28.09.2017, 11:01 | czytano: 2282

Koło szkoły w Zębie nie jest bezpiecznie

Mieszkańcy Zębu chcą, by gmina lepiej oznakowała odcinek drogi, przy której znajduje się miejscowa szkoła. Według nich parkujące przed szkołą samochody, którymi przywożone są dzieci, utrudniają ruch, ale przede wszystkim stwarzają zagrożenie.
Dzieci przechodząc przez jezdnię bardzo często wychodzą za stojących aut. - Rodzice przywożą swoje dzieci pod szkołę, a te często nie oglądając się na nic przebiegają przez jezdnię - mówi radna gminy Poronin Anna Zasada. – Przed dojazdem do szkoły powinien być ustawiony znak drogowy, który by ostrzegał kierowców, że w tym miejscu muszą oni zwolnić i zachować szczególną ostrożność.
Wójt gminy Poronin Bronisław Stoch zapewnia, że obecnie trwają konsultacje z wydziałem ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem, które pozwolą na wprowadzenie nowych znaków drogowych, pozwalających na zagwarantowanie większego bezpieczeństwa zarówno dla pieszych, jak i kierowców.

- Wiemy, że takie oznakowanie koło szkoły jest niezbędne – mówi wójt Stoch. - Chcemy wprowadzić to jak najszybciej, bo wiemy, że taki problem koło szkoły w Zębie jest.

js/
zobacz także
komentarze
Adaaa28.09.2017, 13:29
Oby oznakowali
Wojtek28.09.2017, 13:18
Blokers, ale jesteś chamski !
Blokers28.09.2017, 11:39
Myślałem, że w szkole z Zębie nie ma już żadnych problemów odkąd doświadczona pani była dyrektor poszła pogrążać szkołę podstawową numer 1 w Zakopanem
Zobacz pełną wersję podhale24.pl