17.12.2017, 11:59 | czytano: 6212

Otwarcie sezonu zimowego. Przedstawicielka Sopotu trafia do szpitala (zdjęcia)

Fot. Marcin Szkodziński
Wymianą deski kitesurfingowej na snowboardową prezydent Sopotu Jacek Karnowski z burmistrzem Zakopanego Leszkiem Dorulą zainaugurowali sezon zimowy pod Tatrami. Świętowanie pokrzyżowała wizyta w szpitalu jednej z delegatek miasta partnerskiego.
Sezon zimowy pod Giewontem tradycyjnie otwierany jest wspólnie z przedstawicielami Sopotu, partnerskiego miasta Zakopanego. Wymiana desek pomiędzy burmistrzem i prezydentem oraz wspólne wieszanie bombek na choince przy oczku wodnym na Krupówkach na dobre wpisały się w zakopiańską tradycję.
W tym roku wieszanie bombek oraz rozświetlenie choinki poszerzono o występ Parafialnego Regionalnego Zespołu Giewont. Zebrani na Krupówkach turyści i mieszkańcy Zakopanego mogli wysłuchać góralskich kolęd i gawęd. Przedstawiciele zespołu opowiedzieli także o dawnych tradycjach regionu.

Wizytę delegacji z Sopotu pokrzyżowały nieoczekiwane odwiedziny zakopiańskiego szpitala jednej z delegatek. Opiekę jaką otoczono mieszkankę partnerskiego miasta chwalił prezydent Sopotu. - Macie szóstkę z trzema plusami – mówiła inna z delegatek miasta partnerskiego. - Pokierowano nas od razu gdzie trzeba. Jestem pod wrażeniem i gratuluję takiej postawy w szpitalu. Życzę, aby w całej Polsce było tak jak u was – dodała.

Burmistrz zakopanego obiecał przekazać słowa uznania i podziękowania staroście tatrzańskiemu, któremu podlega szpital na Kamieńcu.

ms/ zdjęcia Marcin Szkodziński
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
viola26.12.2017, 22:25
otwarcie sezonu zimowego ok, ale czy musi on być w takim brzydkim miejscu, przy tak obskurnym domu? to nie jest chyba najlepsza wizytówka dla centrum miasta
szelma17.12.2017, 23:17
Pomimo tak pięknej reklamy jednak niechciałbym trafić do zakopiańskiego szpitala.
ja17.12.2017, 17:11
jak by to był kto inny to zobaczyliby to miłe traktowanie:)
SS17.12.2017, 16:37
Niema to jak zima! Narty, deska itd !!!! Pozdrowienia dla kochających białe szaleństwo!

PS: Bardzo proszę o niekopiowanie nicku "SS" w dodatku pisze się go wielkimi literami nie małymi :P
ss17.12.2017, 13:30
Delegatce życzę zdrowia, a Zakopane niech się zastanowi kogo gości!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl