03.11.2017, 14:29 | czytano: 3254

Stałe źródło wody pitnej dla mieszkańców Maniów. Są na to pieniądze

Fot. Piotr Korczak
Po wielu latach starań władzom gminy Czorsztyn udało się pozyskać fundusze na budowę stacji uzdatniania wody. Podczas dzisiejszej sesji Rady Gminy, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego przekazali wójtowi Tadeuszowi Wachowi umowę na dofinansowanie inwestycji w kwocie 1,5 mln. złotych.
Dzięki inwestycji, która ma być realizowana w przyszłym roku, dwa tysiące mieszkańców będzie miało zapewnione stałe źródło wody pitnej.
- Ziemia czorsztyńska to jeden z najbardziej malowniczych zakątków Małopolski. Liczne szlaki turystyczne i trasy narciarskie z widokami na Pieniny czy Gorce, przystanie kajakowe oraz możliwość uprawiania sportów ekstremalnych – to tylko niektóre atrakcje, jakie przyciągają tutaj turystów z całej Polski. Dzięki budowie przepompowni i stacji uzdatniania wody nie tylko zapewnimy mieszkańcom dostęp do najwyższej jakości wody, ale też zadbamy o to, co na tej ziemi najcenniejsze, czyli jej bogatą i wyjątkową przyrodę – mówił Leszek Zegzda, odpowiedzialny w zarządzie województwa m.in. za turystykę. Przypominał również, że tylko w ubiegłym roku Małopolskę odwiedziło niemal 15 mln osób, które doceniają nie tylko jej bogate dziedzictwo kulturowe, ale też urzekające krajobrazy oraz walory przyrodnicze.W ramach projektu, którego łączna wartość to ponad 2,23 mln zł, planowana jest też budowa studni głębinowej o głębokości 90 metrów. Powstanie także nowa instalacja wodociągowa i energetyczna, jak również kanalizacja deszczowa i sanitarna. Budynek zyska też nowoczesne hale technologiczne, a pracownikom i mieszkańcom zostanie zapewniony do niego łatwiejszy dojazd. Dzięki zainstalowanym przy przepompowni nowoczesnym panelom słonecznym, budynek będzie też jeszcze bardziej przyjazny dla środowiska.

oprac. pl/ zdj. Piotr Korczak
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
hm05.11.2017, 20:05
Czym się tu chwalic to obowiązek mamy dość picia brudnej wody
sasiad05.11.2017, 08:43
Tak więc studnia i stacja uzdatniania w Kluszkowcach musi poczekać. Maniowy mają priorytet
tak jest03.11.2017, 18:16
To właśnie Marszałek dzieli największymi pieniędzmi w regionie.
Claus Barbie03.11.2017, 15:19
No to rachunki już wiemy że pójdą w górę a my w skarpetkach pod most.......
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl