22.12.2017, 16:31 | czytano: 3403

Zakopiański informator czy propaganda reżimu?

Fot. Marcin Szkodziński
Informacyjny kwartalnik stał się kością niezgody pomiędzy radnymi, a burmistrzem Zakopanego.
Informator, który wydaje Urząd Miasta w Zakopanem, zawiera opis wykonanych inwestycji oraz tych planowanych, a także informacje o wydarzeniach kulturalnych. W ostatnim wydaniu podziękowano mieszkańcom i radnym za pomoc, a pod podziękowaniami podpisani zostali burmistrz wraz z zastępcami. Taka formuła nie przypadła do gustu radnym.
- Trzy postaci urzędników i żadnego radnego – opisał zdjęcie i podpis Grzegorz Jóźkiewicz, przewodniczący Rady Miasta Zakopanego.

Burmistrz Zakopanego nie zgodził się ze stwierdzeniem jakoby informator miał służyć do zarzucanej mu przez radnych rozpoczętej kampanii wyborczej. - Gazetka wydawana była przez trzy lata, a państwo zobaczyliście ją dopiero teraz? Nie jest to żadna kampania, a informacja. Zobowiązaliśmy się, że takie informacje będziemy przekazywać – zaznaczył Leszek Dorula.

Burmistrz poinformował także radnych, że wysyłane były do części radnych zapytania, czy chcą coś zamieścić w informatorze. Z siedmiu radnych, do których wysłane było zapytanie materiały przesłał jedynie Andrzej Jasiński, którego treści zostały opublikowane. Burmistrz dodał także, że do kolejnych siedmiu radnych będą przesyłane takie same zapytania.

Części radnych tłumaczenia burmistrza nie przekonały, a informator przyrównali do propagandowych gazet z poprzedniego ustroju.
- Nie ma co się dziwić, bo każdy reżim miał swoją propagandę. Tu mamy odpowiednik, bardziej kolorowy – zażartował radny Łukasz Filipowicz.

ms/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
MF23.12.2017, 06:31
Do''Z'' Ty pisarzu lepiej ubieral hoinke isluchaj Ptasiego Radia anie wysilaj sie bo masz pusto pod klepiskiem...
zorba22.12.2017, 19:24
To świetna wiadomość bo taki profesjonalny informator to skutek zatrudniania w urzędzie żon i sióstr lokalnych dziennikarzy. Profesjonalizm powinno się doceniać, a nie krytykować
z22.12.2017, 17:09
a w NT króluje NTVK i podhale24.tv ... "Ptasie Radio" nadaje ku chwale burmistrza :D
Pinokio22.12.2017, 16:46
Ten Filipowicz to jakby taki lokalny Kiepski?... Błazen miejski do potęgi.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl