10.01.2018, 19:46 | czytano: 7769

Miasto chce budować parking wielopoziomowy. Inwestycja przy ul. Kościuszki coraz bardziej realna

NOWY TARG. Urząd miasta nie przedłużył umowy dzierżawy w przedsiębiorcą, który prowadzi płatny parking koło straży pożarnej. Urzędnicy negocjują z nim wykup lub wydzierżawienie jego części, żeby zbudować tam dwupoziomowy obiekt.
Z początkiem stycznia wygasła umowa dzierżawy i magistrat zdecydował się jej nie przedłużać. Miasto na parkingu przy ul. Kościuszki ma ok. 20 arów, prywatny przedsiębiorca - kilka. Do tej pory swoją część wydzierżawiało właśnie jemu.
Parking koło straży nadal działa, ale na mniejszej części opłaty pobiera dotychczasowy dzierżawca, na większej - inkasent Zakładu Gospodarczego Zieleni i Rekreacji, która to jednostka obsługuje Nowotarską Strefę Parkowania.

- Dowiedziałem się, że miasto planuje tu budowę parkingu wielopoziomowego. Chciałem przedłużenia dzierżawy, ale miasto nie wyraziło tym zainteresowania. Nie wiem co będzie dalej, ja na razie prowadzę swój parking na wytyczonym terenie, który należy do mnie - mówi dzierżawca.

- Przygotowujemy się do budowy w tym miejscu dwupoziomowego parkingu park&ride - potwierdza wiceburmistrz Waldemar Wojtaszek. Miasto, jak dodaje, ma już pozytywną opinię i dużą szansę na pozyskanie wielu milionów złotych na projekt, który zakłada m.in. zakup nowych autobusów dla MZK oraz budowę parkingu dwupoziomowego przy ulicy Kościuszki. Dlatego nie przedłużono umowy i rozpoczęły się negocjacje z dzierżawcą i właścicielem kilkuarowej działki dotyczące jej wykupu lub sprzedaży. Waldemar Wojtaszek wierzy, że rozmowy zakończą się pomyślnie, pieniądze zostaną przyznane, a w centrum miasta powstaną nowe miejsca do parkowania.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
hahaha25.01.2018, 14:37
taki moze jak kolo lodowiska ? Wy nawet parkingu nie umiecie zrobic to moze dajcie sobie spokoj ?
Real13.01.2018, 11:29
Szanowny Panie Wojtaszek trzeba mieć konsekwencję a nie wizję.
jacek12.01.2018, 10:04
tak to jest, gdy caly wysilek intelektualny wlozylo sie w kampanie wyborcza, potem tylko laury. czy tym ludziom z ratusza zdarza się czasem myśleć? Czy tylko kombinują na którym drzewie wstązki powiesić. Czy oni zdają sobie sprawę z tego, co się będzie działo przy wyjeżdzie z tego parkingu czy mają to w d...ie, byle rzucić jakieś hasło - choćby nie swoje przed wyborami? na tym placu pasuje tylko to, co dawniej było. rynek maślany. wystarczy wyrównać poziom z jezdnią i otworzyć na całą szerokość + ładne drewniane kramy. W każdym mieście - w centrum jest potrzebny bazar.
?12.01.2018, 07:29
Dzisiaj jest prima aprilis ????
jaga212.01.2018, 06:51
Dobre by to było, zamiast na noc parkować na ulicy można by było za nie wielką cenę zostawic samochód pod dachem
majka11.01.2018, 13:52
My wy -a jak z tego lotniska się wydostaniesz?chyba,że sorry loty śmigłowcem zamiast taxi-bo niestety inny szybki sposób dotarcia jest niemożliwy.może w byłej Almie zróbcie parking wielopoziomowy.
uczen czarnoksieznika11.01.2018, 13:32
Panie Burmistrzu i cala miejska rado......proponuje BIEG z rozpedu ,potem szybkie hamowanie glowami na jakiejs twardej scianie i..................zacznijcie uzywac glow do MYSLENIA !!!!! nie psujcie tego co jest a pora w koncu pokazac Polsce ze Nowy Targ to na prawde miasto !!!!!!! Przestancie w koncu robic filozofie ze spraw oczywistych !!!moze potrzebni sa doradcy? Fachowcy ? wiara tylko w sloganie czyni cuda......a w zyciu trzeba sie wziazc do PRACY popartej MYSLENIEM
obseruję i się śmieje11.01.2018, 12:41
Mam już sporo lat i zawsze słyszałem o budowie parkingu na Kościuszki . Miną następne pokolenia i dalej tylko gadać będą , tak jak o hali sportowej wielofunkcyjnej . Gadu , gadu , pierdu , pierdu Miasto zadłużone , groszem nie śmierdzi , długi do spłacenia , a wybory się zbliżają to wszystko się będzie budować . Daj Boże i spełnij te pobożne życzenia .
Park and Ride11.01.2018, 09:51
"Park&Ride" - chyba gość nie kuma co to znaczy. Tego typy parkingi robi się na obrzeżach, aby ludzie nie wjeżdżali do centrum autem, tylko komunikacją. A on chce robić Parkuj i Jedź w samiuśkim centrum.
Boże miej ich w swojej opiece
Targ maślany11.01.2018, 09:33
Znów zmarnujecie parę milionów złotych -lepiej wybudujcie tam drogę w estakadzie z chodnikiem i ścieżką rowerową.Jak wybudujecie piękną halę na Podmieścisku i usuniecie stadion lodowy i stację pomiarową z pod komina wikarówki (he,he mamy pomiar z niego na całą Polskę))
to i tak zostanie Urząd Skarbowy -który będzie trwał wiecznie (bo śmierć i podatki) i Zakład Energetyczny do i z których połączenie jest przez Rynek.
Koło Dudy za wiele milionów uzyskacie może parę więcej miejsc postojowych
wystarczy spytać fachowców ale takich w mieście nie ma .
a może w Maniowach11.01.2018, 09:21
Lepszym miejscem na wybudowanie parkingu byłby teren koło
stadionu letniego, PKP i ścieżki rowerowej. Tam być może inwestycja by się zwróciła jeśli byłby to parking buforowy P&R dla Zakopanego i Podhala.
Świetne połączenie z Podhalańską Koleją Regionalną i Ścieżką Wokół Tatr.
Ale chyba sprezentowano ten teren na hotel.
Piotr11.01.2018, 09:21
Jestem za!
Teddy11.01.2018, 09:09
Dużo lepsza obietnica niż budowa niezbyt potrzebnego lodowiska którego utrzymanie zniszczy NT.
pasażer11.01.2018, 08:52
Pewnie to "P&R" pewnie jest po to by otrzymać dotację. W NT swoją drogą jest potrzebna porządna komunikacja miejska ale trzeba ją zrobić z głową, regularną z prostą taryfą biletową, która wychodzi do klienta czyli pasażera, porządną informacją pasażerską.

Wzorem może być Kraków - nie chodzi tu o setki linii i częstotliwość kursów nawet co 5 minut tylko podejście do pasażera, świetna informacja o kursach, zmianach w kursach, dbaniem o pojazdy, przejrzysta taryfa biletowa, korzystne cenowo bilety okresowe. Biletomaty w każdym pojeździe (zawsze sprawne), kierowcy prowadzący pojazd wzorowo itd.

PS. Rynek już dawno powinien być wyłączony z ruchu bo to miejsce spotkań a nie parking i rondo. Droga powinna iść od Nadwodnej do Parku by ominąć Rynek
magda11.01.2018, 08:47
Kiedyś był tam owszem bardzo udany plac targowy ,niechlubna pijalnia ,no i dyskoteka letnia .Do kładki i sylwka -marne te wasze żarty -dalej Nowy Targ to głęboka komuna i nic dodać.Ten plac idealnie nadaje się na imprezy plenerowe .Scena mogłaby być na stałe ,fajne miejsce,wszędzie blisko.A parking poziomowy mógł być pod rynkiem ,no ale jaka władza takie wszystko w tym mieście .Niestety jest mieściną przejazdową i nic więcej w temacie, mógłby być znowu światowy.Do za dużo filmów leniwy jesteś niestety i to bardzo,spytaj babci,jak taszczyła zakupy czasem minimum kilometr,a nie 50 metrów.
ŻW11.01.2018, 08:31
Dwu poziomowa pijalnia piwa,tak jak za dawnych czasów.
MF11.01.2018, 06:38
Wypisuje sie bzdury i walczy o kase tak trzymac Pqnie Burmistrzu...
Za dużo filmów ktoś tu ogląda.11.01.2018, 00:51
"Parkuj i Jedź (ang. Park&Ride, P&R) ? parking zlokalizowany w pobliżu peryferyjnych przystanków przeznaczony dla osób korzystających z publicznego transportu zbiorowego. Kierowcy pozostawiają swoje pojazdy w wyznaczonych miejscach, przesiadają się do komunikacji zbiorowej i w ten sposób kontynuują drogę do centrum miasta." - Czyli miejsce aktualnego parkingu to peryferia? Rynek to centrum? Inwestycja tylko po to aby przejechać się autobusem 50 metrów? Czy po to aby swój dzienny zarobek przeznaczyć na opłatę parkingową? A jakieś większe zakupy które robimy i wsadzamy do bagażnika albo czasem nawet do całego auta będziemy taszczyc w autobusie? Po to aby znowu wsadzić i wyjąć to z auta? (warto zatrudnić giermka albo ekipę tragarzy) Jesteśmy zbyt małym Miastem na zrobienie Park &Ride. A jeśli nawet to czy wyobrażacie sobie autobus wyjezdzający z tego parkingu co kilka minut? Czasami przy wyjeździe z tego parkingu w godzinach szczytu trzeba stracić dobre 20 minut bo nikt Cię nie przepuści.
pio11.01.2018, 00:33
Kupę lat temu, to już było .....
antywyborca11.01.2018, 00:08
a po co kolejny parking jak i tak ludzie do centrum nie chodza , jak powstanie color park to na rynku bedzie pusto
Jestem przeciw11.01.2018, 00:01
Jesteście durniami tamtędy powinna jako przedłużenie ulicy Nadwodnej
biec północna obwodnica Rynku -Jeśli się myśli kiedykolwiek o wymknięciu Rynku z ruchu pojazdów , a to tyko kwestia czasu. (5? 10? lat ).
Wybudowanie w tym miejscu kubatury to przestępstwo urbanistyczne przeciwko przyszłym pokoleniom w Nowym Targu .Ale to nie pierwszy przypadek że na środku terenu zarezerwowanego pod ciągi komunikacyjne buduje się obiekt.
Sylwek na 2018/201910.01.2018, 23:46
Panie Burmistrzu ,czekamy na Sylwestra na lotnisku 2018/2019, paraliżu nie powinno być, większość pójdzie spać do namiotów jak sobie przywiezie,albo do lasu Bór-Gronkow, proszę działać, czasu mało
My,wy10.01.2018, 23:41
Moja propozycja parkingu to lotnisko ,zmieszczą się:
-rowery
-skutery
-trojkolowce
-quady
-przyczepy
-elektryki
-samochody osobowe Suvy,wszystkie rodzaje
-łódki
-żag!owce
-autobusy
-maszyny rolnicze
-maszyny budowlane
-heliktopery
-samoloty pasażerskie
-samoloty trasportowe Antonow
-moze lokomotywy spalinowe, elektryczne
- balony
-szybowce,paralotnie

Coś jeszcze dodajcie
Kładka10.01.2018, 23:26
Jakie realia inwestycji ,miasto nie przygotowane ,przyjdzie powódź i po autach naszych pięknych,to nie ten cel panie i panowie, pamiętacie x lat wstecz co było w tym miejscu ?, proponuję jak zbudują ! kupić złomy auta ubezpieczyć AC i czekać jak popłyną składem,o przepraszam z tamtad niewyplyna tylko się utopią na miejscu., przepraszam za pismo ,bo tak jak działa net tak piszę,wnioski piszcze ludziska posmiejemy się razem w kupie siła
Łykend10.01.2018, 23:02
Chyba dwupoziomowy kibel?
Po sąsiedzku10.01.2018, 23:00
Ten kto pisze ten artykuł to tylko pisze i tak jak większość czyta ten bzdury obiecane,więc ja też to czytam i nie widzę tego woogole.,nie róbcie sensacji bo do tego celu jest w h..j daleko,nasze miasto od zarządzania to tylko koryto kolejne,ludzie uciekają za granicę, przedsiębiorcy rezygnują z pomocy,ogólnie jest burdel w naszej organizacji samorządowej ,mam nadzieję że władze to docenia, a moze "Sylwester Marzeń Nowy Targ 2018/19,to miasto zarobi, bydła nie będzie,no i co ......????
Pogodynka10.01.2018, 22:47
Tylko prognoza i g...o będzie,poco pisać robić nadzieję,tak jak lodowisko,chyba za XXXL lat
Bob budowniczy: )10.01.2018, 22:30
Stawiajcie bo listonoszce to srebro rdza wcina: ) Po co nam będą parkingi poziomowe jak aut zabraknie bo wszystkie się rozbiją na skrzyżowaniu Szaflarskiej i Alei? :)
jo anna10.01.2018, 22:22
nie można tego ZRID-em potraktować ?
Cuda Cuda ogłaszająąą10.01.2018, 22:11
No jeden parking mamy już obok lodowiska: ) W rynku był parking ale lepiej było zlikwidować i własny otworzyć? Tak Panie Marku? Wybory blisko a tu nagle tyle planów przy korycie. Chcecie zapunktowac i ludzi? Naprawcie światła Szaflarska/ Aleje! Dajcie lepsze dotacje na wymianę pieców CO. Już nic nie budujcie bo i tak kiedyś to trafi w ręce "Nowotarskiego Biznesmena "
Zenek10.01.2018, 21:31
Kiełbasa wyborcza
Zmotoryzowany10.01.2018, 21:27
Jeden " dwupoziomowy" parking mamy przy lodowisku.
Dejavu10.01.2018, 20:24
Ale to już było? I g wyszło... :(
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl