI
MIAŁ
Jasiek z Gorców15.09.2017, 16:41
Jo z Kowańca mogem się podłoncyć choćby dzisiok
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl