02.11.2017, 12:03 | czytano: 1777

Za podatek zapłacisz smartfonem

Powiew nowoczesności w Urzędzie Miasta w Nowym Targu. Magistrat wprowadza nowoczesne formy płatności. Do kasy urzędu już nie trzeba iść z gotówką w kieszeni.
Burmistrz Grzegorz Watycha poinformował, że w ramach projektu realizowanego przez Krajową Izbę Rozliczeniową, do którego przystąpił Nowy Targ, podpisano umowę na obsługę płatności bezgotówkowych, dzięki której możliwe jest dokonywanie płatności z użyciem kart płatniczych i smartfonów w kasie Urzędu Miasta w Nowym Targu
To nie koniec zmian. - Planuje się ponadto uruchomienie płatności bezgotówkowych poprzez stronę internetową - poinformował burmistrz na ostatniej sesji Rady Miasta Nowego Targu.

W ramach umowy Urząd Miasta w Nowym Targu otrzymał dwa terminale płatnicze, a do 31 marca 2020 nie będzie ponosił żadnych opłat i prowizji za przeprowadzane transakcje.

r/
zobacz także
komentarze
Jackie03.11.2017, 22:06
@ szary:
Ależ to właśnie jak mi zablokują elektroniczne pieniądze to wtedy będę musiał kopać studnię, bo nie będę miał za co kupić wody do picia. Toż właśnie wtedy jak unieruchomią bankomaty, a w kraju nie będzie już obrotu gotówkowego będę musiał zrezygnować z prądu, a raczej elektrownia przestanie go wytwarzać, bo ludzie przestaną jej płacić rachunki (cała gospodarka po prostu stanie, od pobliskiego sklepiku z drożdżówkami, poprzez komunikację, po elektrownie i urzędy - nie trzeba czołgów, karabinów maszynowych ani żadnych bombowców nad naszymi głowami jak 1 września). Z internetem jest trochę inaczej - proponuję poczytaj sobie o socjologicznym zjawisku 'panopticon vs synopticon', czyli o tym jak punkt ciężkości we współczesnym świecie przeszedł od skupienia uwagi przez jednego strażnika na całym kontrolowanym przez niego tłumie, do tego że to ten niby kontrolowany tłum koncentruje swoją uwagę na swoim kontrolującym strażniku. Z jednego centralnego punktu strażnik widzi wszystkich (i nikogo zarazem - sic!), ale też i jest on sam non stop obserwowany przez olbrzymią ilość oczu tych których obserwuje (to dlatego żołnierzom idącym na nocną wartę nie daje się latarki, choć pozornie lepiej by wszystko widzieli w ciemności - naprawdę, szpiegującym w internecie radziłbym odłożyć programy szpiegujące, dla ich własnego dobra). Telewizor natomiast ma na całe szczęście wyłącznik, z którego coraz częściej trzeba korzystać, niestety.
propo03.11.2017, 15:19
@szary -pomyśl
Coś ciężko łapiesz :)
@szary03.11.2017, 13:59
TY naprawdę jesteś SZARY:)
szary03.11.2017, 10:01
Wybuduj sobie studnię - przecież burmistrz może kazać zamknąć wodociąg i tylko własna studnia cię uratuje. Zrezygnuj z prądu, przecież jednym kliknięciem można odłączyć całą sieć energetyczną. Nie korzystaj z internetu, bo któs może cię szpiegować, a jak zechce to w każdej chwili odetnie. Trzymaj pieniądze w skarpetce, bo bank cie okradnie. Nie oglądaj telewizji bo kłamie. W ogóle odetnij sie od cywilizacji bo tam same zagrożenia i bagno.
W jakim wy świecie żyjecie ? powinniście poważnie pomyśleć o przeprowadzce do jaskini
Jackie02.11.2017, 20:40
@ pełna kontrola=niewolnictwo:
Nie tylko to! Wystarczy jedno kliknięcie na komputerze w UE i wszystkie karty kredytowe w Polsce będą zablokowane. Wyobraź sobie że Polacy w drodze demokratycznych wyborów wybierają do rządzenia patriotyczną siłę i ci patriotyczni politycy jadą do Brukseli aby tam usłyszeć że jeśli nie skapitulują to prezes ECB naciśnie 'enter' na komputerze i w mgnieniu oka zatrzymany zostanie jakikolwiek ruch gospodarczy w Polsce - tą metodą można z danym państwem zrobić co się chce, np. obalić rząd, wymusić sprzeczną z polską racją stanu politykę, itd.
Ludzie obudźcie się.02.11.2017, 20:19
Zgadzam się z;
@Jackie
@Pełna kontrola = niewolnictwo

Ludzie kiedy obudzą się z ręką w nocniku , wtedy zrozumieją jakim bagnem jest płatność bezgotówkowa!!!
Ludzie obudźcie się.
Wystarczy pomyśleć, żeby zrozumieć zagrożenie!!!
Jackie02.11.2017, 19:54
@ Burry:
Jeszcze! Jeszcze nikt nie zmusza! To tylko na razie i tymczasowo nikt nie zmusza, bo docelowo to wystarczy że pan Burmistrz pewnego ranka obudzi się z pomysłem że już dosyć tych wpłat gotówką i po prostu nakaże przyjmować wpłaty wyłącznie drogą elektroniczną, a to będzie pogwałcenie praw obywatelskich, bo ja również nie życzę sobie aby w Polsce odejść od używania gotówki (jesteśmy jeszcze zbyt zacofanym, biednym i mało demokratycznym krajem - po prostu grozi nam wariant grecki, gdzie w w lipcu 2015 roku europejski bank zablokował w całym państwie elektroniczny obrót pieniądzem; to jest jak najbardziej realna groźba dla Polski również, zwłaszcza przy takich politykach i takiej demokracji jakie dzisiaj mamy, nie jesteśmy w pełni demokratyczną Skandynawią czy Holandią żeby na elektroniczny pieniądz móc sobie pozwolić).
Burry02.11.2017, 16:14
To już dawno powinno być wprowadzone. W innych urzędach działa od lat. No ale dobrze, niech jeszcze szybko wprowadzą płatności internetowe, to obejdzie się bez chodzenia do urzędu.

A do @pełna kontrola - nikt cie nie zmusza do korzystania z banków. Gdybyś miał własny bank to na pewno pożyczałbyś wszystkim za darmo i bez jakichkolwiek zabezpieczeń.
Pełna kontrola = niewolnictwo02.11.2017, 14:32
Ludzie płacąc kartami utrzymujecie banki, a jaką macie od nich pomoc?
Chcecie pożyczki to nie dość, że płacicie prowizje i inne opłaty i jeszcze nie raz żądają zastaw hipoteki
To nie służy ludziom, tylko rządzącym i bankom.
Na dolibóg02.11.2017, 12:44
Ja w Szczawnicy przez internat już dawno płacę podatki i za wywóz śmieci.
szara eminencja02.11.2017, 12:41
Juhu! Czyli coś co na rynku jest normą od lat, zaczyna być wprowadzane do urzędów. Jeszcze tylko usunąć PRL-owską mentalność i będzie lala :)
Zobacz pełną wersję podhale24.pl