16.10.2017, 09:47 | czytano: 3339

110 lat OSP w Witowie (zdjęcia)

Fot. Marcin Szkodziński
W niedzielę Ochotnicza Straż Pożarna w Witowie obchodziła 110 rocznicę powstania.
Z tej okazji odbył się uroczysty apel, podczas którego wręczono odznaczenia zasłużonym strażakom. Złoty medal za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymali Kazimierz Bzdyk, Krzysztof Toczek i Wojciech Rafacz. Brązowy Medal za Zasługi dla Pożarnictwa wręczono druhom Grzegorzowi Zychowi, Władysławowi Pawlikowskiemu i Władysławowi Toczkowi. Odznakę Strażak Wzorowy wręczono Dariuszowi i Władysławowi Toczkom, Łukaszowi i Edwardowi Kaliszom, Januszowi i Stanisławowi Stochom, Tomaszowi Toczkowi oraz Justynie Dzierżędze. Druhowie Jan Piczura, Józef Szwab, Jan Rafacz oraz Piotr Zadora zostali uhonorowani Srebrnym Orderem na Straży.
Okrągła rocznica powstania jednostki była również doskonałą okazją do przekazania wozu ratowniczo-gaśniczego z napędem na cztery koła. Pojazdowi po poświęceniu nadano imię „Jubilat”.

Licznie przybyli na uroczystości goście nie szczędzili słów podziękowania dla oddanej służby strażaków ochotników z Witowa. Słowa uznania płynęły także od Polonii ze Stanów Zjednoczonych.

ms/ zdjęcia Marcin Szkodziński
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
goral16.10.2017, 20:36
Brawa dla powiatu i gminny! Kolejne sukcesy, jubileusz i nowy samochód! Taka władza niech się darzy.


Tylko że gmina Nowy Targ śpi! Z tego co się orientuje ostatnie 10 lat żadna jednostka nie dostała fabrycznie nowego sprzętu! Wstyd! Ale tak jest jak się woli ścieżki rowerowe robić ! Ale młody vice wójt ambitny! Nie jestem jakoś zapalncem osp ale z tego co się dzieje w gminie to poraszka! Jedni mmaja wszystko inni nic, dramat! Może czas ze sceny zejść!
co to się dzieje16.10.2017, 10:12
Ksiądz, sztandary i alkohol. Pasuje na górali jak ........
Jasiek opamiętaj się ludzie na to patrzą, nie jesteście sami w lesie.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl