06.11.2017, 22:04 | czytano: 9491

Radna kontra urzędniczka, czyli spór o to co może kontrolować Komisja Rewizyjna, a czego nie

Katarzyna Put/ Bogusława Korwin
NOWY TARG. Posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Miasta zapoczątkowało kontrolę wydatków związanych z promocją Miasta w latach 2015-2016. Zapoczątkowało też poważny spór pomiędzy radną, a naczelnik Wydziału Promocji. Doszło do sytuacji, w której radna Bogusława Korwin zagroziła powiadomieniem RIO. Pod swoim adresem usłyszała, że "działa na niekorzyść Miasta".
Bogusława Korwin jako kierownik zespołu kontrolnego prowadziła dzisiejsze posiedzenie Komisji Rewizyjnej. Zgodnie z zapisem kontrola prowadzona ma być "w zakresie wydatków związanych z promocją, reklamą, reprezentacją Miasta Nowy Targ zrealizowanych przez Urząd Miasta Nowy Targ w latach 2015-2016." I o to właśnie wybuchł spór.
"Tylko tematyka kontroli"

- Apeluję o to, abyśmy się szanowali i nie wymagali informacji spoza zakresu kontroli - zaznaczyła Naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Promocji Katarzyna Put. - To ma być kontrola w zakresie wydatków, a nie przychodów. Takie jest moje stanowisko - oświadczyła.

- Jak są wydatki, to są i przychody. To oparte jest w strategii rozwoju. Wydatki są pokrywane z przychodów. To co mówi pani naczelnik jest niezgodne z logiką - oświadczyła radna Korwin. - Ale jest zgodne z tematyką kontroli - odparowała urzędniczka i swoją opinię powtórzyła kilkakrotnie - gdy odmawiała pokazania członkom komisji kilku dokumentów. - Nie mamy nic do ukrycia, ale to, o co państwo prosicie wykracza poza zakres kontroli - upierała się.

Emocje nieco opadły, gdy Katarzyna Put mówiła o działaniach wydziału promocji w roku 2015. Wymieniła "wypracowanie wzorca promującego Miasto, czyli "Rowerowy Nowy Targ", promocję znaku w ramach międzynarodowego projektu realizowanego do dziś, budowanie wizerunku Nowego Targu, międzynarodowe konferencje z udziałem gości z miast partnerskich - Kieżmarku, Evry i Radevormwald, projekt "Europa to nasz dom", współpracę z mediami, kalendarz wydarzeń na stronie internetowej Urzędu Miasta, nowe imprezy: Mikołajki, Powitanie Lata i kiermasze świąteczne". Podsumowując naczelnik stwierdziła, że w porównaniu z rokiem 2014 - rok 2015 oferował więcej imprez i były one lepsze. Wymieniła także zamówione przez UM materiały reklamowe - typu gadżety.

Można poznać koszty, ale nie wszystkie

Krytycznie do słów urzędniczki odniosła się Danuta Wojdyła. - Cukierki, torby, smycze, kubki, koszulki - to za mało jak na strategię rozwoju i promocji, a co z targami branżowymi? - pytała radna.

- W 2015 nie wyjeżdżaliśmy na targi, ale nasza oferta tam była, dzięki współpracy z Małopolską Organizacją Turystyczną, której przekazaliśmy nasze materiały reklamowe - wyjaśniła Katarzyna Put.

Radna Wojdyła zapytała o wykorzystanie środków finansowych na wydawnictwa - i naczelnik Put odmówiła odpowiedzi. Powtarzała, że nie ma nic do ukrycia, ale tematyka kontroli jest jasna: komisja ma pytać tylko o wydatki i to nie o wszystkie. Akurat pytanie o koszty wydawnictw i publikacji książkowych - nie są jej zdaniem przedmiotem kontroli.

"Nie wiem czy nie zwrócimy się do RIO"

- Mamy przeprowadzić kontrolę, ale problem jest już na samym początku. Komisji nie chce się przedstawić dokumentów. Nie wiem, czy my się nie zwrócimy do Regionalnej Izby Obrachunkowej, by ona się tym zajęła, skoro my mamy problem z kontrolą - zagroziła radna Korwin.

- Informacje które panią radną interesują znajdują się w Strategii Rozwoju Miasta i w budżecie - broniła się urzędniczka.

Radna jednak upierała się, że informacje o wydatkach są komisji potrzebne do pełnego obrazu sytuacji. - Mamy prawo wiedzieć z czego i kto opłacił wydatki na promocję Miasta. Kto je pokrył - tłumaczyła. Poprosiła też o dane dotyczące wykształcenia i wynagrodzenia pracowników wydziału promocji. - Chcemy wiedzieć, czy kwalifikacje pracowników są odpowiednie. Oni nie pracują non profit. To są dane jawne - uzasadniała radna.
Katarzyna Put odmówiła zarówno pokazania komisji umów o sponsoring, jak i danych dotyczących pracowników. - To nie jest w zakresie tematyki kontroli. Pani cały czas wybiega poza zakres kontroli - powtarzała.

"Działa pani na niekorzyść Nowego Targu"

Radni z Komisji Rewizyjnej tłumaczyli, że skoro Miasto coraz więcej pieniędzy wydaje na promocje - chcą wiedzieć, czy te wydatki znajdują odzwierciedlenie w jakiś efektach. Gdy padło pytanie o to, czy w Nowym Targu pojawiło się więcej turystów - głos zabrała Joanna Iskrzyńska-Steg.

- Na Rynku jest masa ludzi, pojawia się coraz więcej turystów. Chyba ma pani porównanie sprzed kilku lat - ile ludzi brało udział w imprezach wtedy, a ile jest teraz - mówiła wiceburmistrz. - Ale pani Korwin to z Jarmarku Podhalańskiego zapamiętała tylko brudne toalety. A to są piękne toalety, jakich nie powstydziłoby się inne europejskie miasto, nawet pani pewnie w domu takich nie ma. Pani nie dba o wizerunek Miasta, nie ma pani pomysłu na promocję Nowego Targu. Pani tylko szuka przestrzeni do dyskredytacji i burmistrza, i Miasta. Działa pani na niekorzyść Nowego Targu. Pani wystąpienia to są tylko ataki, które psują wizerunek Miasta - mówiła oskarżycielsko wiceburmistrz.

"To nie są prywatne finanse, tylko publiczne"

Kolejny raz irytacje radnych wzbudziła odpowiedź na pytanie o "promocję Nowego Targu przez sport". Usłyszeli bowiem, że skoro to sport, to sprawa nie dotyczy wydziału promocji, a wydatki z tego tytułu pochodzą z innego konta, czyli ... są spoza zakresu kontroli.

Radne Wojdyła i Korwin protestowały przeciwko takiemu postawieniu sprawy. Ich zdaniem "promocja to promocja", dlatego chcą poznać wszelkie wydatki na szeroko rozumianą promocję. - Wydział kupuje wiązanki pogrzebowe, a co to ma wspólnego z promocją Miasta? Chcemy wiedzieć co było wydane stricte na materiały promocyjne, jakie organizowano wydarzenia i imprezy okolicznościowe i ile kosztowały. Poza tym od organizacji imprez mamy Miejski Ośrodek Kultury, a wydział promocji jest od szerokiego spojrzenia na promocję i szerszego działania - podsumowała Danuta Wojdyła.

Radni zaznaczyli, że interesuje ich jak wygląda współpraca z innymi samorządami, umowy partnerskie, przetargi, zamówienia z wolnej ręki - dotyczące promocji, a także koszty delegacji i wyjazdów służbowych.

MOK ma dostarczyć radnym dokumentację dotyczącą organizacji Jarmarku Podhalańskiego w 2015 i 2016 roku. - To nie są finanse prywatne, tylko publiczne. Chcemy wiedzieć kto ile dał pieniędzy Miastu - skwitowała radna Korwin.

Sabina Palka
zobacz także
komentarze
Ja tu przelotem15.11.2017, 20:29
Jest coś dziwnego z tymi "usługami promocji"... W Szaflarach jest dokładnie ten sam problem radnym nie chce się udzielić informacji o tym na co konkretnie idą pieniądze "na promocję". ;-) Ciekawe, ciekawe...
milemari10.11.2017, 14:08
ta Korwin to jakiś chyba wampir energetyczny...
Biegaczka10.11.2017, 13:33
Mam nadzieję, że kontrolą zostanie objęte Stowarzyszenie Biegam po Górach, które otrzymuje pieniądze na każde organizowane przez siebie wydarzenie w kwotach kilkudziesięciu tysięcy złotych, a bierze w nich udział śmieszna liczba uczestników. Czas przestać żyć z pieniędzy mieszkańców chłopcy, tylko iść w końcu do pracy
Misiek10.11.2017, 06:27
Osobista wycieczka pani Steg w sprawie toalety pani radnej dowodzi że jest niewłaściwą osobą na tym stanowisku. A pani naczelnik to się chyba coś pomyliło i chyba wydaje się jej że pracuje we własne firmie, albo zarządza danymi wywiadu. Żyje pani z naszych podatków i kiedy nasza przedstawicielka, pani radna zadaje pytanie, to pani grzecznie odpowiada. Jako obywatel także mam prawo żądać wszelkich danych jawnych i pani ma OBOWIĄZEK prawny je udostępnić. Sympatycy PiSu tak już mają: brak szacunku dla prawa, brak szacunku dla oponenta politycznego, jedynie naiwne i błędne przekonanie o własnych racjach i nieomylności. A wystarczyło powiedzieć np.: nie przygotowałam się do odpowiedzi na takie pytania, dostarczę je na piśmie. Co za buta!
migus09.11.2017, 20:09
Brawo!!! wreszcie zobaczymy ile pieniedzy i jakich idzie nieudokumentowanych do miasta
zyg09.11.2017, 16:51
Wart Pac Palaca a Palac Paca .........prosciuchy z kupionymi pracami magisterkimi ,tylko wymiotowac sie chce......
Dobrusia09.11.2017, 15:34
A cóż to za jazda na Panie Korwin i Wojdyłową, sa w organie kontrolnym Rady, wykonują kontrolę wg opracowanego planu pracy komisji (tak mniemam) zatwierdzonego przez Radę i urzędnikom nic do tego. Podporządkować sie, przedłożyć żądane dokument i nie dyskutować. A Pani Vice popisała się jak nigdy przez co nie pierwszy raz szkodzi Burmistrzowi Watysze. Co ma powiedzieć? Milczy bo to jego pracownik, który ma niewiele wiedzy, a jeszcze mniej wyczucia.
Jola09.11.2017, 08:47
Pani Korwin jak zwykle szuka dziury w całym, a Pani Wojdyła szkoda gadać.
sigma09.11.2017, 08:12
Wszystko co pochodzi od Wydziału Promocji jest piękne i rozkoszne. Tam jest styl i szyk oraz piękny design i nic wam do tego zaczadziałe nowotarżany
Oko prezesa08.11.2017, 20:15
Jarosławie nie idź tą drogą.
Pani K niech się odpierwiastkuje08.11.2017, 19:57
Do co komentarzu kompetentnej to jest racja jako młoda osoba wraz ze znajomymi również mieliśmy już pare lat ochotę na juwenalie ale oczywiście nie ;))) inne imprezy organizowane są naprawdę świetne i udane można się na nich naprawdę dobrze bawić ????????
Kompetentny08.11.2017, 17:19
Szanowna Pani W, może lepiej zająć się przyszlorocznymi Juwenaliami, których nie potrafi Pani zorganizować?!
Rozczarowany08.11.2017, 17:16
Nie potrafię zrozumieć jak osoby które, o ile dobrze pamiętam, podczas jubileuszu 650-lecia Nowego Targu siedziały w loży VIP-ów i były dumne z sukcesu teraz o tym zapomnialy. Niech się Panie zastanowia nad swoim postępowaniem. Gdzie Wasza lojalność względem Władzy którą popieralyscie???!!!!
baciok@08.11.2017, 10:38
Do nick Do Baciok
Na forum zaczął pisać nowy nick baciok. I chyba do niego pijesz. Mój nick niezmienny od lat to baciok@
Krono08.11.2017, 09:23
Proponuję Radną Bogusławę Korwin i Danutę Wojdyłę zatrudnić w MZK jako kontrolerów biletów. Od razu uszczelnił by się system i zmalała liczba podróżujących na gapę, nie mówiąc o promocji miasta jaką mogłyby wykonać obie Panie w środkach komunikacji miejskiej.
Do Burmistrza Grzegorza Watychy08.11.2017, 08:55
Czy burmistrz Grzegorz Watycha ma jakichś radnych za sobą w tej radzie czy nie ?
Na komisji byli obecni inni Radni ale żaden nie stanął tak naprawdę w obronie samego Burmistrza.
Jeśli Pan ma tylko opozycję w Radzie to proszę skrócić swoje męki i podać się do dymisji.
Jeśli tak nie jest to proszę żeby wreszcie radni pokazali miejsce w szeregu swoim koleżankom Danucie i Bogusławie wykładając swoje stanowisko w tej sprawie.
zadowolony08.11.2017, 08:22
Będzie się działo, aktywność paru komentatorów na tym portalu wskazuje, że wybory tuż , tuż i stara gwardia MF ruszyła do boju z M.Jagłą na czele, no i pewnie z P.Korwin.
Pan Watycha musi się więc liczyć , że łatwo nie będzie. Ponieważ dobrze mu życzę, dla rozluźnienia emocji i pokazanie absurdów z jakimi musi się obecny burmistrz zmagać, przytoczę niedawną sytuację, oczywiście w roli głównej z P.Korwin:
Kontrowersje jednak już się pojawiają, gdyż 6 wniosków w budżecie obywatelskim nie zostało dopuszczonych do głosowania. W tym pomysł radnej Bogusławy Korwin, która nad Białym Dunajcem chciała stworzyć Dog Park czyli wybieg dla psów.
- Niestety w tym miejscu zaplanowana jest przyszła zakopianka od węzła południowego w kierunku lotniska. Nie możemy wydać pieniędzy na inwestycję, która będzie za kilka lat zrównana z ziemią - tłumaczy burmistrz Grzegorz Watycha.
Radnej to nie przekonuje i twierdzi, że będzie tam wiadukt, pod którym możnaby wydzielić miejsce dla psów. I to by było na tyle.....Ta Pani żeby zaistnieć nigdy nie przyjmie innego stanowiska niż to które ma już zakodowane w swojej głowie. Taki model.
A jeszcze dodam, że zgadzam się z tut. komentatorem, że radna Wojdyła powinna bardziej skupić się też na swojej pracy, za którą dostaje sowite wynagrodzenie na Wyższej Szkole Podhalańskiej. Tam przecież zajmuje się promocją w szerokim znaczeniu, a w tym roku nawet nie zorganizowała juwenalii dla swoich studentów. Młodzież bardzo narzeka , że nic się na uczelni nie dzieje. Ta kontrola może więc i pani radnej doda skrzydeł!
as08.11.2017, 07:58
Przecież to proste i żaden zakon przeciwników ani zwolenników nie jest w stanie zaczarować rzeczywistości. Jak się nie ma czegoś do ukrycia to nie szuka się słownych i prawnych kruczków. Można, niemożna ... trzeba działać transparentnie, bo tego wymaga prawo i przyzwoitość. Uprawianie cyrku zostawmy klaunom, bo ich zadaniem jest rozśmieszanie publiczności, która zapłaciła za bilety. My natomiast płacimy za rzetelność i uczciwość urzędników, których w tym postępowaniu trudno się doszukać. A wypowiedź pani wiceburmistrz to wisienka na tym torcie niekompetencji.
podatnik08.11.2017, 07:23
I zaś urzędasy . nieroby się kłócą za nasze pieniądze podatki. Zwolnić I do roboty zagrać.
Do Baciok07.11.2017, 23:32
Baciok uważaj, żeby tobą się nie zajął prokurator, tez sam którym tak bezkarnie tutaj straszysz innych.
Do smutna prawda07.11.2017, 23:29
Ty nawet nie wiesz jakich dokumentów. Kontrola jeśli już ma ściśle określony porządek i przedmiot. Nigdy nie może obejmować dowolnych dziedzin i aspektów działalności. Pani Korwin i Wojdyła najnormalniej się do tej komisji i kontroli nie przygotowały. W zakresie merytorycznym wszystko co obejmuje zakres kontroli zostało radnym przedstawione.
NOstalit07.11.2017, 23:21
Drodzy komentujący.
Swoją drogą to smutne że znowu powraca ten przeszły ale jakże negatywny obraz M. Jagły na tym forum. Ciekawe dlaczego ten człowiek generował i nadal generuje tak wiele kontrowersyjnych i złych emocji !
Lupi Barą07.11.2017, 23:03
Swiss proszę Cię z całego serca. Daj namiary na dilera. Aleasz fajna bombę
smutna prawda07.11.2017, 22:41
Pracownicy Urząd Miasta wykazali się brakiem profesjonalizmu i wiedzy. Urząd Miasta jest organem administracji publicznej nadzorowanym przez wojewodę. Oznacza to również, że może być przez niego finansowany. Pieniądze Urzędu nie są więc jego własnością lecz pochodzą m.in. z podatków obywateli (prościej mówiąc są publiczne). Istnieje coś takiego jak coroczna sprawozdawczość w takich jednostkach, gdzie powinna być zawarta każda wydana złotówka. Nie widzę więc powodu dla którego pani naczelnik Put nie chce udostępnić tych informacji. Najprawdopodobniej nie zna przepisów. Niestety Pani Burmistrz nie okazała się lepsza. Co znaczy stwierdzenie "Na Rynku jest masa ludzi, pojawia się coraz więcej turystów"?. Proszę przedstawić liczby. Statystyka się liczy. Bez tego nie ma pieniędzy. Poziom merytoryczny wypowiedzi pracowników urzędu jest żenujący. Ale i na to jest rada. Kontrola NIKu spowoduje, że wszyscy będą bardzo rozmowni...
molek07.11.2017, 22:41
Pani Bogusiu 100% racji. Zastanawiam się czy osoba która zagląda Pani do wychodka powinna się zanjmowac kulturą?
Do Lolek07.11.2017, 22:04
Pani Katarzyna go przerasta, nawet fizycznie Jagła to przy niej maciupki i drobniutki a co za tym idzie przeciętny.
Zatem jeśli ty to ten o którym wiem to milcz "wieloletnie doświadczony"
baciok07.11.2017, 21:59
Problem jest bardziej złożony. Chodzi o zatajenie dokumentacji finansowej przed organem kontrolnym. Prokurator powinien się tym zając z urzędu. Co chcą ukryć przed mieszkańcami Put i Steg ?
Lolek07.11.2017, 20:44
Do Swiss
Pan Jagła nie może być porównywany do Pani Kasi - szczytu P"profesjonalizmu" hhaa bo ona nie dorasta mu do pięt. Jest inteligentny, kompetenty z powodu wieloletniego doświadczenia i dobrze było jak był.
Jo07.11.2017, 20:20
Żygom
EPi07.11.2017, 20:09
poliglota odmieniłeś poprawnie, tylko że inne słowo. UCZ SIĘ, bo wiesz dużo mniej, niż Ci się wydaje.
https://sjp.pwn.pl/szukaj/rozczarowywa%C4%87.html
Prośba do Administratora o puszczenie tego linku, jako wartościowego źródła, nie tylko dla poligloty.
RKU07.11.2017, 20:08
A niech mi ktoś tutaj powie prawdę czego dotyczy ta kontrola ?
Jeśli nie wiecie to co się wymądrzacie.
Pani Katarzyna ma rację a pani Korwin jest jak zwykle mało poważna. Inaczej mówiąc jest tak samo "kompetentna" jak na każdym posiedzeniu Rady Miasta.
Jak tam jest notorycznie nie przygotowana tak i tutaj była. Zatem wniosek jest jeden - to co miała kontrolować nie kontrolowała a zajmowała się rzeczami kompletnie nie związanymi z tą sprawą. W takiej sytuacji kto by wytrzymał i nie zwrócił jej uwagi ?
diskopolo07.11.2017, 19:43
Ohoho, Stegowa wypuściła swoich zadowolonych janczarów ze świata Barbie. Jest poziom i kultura - pewnie europejska: pizza, wino, kawka, dziewczyny i śpiew. Kto tego nie widzi ten trąba, ciemnigród i zaścianek. No i bomba! Ale to nie promocja. To igrzyska fundowane z publicznych pieniędzy. To jak ktoś wcześniej napisał jeden wielki chaos. Promocji nie było i nie ma, bo na tym trzeba się znać. Proszę się zatem nie ośmieszać udowadniając, że tyfus jest lepszy od cholery.
Goral07.11.2017, 19:20
Iiii znowu ekscesy Pani K. /.../
zzz07.11.2017, 18:54
Naczelniczka ma rację - zakres kontroli określono i tego się należy trzymać.

Medical07.11.2017, 18:40
Ludu mieszkający Nowego Targu !
A czy Pani Korwin to nie jest ta, która pytała swego czasu publicznie na sesji Rady Burmistrza Watychę o sex aferę, czy aferę plemnikową (jak zwał tak zwał) na nowotarskiej pływalni ?
Czyż ta Pani nie chciała już kontrolować czegoś po tej aferze ?
Jeśli to ta osoba, to rzeczywiście nadaje się by kontrolować wydatki i promocję wcześniej fundując miastu niezłą promocję na sesji !!!
Swiss07.11.2017, 18:29
No proszę was Jagła jest porównywany z obecną Panią Naczelnik?
No chyba żyjecie w innym mieście a tu jesteście od czasu do czasu w październikową noc, kiedy już oświetlenie uliczne zgasło.
Przecież to każdy widzi, że jest różnica między nimi, nie klasy, lecz jak między prywatnym przedszkolem z zabawkami a Uniwersytetem.
Porównywać nie mającego żadnych kompetencji do bycia urzędnikiem historyka, do dobrze wykwalifikowanego (często z sercem na dłoni) Naczelnika w sprawach turystyki i promocji jest nie na miejscu i wszelkie wasze zestawienia, kalkulacje w exelu, tabelki i wskaźniki są śmieszne i śmiesznie w nich wychodzi poprzednik Pani Kasi.
Zapomnieliście już jak było za tamtych czasów ?
Klik07.11.2017, 18:16
A ja mam pytanie do wszystkich komentujących negatywnie - gdzie się podział Liszka ?
No jak to ? takiego fachowca od wydatków, który wszystko wie nie ma w tej komisji ? A gdzież się ulotnił jak kamfora ?
MIKUŚ07.11.2017, 18:09
do Antybaciok...
Były burmistrz, gdyby wystartował w wyborach, to.....pomyśl, co będzie ?!!
Miłosz07.11.2017, 17:42
Korwinka przegina , o Wojdyłowej nawet nie wspomnę , co ona wie o promocji, nawet Juwenali nie potrafi zorganizować a jak przyjdzie co do czego to mądra ponad wszystko
Lola07.11.2017, 17:38
Najlepiej jest krytykować i wytykać kto co zle robi ...
a to ze imprezy w mieście są naprawdę udane ,przygotowane na wysokim poziomie, mnóstwo atrakcji itp..- nikt niepochwali, no
bo po co?????
Jk07.11.2017, 16:05
Brawa dla Pani Bogusi.
Antybaciok07.11.2017, 15:53
Hej tam "beka nowotarska" nie zachwalaj tak Pana Fryźlewicza, bo za jego kadencji to dopiero było. Tak samo nie dostarczał radzie żądanych dokumentów, ale jak sobie przypominam przedstawiał pod obrady nie uzgodnione wcześniej z Radą dokumenty pod obrady w ostatniej chwili. Szkoda gadać jacy jesteście obiektywni.
Kuma07.11.2017, 15:47
Taki sobie - Bo co Pani Put jest szczytem powściągliwości,taktu i kultury? No proszę Was. Radni są po to by pytać. No najlepiej żeby potakiwali lub milczeli. Kto oprócz Bogusi zapytałby o cokolwiek?
kawa i ława07.11.2017, 15:32
obie panie zabawiały się na bogato. A tu przyszła pani Korwin. Puk,puk zapukała i powiedziała sprawdzam. No to się podniósł jazgot nieziemski .Jakimże to prawem ktoś chce oglądać zabawki w ich piaskownicy? Został im jeszcze rok hulanki i swawoli to się nadymają i nie chcą ustąpić pola. Żenada. Co na to burmistrz z Rajskim??? Każdy kto umie czytać ze zrozumieniem wyciągnie wnioski . Jakby nie było co ukrywać to by Pani Korwin dostała papierki do łapki choćby po to żeby nie było powodu do krzyku o nic.
JaceC07.11.2017, 15:08
Taki sobie - Jesteś chyba osobą, dla której wydarzenia kulturalne to jedynie wigilia w mieście i kabaret w moku. Człowieku Mok jeszcze 2 lata temu to była firma rozpoznawalna w całym regionie ale skąd ty to możesz wiedzieć. Dzisiaj Wydział Promocji realizuje często zapożyczone pomysły właśnie które nie udało się zorganizować poprzednikom i mokowi. Pozdrawiam Cię i korzystaj szerzej z oferty, będziesz miał jaśniej przed oczami
poliglota07.11.2017, 15:05
Do BOBO w celach nauki
Czas teraźniejszy
ja
rozczaruję
ty
rozczarujesz
on/ona/ono
rozczaruje
my
rozczarujemy
wy
rozczarujecie
oni/one
rozczarują
poliglota07.11.2017, 15:04
Do BOBO
Rozczarowują dałaś właśnie popis własnych kompetencji hahahahah
Taki sobie07.11.2017, 13:37
Proszę Was wystarczy tylko spojrzeć ile ludzi się teraz bawi ale co najważniejsze w końcu imprezy maja poziom POZIOM którego przez te wszystkie lata brakowało i to są słowa nie moje tylko Warszawiaka, który na co dzień związany jest z TV, a Pani PUT i tak zachowała powściągliwość bo żenujące jest zachowanie Pań radnych już od dawien dawna udowadniają tylko swój niski "poziom "intelektualny ale tak to jest jak się ....... do polityki pcha.......
żal mi Was
Tolek07.11.2017, 13:29
Pani Put i Pani Steg oraz inni z Urzędu Miasta powinni się uczyć jak traktować komisje rady w tym komisję rewizyjną od tak negatywnie krytykowanego prezesa NSM Pana Jakobiszyna. Co, by nie mówić dobrze odrobił lekcję współpracy z organami władzy spółdzielczej. Dobry też jest regulamin Rady .
Bobo07.11.2017, 13:26
Pani Korwin słusznie zapytała o kwalifikacje personelu Działu Promocji z jej Naczelnikiem.Zachowanie Pani Put świadczy o niskich kompetencjach, ma trudności z budowaniem poprawnie zdań, nie umie odmienić nazwisk na publicznej uroczystości, ignoruje komisję rewizyjną i próbuje decydować o jej kompetencjach, a wsparcie Pani Vice Burmistrz jest na takim samym poziomie. Jak ja dobrze rozumiem Pana Jagłę czy Pana Ozorowskiego obaj mądrzy, inteligentni i przygotowani merytorycznie do sprawowania urzędu. Zaznaczam, że byłam i może nadal jestem przeciwniczką Pana Fryźlewicza i jego stylu zarządzania Miastem. Natomiast niektórzy urzędnicy (w tym kierownicy) bardzo mnie rozczarowują.
BM07.11.2017, 13:16
Ale pani Korwin to z Jarmarku Podhalańskiego zapamiętała tylko brudne toalety. A to są piękne toalety, jakich nie powstydziłoby się inne europejskie miasto, nawet pani pewnie w domu takich nie ma. Pani nie dba o wizerunek Miasta, nie ma pani pomysłu na promocję Nowego Targu. Pani tylko szuka przestrzeni do dyskredytacji i burmistrza, i Miasta. Działa pani na niekorzyść Nowego Targu. Pani wystąpienia to są tylko ataki, które psują wizerunek Miasta -Powtórzyłam te słowa Pani Joanny bowiem są kuriozalne. Taka wypowiedź świadczy o tym, że Pani Steg nie nauczyła się niczego za te trzy lata. Jakim prawem wypowiada się na temat toalety Pani Korwin Radnej Korwin i Przewodniczącej Zespołu kontrolnego działającej w imieniu Rady i Obywateli Miasta Nowego Targu. Niejednokrotnie uważałam, że Pani Bogusia krytykując niektóre sprawy miejskie miała w tyle głowy jakieś prywatne sprawy ale uważam, że ma prawo zabierać głos w każdej sprawie, zadawać pytania, zgłaszać interpelacje. Dziwi mnie tylko irytacja i wręcz niechęć radnych a także Burmistrza. Niby co ma chwalić lub milczeć? Popieram Panią Pani Bogusiu niech Pani koniecznie się dowie ile UM dostał, jak i na co wydał.
beka nowotarska07.11.2017, 13:04
To jest najlepszy polew od czasu poławiaczy plemników na basenie. Bu ha ha ha.Państwowa urzędniczka odmawia wglądu w dokumentację!!!!!!!1Bu ha ha ha. Piszcie co chcecie ale takich cyrków za miłościwie panującego Marka nie było. Za łeb do pola by wywalił na drugi dzień. A tu kumosia Joasi ogłosiła światu że ma w *** pokazanie dokumentów . Bu ha ha ha. Do TVN z tą atrakcja nowotarską. Promocja jak znalazł. Darmowa i na całą Polskę!!!!!!!! Bu ha ha ha ha
pytacz07.11.2017, 12:31
W tym kontekście pytań trzy.

Pytanie pierwsze: gdzie się schował burmistrz p. Watycha?
Pytanie drugie: gdzie jest przewodniczący RM p. Rajski?
Pytanie trzecie: cóż tak skrzętnie skrywa ta lokalna sitwa?

To zakrawa na kolejną aferę.
brat Krzystof07.11.2017, 12:19
Katarzyno nie martw się. Rycerze Kolumba pomogą
Antysmog07.11.2017, 12:16
Do Sponsora.Tylko pogratulować że zechciał pan się podzielić z miastem dochodami.Nikt nie oczekuje że bedą podane kwoty i nazwiska.Ale obdarowany powinien te pieniądze zliczyć i dokładnie się z nich rozliczyć.Ile nas kosztowały do tej pory wydatki na promocję ?Ciekaw jestem czy byliśmy na jakiś targach turystycznych?Gdzie reklamowaliśmy nasze miasto?Sposobów na promocję na zewnątrz jest bardzo dużo.Tylko czy z któregoś skorzystaliśmy?Atak nawiasem czy p.wice korzystala z tych toalet póznym wieczorem? Pewnie by się dziwiła ich wyglądem.
zgrzyt07.11.2017, 11:53
@sponsor, mylisz się niestety. To karkołomna argumentacja obarczona nowotarską patologią. Otóż każdy obrót pieniędzy w samorządzie musi odbywać się w sposób przejrzysty - ile wpłynęło, ile wydano, ile dotowano, a ile wcześniej zaplanowano! (to nawet najważniejsze). Ta komisja ma wszystkie uprawnienia by to kontrolować bez ujawniania poszczególnych personaliów.
master07.11.2017, 11:40
Problem jest w tym, że radne nie rozumieją o co chodzi z zakresem kontroli. Oczywiste, jest to, że KR ma prawo kotrolować wszystko, ale robi to, ale jak zakresą są wydatki na promocję, to wydatki, a nie przychody. To jest proste, trzeba drogie panie inaczej wyznaczyć zakres kontroli.
Nie dziwię, się pani Naczelnik, że tak odpowiada.
a fuj07.11.2017, 11:12
a może jakaś ankieta na temat jakie sznse ma pani Joanna Steg na drugą kadencje? Zachowanie urzędniczki to jeden wielki skandal, o którym powinna usłyszeć cała Polska. Oto tak działa w Polsce samorząd. W całym kraju. Wszędzie się " kręci lody" i jak tu ma być dobrze?
Sponsor07.11.2017, 10:54
"To nie są finanse prywatne, tylko publiczne. Chcemy wiedzieć kto ile dał pieniędzy Miastu - skwitowała radna Korwin." A ja nie chcę żeby Pani wiedziała ile dałem Miastu. To są moje pieniądze prywatne nie publiczne więc robię z nimi co chcę
tańcząca z gwiazdami07.11.2017, 10:52
Pani Joanno , czy pani naprawdę uważa, że to co stało się po Pani odsieczy na Pani Pachniowskiej to rzeczywiście same dobre rzeczy? Czy zatrudnienie nowego dyrektora podniosło rzeczywiście poziom MOK-u i imprez które pod pani kierownictwem teraz się odbywają? Jeśli tak Pani uważa to znaczy, że ma Pani różowe okulary albo odrywa się Pani na dalekie orbity albo po prostu wcześniej Pani nigdy się nie interesowała tym co odbywało się w naszym Mieście. Ja Pani powiem jako obserwatorka od kilkunastu lat. Myli się Pani, wcale nie ma znaczącego wzrostu jakości nowotarskich imprez, jest ich dużo ale często mają wątpliwy poziom i słabą frekwencję. Chaos - to jest dobre słowo.
Felix07.11.2017, 10:39
Takich imprez i jarmarków Nowy Targ za czasów M.Fryźlewicza nie widział i nie słyszał , o dzieciach też pamiętają .nie mogę zrozumieć dlaczego nasze radne nie są obiektywne wygląda na to że prywatne animozje wygrywają i to jest wielka szkoda dla miasta które próbuje się rozwijać z mniejszym czy większym skutkiem .I co jest najgorsze dużo ludzi chce za wszelką cenę w tym mieście zaistnieć i poczuć się ważnym nie mając absolutnie do tego wiedzy tylko zamieszać a ztakiej postawy nie będzie niczego dobrego i mam nadzieję że mieszkańcy zaczną myśleć kto chce robić prywatę a kto naprawdę chce dobrze dla naszego miasta?????
zaduma07.11.2017, 10:10
Myślałem, że transparentność to fundament samorządności. Do wczoraj. I żadne nawijanie makaronu na uszy tutaj nie pomoże, ani pudrowanie, ani zabawne fikołki, ani kolorowe wstążeczki.
Stasek07.11.2017, 10:05
Oczywiście, że komisja rewizyjna ma prawo wglądu do wszystkiego. Ale jeżeli kontrol obejmowała wydatki to się kontroluje wydatki, a nie wpływy drodzy Radni. Oczywiście odpowiedzi Pani Naczelnik są skandaliczne, bo powinna była odpowiedzieć, że nie ma przygotowanych dokumentów dot. wpływów bo o nie nie poproszono. To nie jest tak, że kontrola jest robiona z nienacka. Jest przyjęty plan pracy komisji, wiadomo co i kiedy będzie kontrolowane, aby urzędnicy mogli przygotować dokumenty. Jeżeli chciano kontrolować wpływy, itp. to tematem kontroli powinna być wpływ i wydatki związane z działalnością promocyjną Miasta Nowy Targ.
Q-team07.11.2017, 09:51
do szakal - prawdziwie to nasza władza z dnia na dzień wykazuje się coraz większą arogancją. Już jest nerwowo, a będzie jeszcze gorzej, bo trzy lata minęły jak z bicza strzelił a tutaj zamiast rozwoju mamy stagnację i coś co próbuje się nazwać promocją, a jest zwykłą porażką za grube pieniądze wydawane lekką rączką. A imprezowej pani od ktoś w końcu powinien wytłumaczyć, że promocja nie polega na organizacji imprez i dekorowaniu miasta. Na miły Bóg, cóż to za wierutna bzdura. I pytanie - gdzie się podział sam Burmistrz? Nie ma się też co oburzać, bo za pieniądze publiczne należy się szacunek i zrozumienie dla każdego radnego, a już na pewno zwykłego obywatela, który ma prawo do niezadowolenia i krytyki. Żeby było śmieszniej tego prawa niestety nie posiada już władza, która ma słuchać i służyć najlepiej jak potrafi. A ta mało potrafi i dlatego nadrabia szczuciem, intrygami i fochami, które zaprezentowała właśnie pani Wiceburmistrz. Wcześniej na ostatniej sesji zrobił to również sam Watycha w odpowiedzi na pytanie tej samej radnej, dając przyzwolenie dla tak niegodnych zachowań. Wstyd. Właśnie zeszliśmy do poziomu rynsztoka już bez wizji, ale z żelazną konsekwencją.
@07.11.2017, 09:28
Coraz lepiej!!!! Jakaś urzędniczka chowa dokumenty i odmawia ich pokazania. Po zaistniałym fakcie pani urzędniczka powinna zostać zwolniona dyscyplinarnie. Finanse miasta to nie prywatna portmonetka owej pani i jakiekolwiek zatajenie tu nie może mieć miejsca. Ciekawi mnie reakcja Pana burmistrza. Tym razem chyba nie zamierza schować głowy w piasek i bronić do ostatniej kropli krwi niekompetencji i arogancji podległych mu pracowników.
szykanowana07.11.2017, 09:16
Jaka by n ie była ta władza zawsze widzę ma coś do ukrycia.
Za Fryźlewicza Tarnowskiemu też odmawiano dokumentów.Teraz to samo.
Jeszcze jak się ma za uszami to najlepiej się obrazić i zrobić z dociekliwych
oszołomów.Czemu się nie tłumaczył skarbnik czy księgowa skoro merytoryczni nie chcą nic powiedzieć.Zastanawiam się czy dlatego że nie chcą czy CO GORSZA PO PROSTU NIE WIEDZĄ. A Steg to przerasta samą siebie kiedyś sprawdzała faktury prywatnej firmy ,teraz chce chyba zrobić nalot na kible radnych .Niedługo pojawi się ranking pięknych toalet w Europie.Pierwsze miejsce Kawiarenki potem długo długo nic , a na szarym końcu Korwin.A gdzie zasypane szalety w Rynku.Pod kreską.
Do prawy do lewego07.11.2017, 09:08
Jakie wasze czyli nasze pieniądze ?

Ci którzy prawdziwie dali i zapewne jeszcze dadzą siedzą cicho bo wiedzą na co poszło.
szara eminencja07.11.2017, 08:52
Chociaż w większości nie zgadzam się z panią Korwin, to tutaj ma absolutną racje. Komisja Rewizyjna nie jest od głaskania po główce tylko zadawania pytań. Pieniądze publiczne mają się zgadzać co do grosza, a jeżeli pani wiceburmistrz w sprawie finansowej daje się wyprowadzić z równowagi to tylko można coś podejrzewać...
wróbelek elemelek07.11.2017, 08:09
Pani radna Korwin i toalety, to kolejny hit po plemnikach na basenie.
Nowy Targ niedługo nie będzie słynął z jarmarku tylko z afer plemnikowych na basenie i brudnych toalet .Smutne i tyle, że wybraliśmy takich radnych.
Migdałek07.11.2017, 03:55
brawo!!! Moze Pani vice burmistrz ma jakieś ukąłdy z bumistrzem? Jako nowotarżan chcę wiedzieć na co idą pieniadze. Promocja jest kiepska i nikła, a ludzi coraz mniej...
szkoda słów07.11.2017, 02:36
Pani Burmistrz, a gdzie ogłada i takt?
szakal07.11.2017, 01:10
"Jak Kuba Bogu,tak Bóg Kubie",stare przysłowie.
Panią Korwin prawdziwie podsumowano.Z takimi ludźmi nic się nie zbuduje w tym mieście.Dlatego apel do mieszkańców -zastanówmy się na kogo głosujemy.Nie wprowadzajmy do Rady Miasta destruktorów.
sasanka06.11.2017, 22:37
Jakie to żenujące, gdy ludzie sprawujący wysokie stanowiska samorządowe nie potrafią czytać ze zrozumieniem, ba w ogóle nie chcą czytać by cokolwiek wiedzieć i używać merytorycznych argumentów. Nawiasem mówiąc pani wiceburmistrz Stegowa za swoją wypowiedź pełną cynizmu i arogancji już dawno powinna wylecieć na zbity ... To dopiero skandal!

A w statucie naszego Miasta uchwalono § 79. W nim zaś stoi jak wół:
1. Komisja Rewizyjna kontroluje działalność Burmistrza, miejskich jednostek organizacyjnych i Miasta pod względem: ? legalności, ? gospodarności, ? rzetelności, ? celowości oraz zgodności dokumentacji ze stanem faktycznym.

No i chyba nic więcej nie wymaga komentarza. Piękne słowa - gospodarność, rzetelność, celowość. I proszę skończyć już z tym politykowaniem, bo społeczeństwo w każdym momencie może skorzystać z referendum, nawet rok przed wyborami.
prawy do lewego06.11.2017, 22:29
Co to znaczy, żeby jakaś urzędniczka chowała przed nami dokumenty. Czy NT to prywatny folwark GW i JS? Wydają NASZE pieniadze i mają się z nich co do grosza wyliczyć, a jak nie będą chcieli to może Ziobro ich do tego zmusi
Antysmog06.11.2017, 22:26
Toż to jakiś skandal radni nie mogą dowiedzieć się ile i na co idą nasze pieniądze?P wice chyba żartuje,Jaka to promocja drzewo udekorowane wstążkami?Targi w smrodzie? Jarmarki zawsze wzbudzają kontrowersje.Smycze kubki koszulki to przecież kpina nie promocja
spm06.11.2017, 22:19
Radni z komisji rewizyjnej nie wyciągają wniosków z własnych błędów.
Dokładnie to samo było gdy mieli sprawdzać wydatki na hokej. W temacie kontroli wpisali "wydatki na MMKS" przez co naprawdę potężne środki idące z budżetu miasta na hokej zawodowy - czyli do spółki akcyjnej - zostały przed nimi zatajone.
baciok@06.11.2017, 22:09
Radni z komisji Rewizyjnej Szanowna Pani Naczelnik moga pytać o wszystko co jest związane z szerokim zakresem kontroli. To sa pieniądze publiczne i
ja jako szary obywatel mam prawo zapytać o każdą nawet najdrobnieszą rzecz w drodze dostępu do informacji publicznej.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl