20.10.2017, 09:00 | czytano: 2953

Brudno na parkingach

Fot. Józef Słowik
Zakopiańska straż miejska rozpoczęła wzmożone kontrole miejskich parkingów. Według radnego Marka Donatowicza, place postojowe dzierżawione od miasta są ustawicznie zaśmiecone, a dzierżawcy nie dbają o ich systematyczne zamiatanie.
Jak zauważa radny, zgodnie z umową zawartą z miastem, wynajmujący są zobowiązani do utrzymywania czystości na parkingach. - Jeżeli oni nie stosują się do umowy, niech zapłacą Tesko za sprzątanie, ale niech to zrobią – twierdzi Donatowicz.
Do najbardziej zabrudzonych radny zaliczył parking ul. Kościuszki.

W ślad za interwencją radnego nastąpiła natychmiastowa reakcja ze strony straży miejskiej, która zaczęła intensywniej sprawdzać płatne miejsca postoju. Marek Trzaskoś komendant SM w Zakopanem, potwierdza, że również podczas wcześniejszych kontroli, strażnicy upominali dzierżawców parkingów, aby dbali o czystość. W ostateczności nakładali na nich mandaty. - O nieporządku informowaliśmy również wydział drogownictwa, który zawiera umowy z najemcami parkingów - mówi komendant Trzaskoś. – Teraz po tych ostatnich sygnałach, nasze kontrole na pewno się nasiliły. Staramy jednak właścicielom w drodze rozmów, a nie ostatecznych restrykcji wytłumaczyć, że w ich interesie jest również, aby miasto nie zerwało z nimi umów.

js/
Może Cię zainteresować
komentarze
anna21.10.2017, 22:36
A posprzątają kiedyś koło Hebe obok Granitu ? A bulwar Dłuskich obok Ariesa nie sprzątany od lat brud okropny i nikt się za to nie wstydzi ...
mieszkaniec miasta20.10.2017, 14:19
Dziwie się nieustannie Panu burmistrzowi , że nadal ufa swoim strażnikom i urzędnikom , którzy nadzorują te służbę. jako mieszkaniec ma DUŻO ZASTRZEŻEŃ DO SM. Nie można się wychylać , bo już raz się wychyliłem to już do dzisiejszego dnia zbieram tego żniwo . Dziwi mnie tylko to , że jeżeli ktoś życzliwie podpowiada ewangelicznie uwagę w trosce o ogół , a ten ktoś zamiast przyjąć te uwagi, próbuje się wyżywać na takim kimś i szykanować go w każdej sytuacji za bierną zgodą pryncypała to budzi mój sprzeciw .To w Zakopanem jak słyszę od innych mieszkańców jest regułą stosowaną przez SM.W wielu miastach , nawet Małopolski ,Straż Miejską zlikwidowano i nic te miejsca nie straciły na tym , a nawet zyskały bo ogromne środki budżetowe zostały w kasach tych gmin - miast na inne bardziej potrzebne cele . Idą wybory, może Burmistrz Zakopanego także rozważy ten krok i zyska tym samym sporo głosów na swoje konto .
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl