27.11.2017, 09:35 | czytano: 3066

Zakopane stawia na kardiologię

Fot. Materiały prasowe
Nowocześnie wyposażone sale i dwadzieścia łóżek dla chorych. Dziś zakopiański Szpital Powiatowy im dra Tytusa Chałubińskiego oficjalnie powiększy się o nowy oddział - rehabilitacji kardiologicznej.
Na pacjentów czekają w pełni wyposażone dwu- i trzyosobowe sale z węzłem sanitarnym, a także miejsca przeznaczone szkoleniom edukacyjnym z zakresu dietetyki czy leczenia chorób współtowarzyszących. Oprócz tego na terenie kompleksu znajdzie się również ośrodek rehabilitacji dziennej, z którego skorzystają chorzy zakwalifikowani do rehabilitacji w tym trybie bądź pacjenci, którzy kontynuują rehabilitację po uprzednim pobycie w warunkach stacjonarnych. W jednostce rehabilitowanych będzie aż pięciu pacjentów dziennie, którzy na miejscu pojawią się aż dwadzieścia cztery razy w ciągu dziewięćdziesięciu dni.
- W strukturach naszego szpitala mamy już oddział kardiologii łącznie z oddziałem intensywnego nadzoru kardiologicznego z pracownią hemodynamiki oraz pracownią elektrokardiologii. Rehabilitacja kardiologiczna stanowi więc naturalną kontynuację leczenia pacjenta, w ramach której będziemy również kompleksowo edukować chorych, a poprzez konsultacje ze specjalistami takimi jak dietetycy i diabetolodzy, wspólnie opracujemy najbardziej efektywny i indywidualny program uwzględniający rodzaj diety czy dalszego leczenia farmakologicznego. Zapewniamy również opiekę psychologiczną – mówi dr n. med. Małgorzata Czaplińska, zastępca dyrektora ds. Lecznictwa.

- To pierwsza kompleksowa kardiologia w regionie podhalańskim i Tatr. Dodanie rehabilitacji dziennej pozwala na zorganizowanie kompleksowej opieki nad pacjentami po incydentach sercowo-naczyniowych, dla których jest ona kluczowym elementem prewencji wtórnej. Kompleksowa opieka to ogromne osiągnięcie polskiej kardiologii zgodne ze strategią Ministerstwa Zdrowia - podkreśla prof. Dariusz Dudek, Przewodniczący Rady Instytutu Kardiologii Collegium Medicum UJ.

Nowo wybudowany oddział dedykowany jest wszystkim chorym z powiatu tatrzańskiego, którego populacja wynosi aż 68 tys. mieszkańców. W zeszłym roku na oddziale kardiologicznym hospitalizację przeszło aż 1640 osób, rehabilitacja kardiologiczna pomoże więc zapewnić im pomyślny przebieg całościowego leczenia w sposób o wiele bardziej wszechstronny. Realizacja przyszłościowej inwestycji kosztowała 3 000 000 złotych.

oprac. r/ materiały prasowe
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
anna28.11.2017, 17:52
Do egzegeza...wykształcenie mam ,wiek swój mam a frustracja jest jeszcze daleko ode mnie ...po prostu mówię prawdę bo z racji swojego wieku wiem co mówię ...czuć że jesteś z wyższej półki
Egzegeza27.11.2017, 21:47
@anna
przy calej mojej sympatii dla mlodosci-jak ktoś uklada towar na półkach w supermarkecie to nie ma wyksztalcenia, do robienia bardziej odpowiedzislnych rzeczy. Weź się do nauki zamiast wylewać swoje frustracje na forum
anna27.11.2017, 19:21
Do ewan ...masz rację starsi już wiedzą z kim trzeba sy...ać żeby nie układać całe życie towarów na półki a młodzi jeszcze tego nie wiedzą ...udajesz że nie wiesz o co chodzi czy naprawdę nie wiesz? Jak nie wiesz to proponuję wysokie drzewo i sam czekaj ewolucji ...
ewan27.11.2017, 18:01
Czy wyście całkiem oszaleli. Starsze pokolenie ma być utylizowane,uśpione nie wiem co wam tam pod kopułą siedzi bo młodzi układają towar na półki w supermarketach. A zapytał ktoś z was anna czy jjjozek jaką drogę przeszli starsi żeby mogli pracować na tych wymarzonych przez was stanowiskach?A teraz mamy czasy bez szacunku i modnie jest jape otwierać w rytm dawania szansy młodym. Co to kurna ma być? Jak jesteście tacy młodzi zdolni i prężni to supermarkety wam nie grożą? No al jak waszym wyjściowym atrybutem jest młodość to wypad na drzewo i czekać na rozwój ewolucji. Jak człowieczeństwo w wystarczającym stopniu w was dojrzej to zejdziecie z drzewa i zawalczycie o grunt pod nogami. Tak jak starsi .Szacunku trochę!
jjjozek27.11.2017, 13:40
@Anna: Popieram, wielu młodych zarejestrowanych jest na bezrobociu albo marnuje się ustawiając towar na półkach w markecie, należy dać im szansę!
copkom przykryć27.11.2017, 12:59
populacja az 68 tys. a powiat nowotarski tylko 192 tys mieszkanców :)
anna27.11.2017, 11:55
A kiedy wymiana dyrekcji ? najwyższa pora...dać szansę młodym
donek27.11.2017, 10:49
Kandydatów na dwa mil. w domowej szufladzie znów przybędzie?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl