23.09.2017, 17:04 | czytano: 3541

Prokuratura ponownie zbada czy sprzedaż Polskich Kolei Linowych była zgodna z prawem

Arch. Podhale24.pl
Prokuratura Okręgowa w Krakowie podjęła na nowo, umorzone w 2013 roku, śledztwo w sprawie sprzedaży Polskich Kolei Linowych w Zakopanem.
Sprawę prowadzi Wydział VI ds. Przestępczości Gospodarczej. Śledztwo ma wiele wątków. Dotyczy m.in. niedopełnienia obowiązków w zakresie nadzoru i kontroli nad spółką Polskie Koleje Państwowe S.A. przez ówczesnego ministra i urzędników Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. Chodzi o dopuszczenie do sprzedaży PKL spółce Mid Europa Partners Sp. za 215 mln złotych.
Część wątków dotyczy działań burmistrza tj. przekroczenia uprawnień oraz niedopełnienia nałożonych na niego obowiązków służbowych oraz działania na szkodę interesu publicznego. Dotyczy to m.in. podjęcia, bez zgody Rady Miasta Zakopane, działań mających na celu emisję i zbycie akcji samorządowej spółki Polskie Koleje Górskie S.A. w taki sposób, aby samorządy tj. miasto Zakopane i gminy Bukowina Tatrzańska, Kościelisko, Poronin utraciły kontrolny pakiet akcji tej spółki. Chodzi też o szereg działań burmistrza w tej sprawie podejmowanych bez zgody rady miasta.

"Śledztwo w tej sprawie zostało postanowieniem z dnia 6 września 2017 r. podjęte na nowo i zarejestrowane" - poinformowała Katarzyna Tracz z Prokuratury Okręgowej w Krakowie, w piśmie skierowanym do posła Arkadiusza Mularczyka, które on z kolei rozesłał do wiadomości do mediów.

Śledztwo w tej sprawie zostało umorzone 31 grudnia 2013 roku. Wówczas prokuratura nie dopatrzyła się popełnienia przestępstwa przy sprzedaży Polskich Kolei Linowych w Zakopanem.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
zg4926.09.2017, 21:37
Bolek był bohaterem jak łamał krzyze za komuny był wtedy piewszym sekretarzem partiii złodziejskiej
...25.09.2017, 15:44
vs...Bolek też był kiedyś "bohaterem"...tyle w temacie - może załapiesz, choć wątpliwe bo zlasowany mózg widzę masz po praniu przez lata TV... Fakty są niezaprzeczalne - pierwszy rząd który spełnia obietnice wyborcze i choćbyś na uszach stał i workiem klaskał to temu nie jesteś w stanie zaprzeczyć :DDD
vs24.09.2017, 20:22
do .... - jak widzę ślepa wiara wyparła Ci resztki rozumu i możliwości obiektywnej oceny. Cóż zrobić gdy oczywista staje się oczywistość. Został tylko jakiś bełkot demagogiczny. Rozbawiłeś mnie do bólu z tymi bzdurami o rzekomej złodziejskiej sprzedaży (jakoś zapomniałeś, że nie kto inny tylko Kaczyński torpedował pierwotny pomysły narodowej prywatyzacji, słynnych stu milionów na start, spółek zakładowych i przekształcania PGRów w wysokowydajne zagłębia rolnicze), hahhaha wzmocnieniu wojska (chyba przez Jasia Fasolę, który nie jest w stanie przeprowadzić jednego przetargu, ale jest w stanie zamienić doświadczonych w strukturach NATO wysokich oficerów na marionetki z szybkiej ścieżki kariery, najlepiej po trzy miesięcznym przeszkoleniu w obsłudze ... dronów i wiatrówki), repolonizacji polegającej na partyjnym drążeniu zgromadzonego kapitału na cele propagandowe, obsadzaniu rodzinnych teamów przy zarządzaniu majątkiem publicznym i państwowym, wpompowywaniu nieograniczonych miliardów w nierentowne kopalnie ... itd., itp. Chyba zresztą szkoda czasu by to wszystko wyliczać i udowadniać, że ten wielbłąd ma jednak garb lub garby. I to wszystko robi jak widać cholerną różnicę, że poprzednicy bawili się w politykę a obecna władza polityką się bawi. Wart Pac pałaca. Tylko, że za chwilę za to wszystko trzeba będzie zapłacić. Płatnikiem będziesz również Ty.
pytanie z Orawy24.09.2017, 13:32
zapytajcie PiS czemu popierał sprzedaż ?
co ma do powiedzenia senator PiS Kogut ?
co ma do powiedzenia posłanka A.Paluch ?
Tadek24.09.2017, 11:47
W 2013 roku Prokuratorzy Okęgowi w Krakowie umarzająć prywatyzację "nie znali prawa" a teraz Ci sami prokuratorzy już wyedukowani na "niedzielnych kursach" zmienią wyrok z wątkiem gospodarczym i aferą. ( szef VI Wydziału PO w Krakwie kiedyś pracował w PR Z-ne )
Czy RP stać na odszkodowanie w procesie międzynarodowym Panie Mularczyk , czy nie pora zabrać do ręki kalkulator i policzyć ile kasy wyda RP na procesy i odszkodowania .????? wiemy prezes kazał - nie ważne ile kasy z podatków RP wyda ale musi być głośno o sprawie
przecież elektorat PiS-u na Podhalu to górale ........!!!!!!!
....24.09.2017, 08:41
sokrateles...masz racje - przyjęcie imigrantów vs nie przyjmowanie, sprzedaż LOTu bo nie rentowny vs zyski LOTu, sprzedaż spółek skarbu państwa vs repolonizacja i zaprzestanie złodziejskiej sprzedaży, osłabianie państwa vs wzmocnienie rozbudowa wojska, i na koniec - niespełnienie ani jednej obietnicy wyborczej vs spełnianie obietnic wyborczych....faktycznie k....wa TO SAMO.
sokrateles23.09.2017, 23:30
do czterech kropek:
Muszę Ci przypomnieć że w pierwsze wybory lokalne po powstaniu obu partii, a było to bodajże w 2002 roku, nowo wówczas powstałe PiS i PO szły do wyborów w koalicji ze sobą: POPiS. Słabo obie partie wypadły, i wtedy to Jarosław Kaczyński orzekł że, cytuję: "elektoraty się nie sumują", i od tego czasu obie te partie strasznie udają że się zwalczają. Dlatego przestań przerzucać się czy PiS czy PO, bo to jest wsio rawno, jedno środowisko polityczne, taki polski odpowiednik republikanów i demokratów.
precz23.09.2017, 23:04
Co Polskie ma zostać w Polsce
czester23.09.2017, 22:20
Co tam prokurator kto da więcej jest na górze
Hrabia23.09.2017, 21:35
Obcięta prawica cudza
Każdemu co TATRY
WYŁUDZA
brunhilda23.09.2017, 20:46
Nie tylko tej prywatyzacji powinna się przyjrzeć ...powinna przyjrzeć się całej prywatyzacji najlepszych kąsek Zakopanego...z niczym nie byli gorsi od tych ze stolicy ...też robili co mogli byle się dużo i jak najszybciej nażreć a oczywiście wszystko zgodnie z prawem buha ha
....23.09.2017, 20:14
baciok@...POPiS? Co ty bierzesz? Korwinówki jakieś? Co miał PiS do gadania jak PO to sprzedawało?
swój123.09.2017, 19:36
A pozostali włodarze święci byli..?
bolek123.09.2017, 19:20
a co to kole linowe?
Kolei nie koli.23.09.2017, 19:20
Błąd się wkradł:)
baciok@23.09.2017, 17:07
POPiS sprzedał. Teraz ktoś chce zarobić trochę więcej i o to ten lament.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl