24.11.2017, 21:52 | czytano: 2550

Znamy wyniki BO Malopolska. Wygrało 46 zadań, w tym dwa z Zakopanego

zdj. UMWM
Czynny przez całą dobę książkomat, sprzęt dla młodych sportowców, wydarzenia kulturalne, akcje prospołeczne czy drobne inwestycje drogowe – to tylko kilka przykładów zadań, które mieszkańcy wybrali w tegorocznym głosowaniu w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.
W 2. edycji BO oddano ponad 176,6 tys. głosów, czyli o 120% więcej niż przed rokiem. Wszystkie zadania zostaną zrealizowane w 2018 i 2019 roku.
- Ogromne zainteresowanie drugą edycją budżetu obywatelskiego województwa małopolskiego udowadnia, że dysponowanie środkami publicznymi w ten sposób ma sens. Nic tak nie angażuje i nie inspiruje mieszkańców, jak praca dla dobra lokalnej społeczności. Nie mam wątpliwości, że taki efekt przyniesie realizacja 46 zwycięskich projektów, które Małopolanie sami wybrali w tegorocznym głosowaniu. W ten sposób zdecydowali o rozdzieleniu aż 8 mln zł - wylicza Grzegorz Lipiec, który w zarządzie województwa małopolskiego odpowiada m.in. za realizację budżetu obywatelskiego.

Z ponad 176 tys. głosów aż 45 772 oddali mieszkańcy subregionu tarnowskiego – to najlepszy wynik 2. edycji BO Małopolska. Na drugim miejscu uplasowała się Małopolska Zachodnia (33 438 głosów), na trzecim – Sądecczyzna (30 397 głosów).

Mieszkańcy Podhala najchętniej głosowali na projekt, dzięki któremu w Zakopanem powstanie nowe miejsce z myślą o seniorach. W planach jest urządzenie nowoczesnej siłowni „pod chmurką”, a także specjalnej sali, w której starsi będą mogli nie tylko ćwiczyć rekreacyjnie, ale przede wszystkim pracować nad odzyskaniem sprawności po przebytych chorobach czy wypadkach. Na „innowacyjne rozwiązania dla aktywnego starzenia się” zagłosowało w sumie 2 313 mieszkańców.

Pozostałe zadania z Subregionu Podhalańskiego to: PEŁNOSPRAWNI PRZEZ SPORT 2018 - całoroczne treningi sportowe dla osób z niepełnosprawnością, Zdrowie zaklęte w działaniu! Ech, chyba warto..., Profilaktyka Raka Płuc w Powiecie Myślenickim, Projekt przebudowy drogi wojewódzkiej DW 953, Agregat pompowy spalinowy na przyczepie o max. wyd. 400-700 m3/h, Modernizacja 2 przejść dla pieszych w ciągu DW 955 w m. Jawornik poprzez oznakowanie aktywną informacją wizualną wraz z doświetleniem dla poprawy bezpieczeństwa, Programowanie to język przyszłości. Warsztaty edukacyjne dla dzieci z programowania i robotyki oraz Rozwój psychofizyczny młodego pokolenia przy stole pingpongowym i na boisku piłki siatkowej.
Szczegóły na stronie www.bo.malopolska.pl.

s/
zobacz także
komentarze
J@nek28.11.2017, 22:02
Paweł:

Ale Sojka za tym chodził. A wiem kto był autorem :)
Aga27.11.2017, 11:04
Czy ktoś wie coś więcej na temat zadania PEŁNOSPRAWNI PRZEZ SPORT 2018, to dla mnie ważne jestem niepełnosprawna i chetnie skorzystałabym z takich zajęć dla niepełnosprawnych.

Proszę poszukać: Fundacja Integracji Przez Sport HANDICAP Zakopane.
Moderator.
Paweł25.11.2017, 14:33
do J@nek - dla ścisłości i ku prawdzie to ani jeden ani drugi projekt nie był autorstwa Sojki
J@nek24.11.2017, 22:47
Cieszmy się póki możemy, bo za rok jak PiS obejmie władzę w sejmiku to zlikwiduje Budżet Obywatelski, bo jak to mówili jeden z radnych PiSu mieszkańcy mają wpływ na budżet województwa poprzez radnych.....i to wystarczy.

Gratulacje dla Sojki Radka, drugi projekt i drugi sukces!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl